AFK Arena – Jak Pokonać Strażnika w Jaskini Skarbów

Jak wygrać w jaskini skarbów w labiryncie arkanów

Dziś pokażę jak wygrać ze strażnikiem jaskini skarbów w grze AFK arena. Strażnik znajduje się na trzecim poziomie labiryntu Arkanów w trybie trudnym, Zaczynamy!

Moje ustawienie bohaterów umożliwiające pokonanie bossa jaskini skarbów

Świetlisty Thane zadający bardzo duże obrażenia. Na tym poziomie jest dla mnie kluczowy w pojedynkach ze zwierzoludzmi. Swoimi atakami dobija praktycznie każdego bohatera który posiada mało życia, za każde zabicie zyskując 200 pkt energii co umożliwia mu dalsze wykonywanie technik.

Strażnika jaskini jest niezmiernie trudno pokonać bez bohatera takiego jak Nemora czy Lucius, którzy leczą sprzymierzeńców. Można oczywiście próbować z artefaktami do wyssania życia ale będzie to znacznie wolniejszy proces niż umiejętności specjalne healerów. W moim przypadku sprawdza się Lucius

Niemartwy Ferael – Okazuje się że na wysokich poziomach ten bohater potrafi bardzo przyzwoicie radzić sobie z bohaterami świetlistych. Jego umiejętności specjalne wysysają energię oraz zadają obrażenia, po ataku więc ferael może skupić się na atakowaniu kolejnego przeciwnika w trakcie gdy poprzednio atakowany bohater cały czas traci życie. Jego atak obszarowy jest jednym z mocniejszych ataków bohaterów opierających się na zwinności.

Świetlisty Fawkes – Jest jednym z moich dwóch kluczowych bohaterów. Zdejmuje negatywne efekty ze sprzymierzeńców i pozytywne z wrogów. Jego najlepszą umiejętnością jest zamykanie bohatera w trumnie. Znika on wtedy z pola walki na kilka sekund więc mamy jednego przeciwnika mniej. Szczególnie skuteczne na bardzo trudnych przeciwników, którzy mogą zabić bohatera techniką ostateczną

Tassi – Nie dość że potrafi uśpić wrogów na kilka sekund, gdzie otrzymywane obrażenia również są zwiększane po wybudzeniu, to jeszcze dodatkowo potrafi wyeliminować bohatera z walki, podobnie jak Fawkes. Tassi również leczy oraz teleportuje się uniemożliwiając wrogowi trafienie.

Moje ustawienie sprawdza się, jest uniwersalne i umożliwia przechodzenie wierzchołków czasu oraz labiryntu. Największą wadą ustawienia jest wolniejsze zadawanie obrażeń, z powodu umiejętności specjalnych które uniemożliwiają zranienie wygnanego, czy zamkniętego w trumnie bohatera. Można to potraktować również jako zaletę, ponieważ więcej obrażeń pozostaje do rozdzielenia pomiędzy tych którzy pozostali na polu bitwy.

Wybrane Artefakty AFK Arena

Oto artefakty które zdobyłem podczas ostatniego rajdu poprzez labirynt arkanów. Omówię tylko te które według mnie są kluczowe do pokonania strażnika w jaskini skarbów. Reszta powinna być dobierana w taki sposób aby każdy kolejny przeciwnik w labiryncie nie stwarzał problemów.

Posłaniec Ognia

Posłaniec ognia obniża skuteczność ataku przeciwników

Jest to bardzo przydatny artefakt na wysokich poziomach rozgrywki – dzięki niemu każde nasze trafienie daje szansę na obniżenie ataku. Bohaterowie tacy jak Thane, który wykonuje serie ataków, mogą bardzo szybko pozbawić przeciwnika możliwości zadawania dużych obrażeń. Strażnik ma niebotycznie wysoki współczynnik ataku więc artefakt jest bardzo przydatny. Bardzo podobnym artefaktem jest posłaniec lodu, dzięki któremu obniżamy obronę przeciwnika. W połączeniu te dwa artefakty umożliwiają pokonanie najtrudniejszych etapów.

Trujący dotyk

Trujący dotyk kumuluje obrażenia od trucizny

Każdy atak daje szansę zatrucia. Efekt jest kumulatywny, co znaczy że siła trucizny narasta z każdym kolejnym zatruciem. Bardzo skuteczny na wrogów posiadających bardzo dużo punktów życia, podobnie jak strażnik w jaskini skarbów.

 Pozostałe artefakty takie jak Szpon Bestii, Cierń Szału czy Skrzynia reliktów są pomocne w moim ustawieniu.

Jeśli chcesz grać razem ze mną w gildii, zapraszam do gildii [TnT]

Warto sprawdzić również wpis -> Gry jako lekarstwo na problemy z zasypianiem

Rate this post

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *