Raid The Shadow Legends – Podstawowe Błędy Gracza

raid błędy

Podstawowe błędy rozwoju konta w Raid The Shadow Legends

Postanowiłem że napiszę kilka zdań o podstawowych błędach początkującego, które mogą doprowadzić do ogromnego spowolnienia rozwoju konta i bohaterów. Błędów tych należy za wszelką cenę unikać. Błędy omówię w następujących tematach:

  1. Kopalnia kryształów i Pierścień strażników (mine, guardan ring)
  2. Rozwijanie bohaterów
  3. Rozwijanie ekwipunku
  4. Arena i tag team arena
  5. Klany
  6. Podziemia

Kopalnia kryształów i Pierścień strażników (mine, guardan ring)

Inwestycja w te dwie budowle na początkowym etapie gry nie ma absolutnie żadnego sensu, o ile nie chcemy dokładać do interesu i wspomagać producenta świeżym zastrzykiem finansowym. Odblokowanie kopalni kosztuje 500 kryształów, następnie jej rozwój kolejny 1000, w dwóch transzach po 500. A to wszystko za możliwość uzyskania 15 kryształów dziennie. Matematyka elementarna pozwala na obliczenie tego skomplikowanego równania, co daje nam 100 dni aby uzyskać te 1500 kryształów, czyli od 100 dnia rozpocznie nam się zwrot z inwestycji. Co możemy mieć w zamian? W ciągu pierwszych kilku dni, możemy z powodzeniem zdobyć 1800 kryształów, co pozwoli nam na zakup 22 starożytnych odłamków, gdzie istnieje szansa na zdobycie epickich i legendarnych bohaterów, o których należy walczyć.

Guardian Ring natomiast pozwala na trening bohaterów bez naszego udziału. Powyżej 50 poziomu ilość punktów doświadczenia wymagana do zdobycia poziomów jest absurdalnie wysoka, więc inwestycja nie jest miarodajna, zwłaszcza na początku gdzie możemy spokojnie trenować herosów podczas wykonywania misji.

Rozwijanie bohaterów

Nie przywiązujmy się za bardzo do rzadkich bohaterów. Kael jest jednym z najlepszych wyborów na początek, ze względu na truciznę która pozwala zadawać dużo większe obrażenia klanowemu bossowi, co w konsekwencji skutkuje lepszymi nagrodami. Wybór Kaela i rozwinięcie go do 60 poziomu, pozwala na osiągnięcie dosyć silnej jednostki w stosunkowo krótkim czasie ale pamiętajcie, nie wolno go karmić epickimi i legendarnymi księgami umiejętności, ponieważ stracimy szansę na szybkie rozwinięcie potężniejszych bohaterów. Ponadto aby odblokować 6 gwiazdek, będzie on wymagał poświęcenia 6 bohaterów 5-cio gwiazdkowych. Więc zacznijcie farmę od samego początku. Pamiętajcie również że są bohaterowie epiccy których nie warto rozwijać, więc należy wybrać rozsądnie kogo rozwijamy. Generalnie powinniśmy wypracować sobie skuteczną drużynę, zarówno w kampanii jak i arenie i stopniowo zastępować swoich najpotężniejszych czempionów, silniejszymi o podobnym zestawie umiejętności, co nie zaburzy nam metody pokonywania przeciwników. Niestety metoda również ulegnie zmianie wraz z dalszym rozwojem, w momencie gdy będziemy dysponować potężniejszym ekwipunkiem i napotykać silniejszych przeciwników.

W ciągu gry natrafimy na duplikaty championów, które można umieszczać w pierścieniu strażników aby odblokować frakcyjne bonusy. Pamiętajcie o tym.

Jeśli postanowimy wydać te 1800 kryształów na losowanie odłamków, istnieje prawdopodobieństwo wylosowania przyzwoitych bohaterów epickich, którzy szarżują w arenie na poziomie srebra. Po ropoczęciu gry dostajemy również epickich lub legendarnych bohaterów na start, co pomoże nam w dalszej rozgrywce.

Rozwijanie ekwipunku

Tutaj bardzo łatwo popełnić błędy i stracić ogromne ilości srebra. Podstawowym błędem jest wybór niewłaściwego ekwipunku ze względu na cechy i umiejętności bohaterów. Bohaterowie którzy powinni uderzyć jako pierwsi, ponieważ serwują nam cenne buffy lub debuffy, muszą być wyposażeni w ekwipunek przyspieszający (speed) oraz zwiększający szansę na trafienie umiejętnością specjalną (acc). Miejmy na uwadze czy szybkość naszego bohatera jest na wysokim poziomie bazowym.

Podobnie jak w przypadku bohaterów, nie przywiązujmy się zbytnio do konkretnych zestawów. Na pewno wraz z rozwojem pojawią się lepsze sprzęty, a te gorsze będziemy mogli przeznaczyć dla bohaterów z wojen frakcyjnych. Podczas łączenia bohaterów, nie należy podejmować decyzji o usunięciu ekwipunku w pośpiechu, ponieważ stracimy srebo poświęcone na ulepszanie co stanowi wartość wielokrotną od tej którą poświęcimy na zdjęcie ekwipunku z championa.

Arena i Tag Team Arena

W początkowej fazie utrzymujmy niską pozycję na arenie poziom (srebro 1) co pozwoli nam na szybkie zdobywanie srebrnych odznak, co w konsekwencji pozwoli na ulepszenie cech postaci w Great Hall. Szarżowanie do silver III i próbę wejścia na gold I okupimy stratą ogromnej ilości czasu, a bez rozwiniętego konta jest to praktycznie niewykonalne. Jeśli posiadamy dobrą drużynę i pozwala ona na stabilny rozwój bez straty żetonów, to śmiało zalecam pięcie się w górę. Złote odznaki pozwalają na jeszcze szybszy rozwój. W tag team arena, na bazarze kupujemy Drexthara w pierwszej kolejności. 100 dni i jest nasz, jest to jeden z mocniejszych championów. Wydawanie na coś innego mija się z celem, o ile chcemy poświęcić grze więcej czasu.

Klany

Podstawowym błędem jest tworzenie nowego klanu lub wstąpienie do słabego. Jeśli jesteśmy aktywni, zalecam odwiedziny Kanału pierwszego anglojęzycznego czatu, gdzie na prośbę zostaniemy zrekrutowani przez dobry klan, który da nam szybko Yannicę, legendarnego bohatera atakującego. W sklepie klanu dążymy do Yanniki.

Podziemia

W podziemiach należy kierować się szansą na zdobycie pożdanego ekwipunku lub mikstury. Jeśli istnieje ryzyko przegranej, nie warto tracić czasu. Gorszy ekwipunek można sprzedać, ponadto taniej go zdjąć w przypadku zmiany bohatera.

5/5 - (2 votes)

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *