Jak wykorzystać komputer do grania w gry z Androida

Granie w gry android na pc

Telefon z androidem oferuje wielopłaszczyznową rozrywkę, w tym granie w różnorodne gry. W gry na androidzie możemy grać praktycznie wszędzie gdzie pozwalają na to warunki zewnętrzne. Kolejka w sklepie, podróż autobusem czy nudny wykład akademicki są idealnymi sposobnościami aby na chwilę oderwać się od rzeczywistości i spalić trochę czasu zwyczajnie przeznaczonego na bezczynność.

Niekiedy jednak gry z androida wymagają ogromnego poświęcenia, zwłaszcza jeśli nie da się pewnych czynności zautomatyzować. Zatem oby osiągnąć w grze jakiś cel musimy zapłacić lub grindować. Grindowane (z ang. grind czyli 'mielenie’) to powtarzalna czynność którą trzeba wykonywać aby zwiększyć ilość czegokolwiek – poziomów czy przedmiotów. Metaforycznie można by rzec że mielimy nasz czas na proch za który możemy kupić sobie cyfrową rozrywkę, która faszeruje nas dopaminą. Powiedzenie „czas to pieniądz” sprawdza się tutaj idealnie.

Aby zaoszczędzić trochę czasu i pieniędzy przychodzę do was z rozwiązaniem które pozwoli wam na zautomatyzowanie powtarzalnych czynności w grach wymagających nieustannego grindowania.

Wybór oprogramowanie które umożliwi granie w gry android na PC

Aby grać w ulubione gry z telefonu z androidem na komputerze wystarczy do tego celu użyć emulatora. Dla tych którzy nie wiedzą co to jest emulator – jest to oprogramowanie umożliwiające wykorzystanie innego systemu operacyjnego, na tym systemie, na którym obecnie pracujemy. Internet naszpikowany jest różnymi emulatorami. Można emulować systemy starych konsol takich jak Nintendo czy Sega, ale ten artykuł poświęcony jest głównie emulatorom androida.

Pozwolę sobie, zaproponować wam 2 emulatory posiadające możliwość tworzenia wielu instancjiInstancja jest to termin informatyczny opisujący uruchomioną wirtualną maszynę. Można uruchomić wiele instancji jednocześnie. gry oraz logowania na wielu kontach jednocześnie. Mowa tutaj o Bluestacks i NOX. Obydwa te emulatory oprócz powyższych funkcjonalności, umożliwiają wykorzystanie makropoleceń. Makropolecenie to sekwencja akcji użytkownika służąca do zakończenia pewnej złożonej czynności jak na przykład wybór etapu -> rozpoczęcie etapu -> sprzedaż nagród. Makropolecenia można umieszczać w kolejkach i powtarzać w dowolny sposób, również z wyzwalaczami czasowymi o określonej godzinie.

Załóżmy że mamy grę w której misje dzienne resetują się w nocy. Jako że PC zasadniczo stale jest włączony możemy ustawić Bluestacks w taki sposób aby uruchomił grę w nocy, wykonał podstawowe misje dzienne i zakończył pracę. Fajne, nie?

Jak Uruchomić Emulator Androida na Komputerze?

Po zainstalowaniu oprogramowania do emulowania androida musimy ustawić jaką wersję urządzenia ma imitować, jaką wersję oprogramowania (np. android 11) oraz jakie zasoby sprzętowe powinny być wykorzystane na daną instancję systemu. W zasobach sprzętowych możemy ustawić ilość rdzeni procesora na daną instancję, akcelerator graficzny, sposób renderowania treści oraz inne podstawowe ustawienia emulatora.

Po wybraniu komponentów instalacyjnych i zainstalowaniu emulatora, na pulpicie naszego komputera powinny wyświetlić się ikony umożliwiające uruchomienie aplikacji emulatora. Przy pierwszym uruchomieniu nasz firewallFirewall czyli zapora ogniowa naszego oprogramowania chroniąca system przed niechcianymi połączeniami przychodzącymi z sieci lub wychodzącymi z naszej maszyny. zapyta czy dodać wyjątki do połączeń wychodzących i przychodzących z emulatora, na co też powinniśmy zezwolić

Bezpieczeństwo Używania Emulatora

O ile nie zauważyłem żadnych bezpośrednich zagrożeń używając tylko i wyłącznie aplikacji ze sklepu Play, miej na uwadze że aplikacje z niezaufanych źródeł mają teraz otwarte wejście poprzez naszą zaporę ogniową, więc nie zalecam instalowania przerobionych lub zhackowanych wersji gier.

Jak Zainstalować i Grać w Gry z Androida na Komputerze?

Gdy już zainstalowaliśmy i uruchomiliśmy emulator, należy skonfigurować środowisko. W pierwszej kolejności powinniśmy uruchomić sklep Play, a w konsekwencji zalogować się do nowego emulowanego urządzenia z androidem, za pomocą naszego konta Google.

Następnie po uruchomieniu sklepu Play, należy pobrać grę ze sklepu i zainstalować ją na wirtualnym urządzeniu. Po zainstalowaniu gra powinna się uruchomić o ile podaliśmy wystarczające parametry przy tworzeniu urządzenia emulatora. Jeśli gra nie uruchamia się, możemy zawsze zwiększyć zasoby na konkretną instancję gry.

Niektóre gry multiplatformowe umożliwiają rozgrywkę na różnych systemach operacyjnych, toteż warto sprawdzić czy dana gra nie posiada wersji PC. Jeśli taką wersję posiada może się okazać że i tak lepszym rozwiązaniem będzie użycie emulatora choćby ze względu na wspomniane wcześniej makropolecenia.

Poradnik: Jak Zainstalować i Uruchomić Grę Raid Shadow Legends na PC z Wykorzystaniem Emulatora

Jeśli nadal nie wiesz jak zainstalować emulator androida, i uruchomić gry android na swoim PC, przygotowałem materiał Video (w przygotowaniu, więc zapisz post na później albo zapisz się do newslettera) w którym przedstawiam jak przejść przez cały proces instalacji Emulatora Bluestacks i instalacji gry Raid Shadow Legends, wraz przykładowym użyciem makropolecenia do automatycznych bitew.

Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *