Fishing Clash

poradnik fishing clash

Warto sprawdzić również wpis -> Gry jako lekarstwo na problemy z zasypianiem

Fishing Clash – krótko o grze

Fishing Clash to gra zręcznościowo-strategiczna-RPG, sieciowa, na systemy Android, dostępna również z poziomu gier Facebook oraz w Huawei App Gallery, polegająca na poławianiu ryb, umożliwiająca rozgrywkę w kilku trybach:

 • Pojedynki między graczami z całego świata
 • Tryb zawodów
 • Tryb mini zawodów
 • Tryb indywidualny
 • Tryb klanowych wojen
 • Tryb podróży

W każdym z tych trybów rozrywka jest bardzo przyjemna ale trzeba uważać bo można utopić w niej mnóstwo czasu, ze względu na nieumiejętne rozgrywanie pojedynków czy zawodów.

W grze Fishing Clash dostępnych jest wiele łowisk każde z różnym zestawem przynęt na które łowimy ryby charakterystyczne dla danego łowiska. Wraz z postępem w grze, czyli zdobywaniem poziomów doświadczenia za ulepszanie przynęt odblokowujemy kolejne łowiska. W grze pojawiają się również łowiska specjalne „sezonowe”, które można odblokować spełniając określone warunki. Niestety niektóre zwierzęta które wyławiamy są nazywane rybami, choć z rybami nie mają nic wspólnego, np. Rak na rzece Murray, lub kałamarnica na rafie koralowej. I tu potwierdza się przysłowie, na bezrybiu i rak ryba.

Przynęty dzielą się na:

 • Podstawowe
 • Zwyczajne (szare – najtrudniejsze do złowienia na wysokim poziomie)
 • Rzadkie (niebieskie)
 • Epickie (zielone)
 • Mityczne (fioletowe)
 • Legendarne (czarne ze złotą obwolutą)
 • Specjalne (czerwone)

Do łowienia służy nam licencja, która zbiera kumulatywnie punkty za każdą rybę aż do osiągnięcia maksymalnie 12 poziomu. Każdą licencję możemy ulepszyć do postaci PRO, dzięki czemu możemy wylosować dodatkowe 6 bonusów licencji.

Ryby posiadają również punkty życia, które sukcesywnie odbieramy wykorzystując mnożnik oraz korzystając z bonusów wędki.

Kolejnym kluczowym elementem rozgrywki jest używanie wędek które można ulepszyć do poziomu 7 gwiazdek. Wędki posiadają 2 rodzaje bonusów/ ulepszeń. Stałe, które nie podlegają modyfikacji i dynamiczne (losowe) które można przelosować za 5 pereł.

Oprócz wędki licencji i przynęt zdobywamy również dopalacze które można wykorzystać podczas łowienia.

Walutami w grze są monety za które ulepszamy przynęty oraz perły za które można ulepszyć wędkę, kupić przynęty, czy bonusy do łowienia.

Jak grać w Fishing Clash?

W tej grze dużo elementów jest pozostawionych przypadkowi ale jest kilka takich które silnie oddziałują na jakość rozgrywki. Najważniejsze aspekty które wpływają na łowienie to:

 1. Czas holowania ryby (z umiejętności, z wędki, z licencji na poziomie 4,z bonusa do pojedynku)
 2. Szansa na złowienie (z licencji, z dopalacza, z poziomu przynęty)
 3. Bonus do wagi ryby (z umiejętności, z dopalacza, z wędki, z licencji oraz tymczasowy)
 4. Punkty życia ryby
 5. Natychmiastowe łowienie
 6. Szczęście

Punkty 2 i 3 i 6 są kluczowe do łowienia największych ryb.

Poradnik Fishing Clash

Poniżej opisałem podstawowe problemy z którymi może borykać się gracz, które mogą skutecznie zniechęcić do gry, a da się je rozwiązać przy niewielkim wysiłku.

Od czego zacząć?

Rozpocząć rozgrywkę należy od wykonania wszystkich zadań na łowisku, ponieważ daje nam to podstawowe przynęty do pojedynków i zawodów. Ponadto, jeśli mamy wydażenie na nowe łowisko, to początkowo nie mamy zbyt dużej ilości przynęt do wyboru. Zatem ulepszenie poziomu podstawowego jest jedyną szansą na złowienie ryb o przyzwoitej wilkości. Szansę na wyłowienie określonego gatunku wspomoże nam dopalacz sonar, dzięki któremu podejżymy rybę która nam bierze.  W przypadku odblokowania kolejnego łowiska, zdobyciem przynęt należy zająć się w pierwszej kolejności. Aby wykonać wszystkie zadania czasem trzeba zdobyć przynętę podstawową na maksymalnym poziomie. Poniżej walka z 5 bossami na Florydzie, Guntersville i Rzece Kenai. Wygranie z pięcioma bossami daje nam maksymalny poziom przynęty podstawowej na łowisku, którą ulepszamy otwierając menu przynęt.

Drugą w kolejności podstawową czynnością jest zwiększanie poziomu licencji. Aby poprawić poziom  licencji należy łowić najwyżej punktowaną rybę z danego łowiska. Poziom licencji wzrasta szybciej, jeśli zakupiliśmy licencję PRO za perły lub paczkę.

Jak w Łatwy Sposób Pokonać Bossa na Łowisku?

Jeśli któryś z bossów stwarza nam problem i nie możemy poradzić sobie z jego złowieniem, z pomocą przyjdzie nam szansa na natychmiastowe wyłowienie. Szansa na natychmiastowe wyłowienie pojawia się wraz z rozwojem licencji i ilością stoczonych pojedynków. Działa w taki sposób, że podczas łowienia otrzymujemy szansę na ładunek natychmiastowego łowienia, który powoduje wyłowienie ryby bez holowania. Po prostu sama wskakuje nam do łódki. Na poniższym filmiku można zobaczyć jak to działa.

Mistrzostwa i zawody w Fishing Clash

Gdy już ulepszymy przynęty do poziomu umożliwiającego wygrywanie pojedynków, możemy skupić się na wygrywaniu wydarzeń, mistrzostw i zawodów. Jest to rdzeń gry, który zapewni nam mnóstwo emocji, które można dzielić między graczami w klanie.

Czym różnią się wydarzenia, zawody i mistrzostwa?

Wydarzenia są zestawem zadań dla gracza, które musi wykonać aby wygrać nagrody za poszczególne etapy wydarzenia. Każde wydarzenie ma określoną wartość punktową. Częstym elementem determinującym zdobycie punktów w wydarzeniu są zawody i mistrzostwa.

Mistrzostwa odbywają się codziennie (z małymi wyjątkami, gdy np. są jakieś błędy bądź konserwacja systemu). Mistrzostwa polegają  na złowieniu największych ryb, wskazanych na ekranie mistrzostw. Za zajmowanie wysokich pozycji w mistrzostwach czekają atrakcyjne nagrody, zarówno w postaci paczek i dopalaczy jak i punktów potrzebnych do realizacji celów w wydarzeniach.

Zawody natomiast są to krótkie przerywniki w trakcie gry gdzie trzeba złowić największą konkretną rybę, lub najlepszą z danego łowiska. Punkty z zawodów są często brane pod uwagę w wydarzeniach.

Fishing clash - ekran mistrzostw
Tu sprawdzisz współzawodników w mistrzostwach oraz ryby o które toczy się stawka.

Jakie rodzaje wydarzeń są najbardziej pożądane?

Przedstawiam listę potencjalnych wydarzeń wraz z jej omówieniem, bo warto wiedzieć czego możemy się spodziewać po zawodach. Aktualnie napotkałem następujące rodzaje:

 • Nowa Ryba (zwyczajna, rzadka, epicka, legendarna)
 • Gorączka (pereł, złota, przynęt, wędek, bonusów, dopalaczy)
 • Nowa Ryba specjalna
 • Mistrzowie łowisk (dla każdego łowiska)
 • Mistrzowie ryb (zwyczajnych, rzadkich, epickich, mitycznych, legendarnych, nowych, największych)
 • Bicie rekordów

Zawody oprócz standardowych nagród za osiągnięcie celów w zawodach, umożliwiają zdobycie nagród za miejsca rankingowe. Za miejsce indywidualne w rankingu globalnym oraz za miejsce klanu w rankingu globalnym.

Wydarzenie nowa ryba

Zawody polegają na zdobyciu i ulepszaniu nowej przynęty, wygrywaniu pojedynków z nową rybą, losowaniu bonusów, wyłowieniu największej nowej ryby i wygrywaniu mistrzostw z nową rybą. Nowe ryby najtrudniej zdobywać mając odblokowane wszystkie łowiska, ponieważ szansa na zdobycie nowej przynęty maleje proporcjonalnie do ilości możliwych do zdobycia przynęt. Na wysokich poziomach rybę można kupić aby ułatwić sobie nieco uczestnictwo i wygraną w zawodach. Zawody na nowe ryby są trudne i wymagają sporo czasu. Ponadto nowe ryby często pojawiają się w kolejnych zawodach, co podnosi poprzeczkę rozgrywki. W polowaniu na nową rybę towarzyszą dwa dodatkowe tryby rozgrywki z nagrodami pomagającymi w zdobywaniu przynęt i wędek na łowisko z nową rybą. Są to:

 1. Wielki turniej, gdzie musimy przejść serię pojedynków z trzema życiami. Jeśli zostaniemy pokonani tracimy życie. Gdy stracimy 3 możemy dokupić kolejne za perły, lub rozpocząć turniej od nowa. Wielki turniej jest trudny ale już wpierwszych etapach można złowić nowe przynęty.
 2. Bitwa, gdzie walczymy z siedmioma przeciwnikami na określoną rybę. Po wygranej przechodzimy do kolejnego etapu bitwy. Etapów może być 2 lub 3.

Gorączka

Gorączka to stan chorobowy, polegający na podwyższonej temperaturze ciała spowodowanej czynnikiem chorobotwórczym. W Fishing Clash gorączka polega na zdobywaniu jak największej ilości elementów dostępnych w grze. Gorączka przynęt i bonusów to zdecydowanie najbardziej wymagające zawody ale często są to zawody o skończonej liczbie punktów, gdzie mamy szansę uzyskać dodatkową nagrodę rankingową. Na szczególną uwagę zasługuje gorączka wędek, dzięki której zdobywamy sprzęt z atrakcyjnymi bonusami, które ułatwiają dalszą rozgrywkę.

Wydarzenie na nową rybę specjalną

Często podczas ważnych wydarzeń globalnych, świąt czy innych okoliczności pojawiają się zawody na ryby specjalne. Polegają na wprowadzeniu trzech nowych specjalnych ryb na dane łowisko, wraz z zawodami na każdy dzień. Zazwyczaj trwają 3 dni. Nagrody w tych zawodach mogą być różne. Poziom trudności tych zawodów też nie jest najwyższy, zatem każdy nawet początkujący ma w nich duże szanse powodzenia. W takich wydarzeniach często możemy zdobyć wędkę na ryby specjalne, dzięki której kolejne podobne zawody będą znacznie łatwiejsze, niestety przy takiej mnogości łowisk powtórki zdarzają się co raz żadziej.

Mistrzowie łowisk

Zawody polegają na łowieniu największych ryb na danym łowisku począwszy od zwyczajnych aż do legendarnych. Często bywają jednodniowe i przy rozwiniętym łowisku gwarantują wysokie pozycje. Są to zawody o nieograniczonej liczbie punktowej, zatem aby osiągnąć wysoką pozycję w rankingu globalnym trzeba się mocno napracować.

Mistrzowie ryb

Zawody polegają na łowieniu wybranych ryb z różnych łowisk, zazwyczaj najwyższa wartość punktowa i ilość gwiazdek decydują o wygranej w konkretnych progach zawodów.

O czym należy pamiętać przy zakupach i zawodach w Fishing Clash?

Najtrudniejszą rzeczą do zdobycia i najdroższą do kupienia z walut, są perły. Dzięki perłom możemy ulepszyć licencje do postaci pro, co daje nam możliwość wylosowania 5 dodatkowych bonusów do ryb. Za perły możemy również resetować i poprawiać bonusy z licencji oraz wędek.

Najtrudniejszymi przynętami do zdobycia są przynęty legendarne, które można kupić lub otrzymać w wydarzeniach, w paczce klanowej lub w zawodach. Posiadanie legendarnej przynęty umożliwia wybieranie jej w pojedynkach oraz zdobycie dużej ilości pereł (150 pereł za 12 gwiazdkową rybę legendarną, 100 za 11, 50 za 10) za jej złowienie (na ekranie kolekcji) dlatego trzeba dołożyć wszelkich starań aby ją mieć.

Uwaga! W przypadku wydarzenia „Gorączka Pereł” pojawiającego się cyklicznie, zdobycie głównej nagrody powinno być dla was priorytetem.

Jak wygrywać zawody i pojedynki w Fishing Clash?

Najprostszą i prawdopodobnie jedyną bez kosztową metodą jest celowe cofanie się w rankingu aby trafić na słabszych przeciwników i słabszej klasy zawody. Gra skonstruowana jest w taki sposób, że przeciwnicy i zawody losowane są w zależności od aktualnej pozycji w rankingu (po aktualizacji algorytmu, gdzie wylosowany przeciwnik nie jest taki oczywisty). Należy pamiętać też że inni gracze również celowo się cofają w rankingu, co widać w przypadku pojedynków, gdzie przeciwnik nie łowi ale jest aktywny.  Dobicie do szczytu swoich możliwości w rankingu, powoduje niepotrzebną frustrację i stratę czasu ale pozwala osiągnąć legendarne trofea, które są nagrodą prestiżową za osiągnięcie większej ilości pucharów niż 2500, na koniec sezonu.

Jeśli jednak chcemy wybić się na czołówkę, to musimy wziąć pod uwagę następujące aspekty:

 1. Wszystkie łowiska i wszystkie ryby muszą być odblokowane
 2. Wszystkie wędki muszą być ulepszone
 3. Wszystkie przynęty powinny być na poziomie maksymalnym
 4. Wszystkie ryby legendarne powinny być zdobyte
 5. Wędki i licencje powinny być rozwinięte do maksimum.
 6. Dopalacze powinny być dostępne

Wykonanie tych celów to tysiące godzin grania lub bardzo dużo pieniędzy.

Jaką przynętę wybieramy do pojedynków w Fishing Clash?

Do pojedynków powinniśmy wybrać najlepszą z trzech dostępnych przynęt, lub tę którą wprowadzono niedawno, jeśli mamy ją na wysokim poziomie. Jak to określić która jest najlepsza? Najpierw bierzemy pod uwagę poziom przynęty. W przypadku różniących się rzadkością przynęt należy pamiętać że

 • rzadkie przynęty mają + 1 gwiazdkę
 • epickie +2 gwiazdki
 • mityczne + 3 gwiazdki
 • legendarne + 4 gwiazdki

Najtrudniejsze do złowienia są ryby z przynęt zwyczajnych, ponieważ nie posiadają żadnych dodatkowych gwiazdek.

Następnie patrzymy na bonus. Najlepszą sytuacją jest taka w której na daną rybę mamy aktualne zawody i mistrzostwa oraz bonus z licencji zarówno dla konkretnego gatunku jak i bonus do rywalizacji. Można również sprawdzić czy na rybę aktualnie jest bonus dodatkowy, wynikający z… fazy księżyca? Zresztą zobaczcie sami poniżej:

dodatkowy bonus dla ryby w fishing clash
W prawym górnym logu widoczny dodatkowy bonus.
Fishing clash, bonusy z wędki i z zawodów
Na ilustracji po lewej i po prawej stronie, przynęty ze znaczkiem pucharka i kołowrotka, co oznacza że to ryby z zawodów z bonusem z wędki

Jak wygrywać pojedynek w Fishing Clash?

Za pomocą emotikon i krótkich treści możemy zdenerwować przeciwnika, co może w konsekwencji wpłynąć na mnożnik bonusa przy holowaniu ryby.

Skoro wybraliśmy już naszą najmocniejszą rybę z bonusami, łowimy na nią do momentu uzyskania wagi przewyższającej aktualnie łowioną rybę przeciwnika. Następnie wrzucamy bonusy do wagi, czasu holowania i szansy na złowienie na rybę wybraną przez przeciwnika i łowimy do wygranej. Jeśli przynęta którą wybrał nasz przeciwnik jest równie silna w naszym zbiorze, możemy spróbować pokonać go bez bonusów.

Jedną z metod na wygranie, jest również przetrzymanie przeciwnika do końca, i w ciągu ostatnich sekund na złowienie dwóch ryb, rozpoczynając od ryby którą wybrał przeciwnik.

Jak wygrywać mistrzostwa w Fishing Clash?

Najlepiej wygrywać mistrzostwa łowiąc w pojedynkach, z uwagi na dodatkowe bonusy do ryby.

Jak realizować wydarzenia w Fishing Clash?

Podstawową rzeczą o której należy pamiętać podczas realizowania wydarzeń, jest policzenie wartości punktowej którą faktycznie możemy osiągnąć z danego wydarzenia, dysponując takim zestawem przynęt. Nie ma sensu aby realizować jeden cel wydarzenia, jeśli wiemy że nawet po jego zrealizowaniu nie osiągniemy progu nagrody. Jest jeszcze jedna kwestia która znacznie ułatwia branie udziału w wydarzeniach, mianowicie w menu wydarzenia, kliknięcie na jeden z celów. Przenosi nas to od razu do wymaganego łowiska  i ryby lub do pojedynku na wymaganym akwenie. Na ilustracji zaznaczyłem gdzie kliknąć.

wydarzenia i poszczególne cele Fishing clash
Klikamy na zaznaczone miejsce i przechodzimy od razu do pojedynku z wybraną rybą.

Jak zwiększyć szansę na złowienie i poprawić bonus do wagi ryby w Fishing Clash?

Po odblokowaniu każdego łowiska, należy skupić się na wykonaniu misji podstawowych, które wyświetlają się w okienku w prawym dolnym rogu ekranu łowienia. Za wykonanie wszystkich misji otrzymujemy nagrodę specjalną. Po wykonaniu misji łowiska dostajemy również jedną mityczną przynętę z danego łowiska.

Szansę na złowienie ryby poprawia poziom przynęty. Jeśli na łowisku jest zadanie które wymaga złowienia ryby o określonej masie, poziomie punktowym lub liczbie gwiazdek, a nie dysponujemy przynętą umożliwiającą złowienie takiej ryby, możemy spróbować trzech działań.

 1. Łowimy na przynętę podstawową aż weźmie nam ryba boss. Po jej pokonaniu dostajemy możliwość ulepszenia przynęty podstawowej. W trakcie łowienia zwiększamy również poziom wędki, zatem szansa na rybę również rośnie. Na każdym łowisku jest 5 bossów. Wraz z ulepszaniem przynęty podstawowej zwiększa nam się waga ryby którą możemy wyłowić, zatem prędzej czy później  trafimy na sztukę którą musimy złowić w misjach łowiska. Rybę boss możemy łowić z przynęty ogólnej.
 2. Szukamy w sklepie interesującej nas przynęty, kupujemy, ulepszamy i cieszymy się złowioną rybą.
 3. Tutaj potrzebny jest co najmniej 4 poziom licencji podstawowej.  Losujemy bonus na pojedynki i rybę, istnieje prawdopodobieństwo że trafimy od razu, następnie bierzemy udział w pojedynku na danym łowisku z nadzieją że do pojedynku trafi nam się ta ryba.

UWAGA! Poziom gwiazdek ryby jest rzeczą nadrzędną i określa podstawę do mnożnika przy holowaniu. Jeśli mamy przynętę zwyczajną na 1 poziomie, czyli 1 gwiazdka to maksymalnie możemy złowić rybę mającą 7 gwiazdek ale jest to niezmiernie trudne i wymaga bardzo dużo czasu którego nie mamy. Radzę nawet nie próbować, jest to pułapka i gra nie warta świeczki, ponieważ w tym czasie można spokojnie ulepszyć wędkę  i poziom przynęty ogólnej, dzięki czemu i tak  złowimy oczekiwaną rybę. Dla przynęty o jednej gwiazdce przeciętnie trafi nam się ryba 1 lub 2 gwiazdki, rzadko, przy użyciu bonusu do wagi 3-4 gwiazdki, i najrzadziej 5-7 gwiazdek przy bonusie do wagi, bonusie z wędki, bonusie z umiejętności, bonusie od zawodów i pojedynku.

Dlaczego wysoki poziom licencji i wędki jest ważny?

Każda wędka ma 7 poziomów, a licencja 12. Wędki  umożliwiają odblokowania 5 bonusów dynamicznych (do przelosowania), i 4 bonusy statyczne. Licencje są podstawą, dzięki nim otrzymujemy 9 bonusów na ryby z łowiska i bonus do ryb w pojedynkach.

Losowanie bonusów do licencji

Każdy bonus do licencji możemy ponownie losować, kosztuje to 2 perły i nie gwarantuje lepszego wyniku po losowaniu. Jest to po prostu loteria ale w przypadku gdy mamy słaby bonus do rywalizacji, radzę pilnie go poprawić ponieważ gra opiera się na pojedynkach. Po kilku losowaniach można stwierdzić na których pozycjach losowania jest szansa na określone gatunki. Niekiedy w zawodach zdarzają się misje polegające na wylosowaniu bonusa do określonej ryby i warto to czasem robić o ile mamy perły w zapasie. Pierwsze losowanie bonusa, po jego odblokowaniu jest za darmo.

Losowanie bonusów do wędki

Zmiana bonusa do wędki kosztuje 5 pereł i możemy jedynie zmieniać bonus dynamiczny który polega zmianie. Na 6 poziomie wędki, możemy losować 6 bonusów.

Drzewo umiejętności

Oprócz standardowych bonusów z licencji, wędki i przynęt, wagę ryby zwiększają również umiejętności, które nabywamy za żetony zdobywane w wydarzeniach. Im umiejętność znajdujesię dalej w drzewie, tym większą ilość żetonów musimy wydać.

Oprócz wagi ryby pozostałymi umiejętnościami któremożemy rozwinąć są:

 • Zwiększenie ilości monet za złowioną rybę.
 • Zwiększenie Szczęścia
 • Poprawę działania sonaru
 • Zwiększenie szansy na natychmiastowe złowienie
 • Dodatkowy ładunek natychmiastowego łowienia
 • Szansę na uzupełnienie wskaźnika „combo” do 100% (szczególnie przydatne przy łowieniu trudnych ryb specjalnych)
 • Zwiększenie ilości zdobywanych tokenów
 • Zwiększenie wagi ryby w pojedynku.

Jak łowić największe ryby w Fishing Clash?

Załóżmy że mamy bonus na licencję,  wędkę i bonus od aktualnych zawodów ale nie możemy uczestniczyć w pojedynkach, ponieważ nie mamy celów na danym łowisku, więc nie możemy się do niego przenieść. Jest to szansa aby złowić 11 gwiazdkowe ryby w połowie wolnym (czyli bez pojedynku) w zależności od poziomu przynęt

 • 7 – dla zwyczajnej
 • 6 – dla rzadkiej
 • 4 – dla epickiej
 • 3 – dla mitycznej

Wyzwanie jest czasochłonne ale jeśli mamy wyższy poziom przynęty niż wskazany powyżej, przyspieszamy cały proces. I teraz, wybieramy rybę i łowimy kilka razy aby sprawdzić w jaki sposób zachowuje się podczas holowania. Duże ryby, niezależnie od gatunku, mają duże skoki napięcia żyłki (skali na górze podczas holowania), dzięki czemu wiemy czy aktualnie wzięła nam większa sztuka czy mniejsza.  Małe ryby zrywamy natychmiast, jest to kwestia wyczucia i możemy to opanować w kilka kilkanaście minut, o ile ustawiliśmy kołowrotek na suwakowy zamiast przycisku, w ustawieniach gry. Poniżej efekt z dawnych zawodów na złotą rybę.

Wygrywanie w Fishing Clash
Dzięki wygrywaniu zawodów i mistrzostw możesz otrzymać legendarne przynęty

Jak używać sonaru?

Sonar to narzędzie dzięki któremu widzimy w jakim zakresie punktowym znajduje się ryba. Omówię tutaj przykład który umożliwi wam wyobrażenie sobie jak złowić maksymalnie dużą rybę z poziomu wędki i przynęty którym dysponujecie. Liczby i ryba są fikcyjne mają na celu jedynie przybliżenie pewnej zasady.

Załóżmy że jest to ryba rzadka – poziom przynęty 8, gdzie złowienie 11-sto gwiazdkowej ryby nie stanowi dużego problemu. Przykładowo mamy rybę która mieści się w przedziale punktowym 700 – 3200, dodajmy bonusy do wagi z wędki + 5% za pojedynki oraz + 5% za konkretny gatunek + 15% ze wzmocnienia do wagi ryby – ostateczna suma daje nam tu 3200 + 5%(160) + 5%(160) + 15%(480) = 4000 punktów, czyli maksymalnie przy takim układzie wyciągniemy rybę która maksymalnie będzie miała 3200 punktów a minimalną jaką złapiemy to 875 punktów.

Aby osiągnąć maksymalny wynik punktowy potrzebne są 4 rzeczy.

 1. Nasza szansa na złowienie wyższego przedziału punktowego musi być wysoka
 2. Losowo wybrany przedział punktowy musi należeć do najwyższych na tym poziomie przynęty
 3. Musimy bezbłędnie holować rybę aby mnożnik pozostał jak największy
 4. Musimy posiadać najwyższy bonus z wędki, licencji i umiejętności
 5. Użyć dopalaczy

W tym ostatnim, jeśli mamy bonusy do szybkości holowania, możemy ominąć moment w którym ryba najmocniej szarpie się podczas holowania i zachować wysoki mnożnik punktowy.

Jak zdobyć przynętę legendarną?

Nie ma panaceum. Trzeba kupić lub wygrać w zawodach. Jest natomiast szansa na wyłowienie ryby legendarnej bez przynęty. Bardzo znikoma ale jest. Jeśłi zdecydujesz się próbować to pamiętaj że stracisz mnóstwo czasu.

Jak złowić rybę 12 i 13 gwiazdek?

Po zwiększeniu możliwych dostępnych poziomów przynęt wprowadzono również kolejne gwiazdki dla ryby, która zapewne możliwa jest do osiągnięcia na maksymalnym poziomie przynęty, choć mi udało się złowić rybę legendarną 12* z 2 poziomu przynęty. I co ciekawe, złowiłem ją przed wprowadzeniem 12* ryb, a po wprowadzeniu, w kolekcji automatycznie dostałem jedną gwiazdkę i nagrodę 150 pereł do odbioru. Ulepszyłem już jedną zwyczajną przynętę do poziomu 11, okazuje się że można również ulepszyć do 12 poziomu, możliwe że jest już dostępny 13 poziom przynęty.

Podsumowanie.

Ogólnie gra jest bardzo fajna i jako że jestem wędkarzem ma u mnie dodatkowe plusy, aczkolwiek na wysokim poziomie staje się niezmiernie trudną grą.

Ocena: 7/10

PS – Trwa rekrutacja do naszego klanu , oczekujemy aktywnych graczy. Dobrze ci idzie? Wygrywasz pojedynki i udaje Ci się zajmować wysokie miejsca w wydarzeniach? Zapraszamy.

Rekrutacja do klanu -GoneFishin-
Chcesz być u nas w klanie?

Chcesz o coś zapytać? Napisz maila – kontakt@tipsandtricks.pl

Floryda
Guntersville
Amazonka
4.9/5 - (159 votes)

184 komentarze

  1. Pewnie, co do kolekcji – kolekcję zdobywamy mając złowione 11-gwiazdkowe ryby z danej grupy. Przykładowo – sandacze, Sandacz i Sauger amerykański.

  2. Witam,
   zaczynam w ta gre grac. Dzieki za poradnik. Pytania:
   – gdzie znajduje sie lista zadan do zrobienia na lowisku? /Prawy dlny rog mam zarzuc, nad tym mam obrazek z wybrana przyneta a nad tym 5 ikonek z roznymi bonusami.
   – jak sie ulepsza wedki? Przykładowo na rzece Kenai mam 7 wedek. Wybieram jedna 2-gwiazdkowa i klikam ulepsz.Pojawia mi sie nowe okno: zdjeciu wedk 2-gwiazk. –> zdjecie wedki 3-gwiazki. Pod spodem 4 niebieskie piste kwadraty i ikona ulepsz 0/4 – co ttrzeba zrobic aby tu cos bylo?
   – na tym widoku jest rowniez wybierz wedke do recyclingu? Co to daje?

  1. Haczyki klanowe zdobywamy w pojedynkach, to te same haczyki które nabijają nam paczkę z pojedynków. Pomimo tego że nie widać później że haczyki są dodawane w postaci przelatujących haczyków, na tablicy po pojedynku można zobaczyć że zostały dodane. Duża ilość haczyków klanowych umożliwia otwieranie lepszych paczek klanowych.

     1. Skoro na 11 paczkę klanową trzeba mieć 6150 haczyków, to ile trzeba mieć na 12?

  2. Haczyki klanowe zdobywasz wygrywając pojedynki. Im więcej pojedynków wygrasz tym więcej zdobędziesz haczyków klanowych i szybciej otworzysz paczkę klanową.

  1. Załóżmy że łowisz rybę na Florydzie. Dziś akurat robiłem „Odkrycie Mozazaura” i potrzebowałem 11 gwiazdkowych ryb mitycznych, wybrałem koryfenę. Złowienie 10 zajęło mi ok. 1h. Mam przynętę na poziomie 5, więc poszło względnie łatwo. Po zacięciu wskaźnik napięcia żyłki od razu przesuwa się w lewo. Patrzyłem z jaką szybkością się cofa i łowiłem tylko te sztuki które bardzo szybko przesuwały pasek. Po złowieniu ok. 20 powinieneś wiedzieć jak zachowują się ryby o podobnej ilości gwiazdek. Sprawa wygląda różnie dla poszczególnych gatunków i na niektóre trzeba pomyśleć jak kierować napięcie żyłki, żeby nie tracić bonusów z mnożnika.

 1. Mam taki problem zaczełem grac na kompie przez fejsa a chciałbym tez pzez tel popzez sciongniecie i zainstalowanie tej gry i tu pojawia sie problem ładuje mi gre ale nowe konto jak połaczyc to z kontem co na kompie pzez fejsa grałem

  1. Za pomocą telefonu łączysz konto z Facebook klikając w profil -> ustawienia -> Połącz przez facebook

   Jeśli na telefonie jesteś zalogowany na ten sam profil Facebooka, możesz instancję gry odpalić albo na urządzeniu przenośnym albo na komputerze. Nie testowałem jak zachowa się gra w sytuacji uruchomienia jednocześnie tego samego konta, zakładam że zostaniesz wylogowany z drugiego urządzenia, tak jak to było np. w Marvel Future Fight.

 2. Coś zepaulem bo jak ja pobrałem to inny był widok ze nie taki 3D wtedy bylo wiele lepiej ale teraz coś się stalo nie wiem czy zrozumiesz o co mi chodzi ale chciałbym żeby to naprawiło się usuwałem i instalowałem spowrotem ale to nic nie dało szukalem w opcjach ale nie ma tam żeby te animacje wyłączyć jakbyś mógł pomóc byłbym wdzięczny bo gra jest super a tak nie podoba mi się ten widok i te animacje

 3. Mam problem z niebieskimi paczkami przynęt z pojedynków. Pisze że można je będzie otworzyć za 3 godziny, mija cały dzień a opcja otwarcia nie pojawia się. Jest tylko możliwość otwarcia za perły. Czy tak ma być? W brązowych paczkach tego problemu nie ma.

  1. Rybę legendarną łowi się na przynętę ryby legendarnej. Przynęta jest trudna do pozyskania w sposób naturalny, czasem trzeba się mocno nagimnastykować żeby ją zdobyć. Najłatwiejszy sposób to zakup legendarnej paczki przynęt, gigantycznej paczki przynęt lub paczki z przynętą na konkretną rybę. pod koniec ostatnich zawodów była możliwość zakupu wszystkich oprócz suma albinosa.

    1. Nie, to nie tak. Rybę legendarną można było wygrać już kilkakrotnie w stosunkowo łatwych zawodach. Zauważyłem że wprowadzenie nowej ryby legendarnej poprzedzają zawody w których można wygrać legendarne paczki, o ile ma się odrobinę doświadczenia i sporego farta. Jak by nie było dużą rolę odgrywa tu element losowy. Zawsze łatwiej jest wbijać poziomy i paczki przy dobrym aktywnym klanie.

   1. Wie ktoś o co chodzi?
    Mam legendarną przynętę na suma albinosa i nie potrafię go złapać !
    Nawet z bonusem na 100%
    Łapie już 2-3h i nic ! A normalnie jest 10%
    Pomocy proszę

  1. Kasę najlepiej zdobywać w wydarzeniach w których wygraną są monety. Teraz mamy gorączkę złota w której jest 100000 do wyjęcia, z ostatniej nagrody. Gorączka złota pojawia się cyklicznie co jakiś czas. Dodatkowo kasę robisz w pojedynkach. W zależności od ilości punktów w rankingu możesz otrzymać monety za wygrany pojedynek. Na poziomie „rekin”, kasa za wygrany pojedynek jest największa – 275 monet. Jeśli nie możesz wygrać pojedynków, zejdź w rankingu do poziomu gdzie za wygraną dostaniesz 200 monet, 5 wygranych i 1000 do przodu. Dodatkowo kasę zarabia się z ryb, te najwyżej punktowane dają najwięcej kasy. Nie rozpracowałem mnożnika ale można zdobyć do 150 monet za jedną rybę, do 50 razy po zresetowaniu się czasu. Później każda następna ryba to 1 moneta.

 4. Dziękuję za rady są pomocne ja już wydałem w ta grę ponad 1500 zł i nic z tego nie mam podałeś dobre podpowiedzi dziękuję za rady

 5. Nie wiem jak mogę uczestniczyć w zdobywaniu paczki klanowej. Czy to jest jakiś krutki czas gdy można w tym uczestniczyć bo co odpalę grę to zawsze jest napisane, że paczka startuje za jakiś czas i info o poprzedniej że zdobyłem zero haczyków na ileś tam możliwych :/

  1. Aby wbijać haczyki do paczki klanowej, musisz być uczestnikiem klanu. Paczka odświeża się co kilka dni i zazwyczaj towarzyszy temu wydarzenie. Im więcej aktywnych osób w klanie, tym wyższa szansa na paczkę. Dołącz do nas, mamy 2 bardzo aktywnych graczy.

   1. Ale jestem w klanie ale ani razu nie uczestniczyłem w zdobywaniu paczki klanowej i nie wiem co jest pięć. Bo cały czas mam info że następna paczka startuje za ileś a w poprzedniej nic nie zdobyłem haczyków. Bo rozumiem że haczyki do paczki klanowej zdobywa się przez wygrywanie pojedynków w trakcie gdy paczka klanowa jest aktywna. Tylko że ja nie wyhaczylem momentu żeby była aktywna, a gram codziennie.

 6. Chciałbym sie podpisać co kolega wyżej w komentarzu też nie wchodzą mi haczyki dokładnie ten sam problem. Dodam tylko , że w klanie jest nas 2 osoby czy może to za mało osób?

 7. Ok. Jednak działa mi paczka klanowa ale mam od jakichś 2 dni inny problem. Bardzo ciężko znaleźć mi przeciwnika do pojedynku 1 vs 1. Klikam w 1vs1 i zaczyna wyszukiwać gracza i po 5-10 sekundach wraca mi do łowiska. Czasami muszę po kilkadziesiąt razy powtórzyć ten zabieg, żeby znaleziono mi przeciwnika. Czy też macie ten problem?

 8. Witam, a co oznacza możliwość sprzedaży i czego za dwie kwoty (u mnie 5 monet lub 255 monet za wszystko) mając rybę z max levelem, np. rogatnicę jasnoplamą? Mam w przynęcie tejże ryby taką ewentualność. Pozdrawiam.

  1. Oznacza tyle, że można sprzedać nadwyżkę przynęt, albo po jednej albo od razu całość. Nie wpływa to w żaden sposób na poziom paczki.

 9. pisano tu o kompie i nastepnie połączeniu z telefonem ja założyłem pierwsze konto na telefonie a teraz chciałbym na tym samym koncie grać na kompie jak to zrobić

  1. Albo przez emulator taki jak nox i wtedy połączenie z kontem Gry Play, albo przez Gry Facebook. Chyba zrobię o tym materiał video.

  1. Należy wyszukać klan i następnie wybrać opcję dołącz. Jeśli klan nie ma ograniczeń pucharowych, to można dołączyć nawet na pierwszym poziomie.

  1. Nie mam legendarnych trofeów, zakładam że są następstwem wygrania w rankingach lokalnych i globalnych, może jakiś master się wypowie. Sprawdzę dokładnie i napiszę. Mam bardzo mały klan liczy 9-ciu członków, możliwe że ubicie max paczki klanowej może dać takie trofea. Do potwierdzenia. Jeśli ktoś wie, bardzo proszę o info.

    1. Trofea zdobywa się powyżej 2500 pkt, nie 3000. Dlatego wartość resetuje się do 2500. Co do samego naliczania, wydaje mi się że naliczane są co tydzień, po zamknięciu wydarzenia weekendowego i paczki klanowej.

  1. Też miałem problem, zwłaszcza z tym na rafie, pobiłem go co najmniej po 10 próbie, zajęło mi to kilka godzin. Byłem trochę niewyspany gdy się rano obudziłem. Robię kolekcję bossów, więc niedługo zamieszczę komplet na łamach tips and tricks.

 10. Ciągle mam błąd po zarzuceniu gra się zawiesza i ciągle się resetuj. Telefon Galaxy A5 wiecie co może być przyczyną? Wcześniej było Oki.

   1. Witam
    wspaniały poradnik 🙂
    jednym słowem , prócz oczywistych oczywistości , najlepiej starać się zwiększać poziom wędki , to klucz do sukcesu . Niestety na określonym poziomie ulepszanie przynęt to już majątek , mam kilka , gdzie trzeba już dać 20000 monet ?! trochę chore , bo to już nie jest do osiągnięcia bez zakupów ale na czymś muszą zarobić 🙂

    1. Po ulepszeniu przynęty na maksymalny poziom tworzysz farmę monet. Każdą przynętę którą otrzymasz możesz wtedy sprzedawać. Cena jest uzależniona od rzadkości przynęty.

   2. Może ja spróbuję wyjaśnić o co chodzi z tymi legendarnymi trofeami… Co jakiś okres jest robiony bilans rankingowy w grze. Wszyscy gracze z liczbą pucharków 2501 i więcej mają pomniejszaną niestety ich liczbę znów do 2500. A to co było powyżej 2500 pucharków to właśnie te trofea. Czyli jeśli w dniu np. 1 listopada 2018 r. o godzinie 10:00 gra podsumowuje ranking wszystkich graczy w grze a Ty miałeś 2670 pucharków będziesz jak każdy z nadwyżką pucharków zbilansowany do 2500 pucharków a 2670-2500=170 pucharków zostanie Ci zapisane jako liczba tychże właśnie trofeów legendarnych. Wiadomym jest, że jeśli masz w chwili tzw. „zerowania kont” do 2500 pucharków mniej, niż ta wartość, to nie ma czego zbijać i zapisać jako trofea… Trofea zostają już na stałe i są sumowane z każdymi kolejnymi nadwyżkami pucharków ponad 2500 (przy każdym bilansowaniu rankingu). Myślę, że jasno to wyraziłem 😉 Ich wartość wg mnie nie daje żadnych profitów jedynie prestiż, gdy ktoś podgląda Twe konto w grze… ale co ja tam wiem 😉

 11. Witam
  Wspaniały poradnik , szczególnie dla żółtodziobów takich jak ja 🙂 gratuluję samozaparcia . Moje pytanie jest dość proste , powiedz mi co znaczą te cyfry kolory i strzałki na karcie przynęty ? Mam pewne przemyślenia , lecz nie ma to jak wypowiedź mistrza , z góry dziękuję 🙂

  1. Hej, dzięki za dobre słowo. Poradnik powstał z myślą o początkujących graczach aby mogli wypłynąć na głęboką wodę. Cyfra na przynęcie to aktualna liczba przynęt dzielona przez liczbę przynęt wymaganą do osiągnięcia kolejnego poziomu przynęty. Strzałka w górę oznacza że można jeszcze ulepszyć przynętę, a kolory to oczywiście stopień rzadkości przynęty. Udanego łowienia!

 12. Gra ogólnie ok, ale dwie rzeczy mnie wybitnie denerwują.
  Pierwsza to losowanie bonusa na rybę. To jest po prostu zdzierstwo pereł. Zdarzyło mi się zużyć 2x po 400 pereł na losowania i nie dostałem żadnego bonusu innego niż zwyczajny.
  Druga sprawa to klany. Już się pogubiłem ile zaproszeń wysłałem i nigdy nikt mnie nie przyjął. Inne klany mają wymagania w postaci 3000 pucharków a połowa ich członków nie ma nawet 1000. Po prostu żenada.

  1. Zapraszamy do nas, pod poradnikiem jest info o nazwie klanu. Prowadzimy nadal nabór. Co do bonusów, jest to loteria. Albo trafisz albo nie trafisz. Bonus na ryby legendarne wylosować najtrudniej… sam utopiłem setki pereł w bonusach, choć na początek nie zalecam tego, bo perły przydają się do ulepszania wędki do wędki pro.

 13. Mam jedno pytanie. Otóż brałem udział dwa razy w zawodach (zająłem kolejno 1 i 2 miejsce) i od jakichś 4 dni nie wyskakuje mi ikonka z kolejnymi zawodami. Czy to jakiś błąd czy tak powinno być?

  1. To wygląda na błąd, zawody są zasadniczo codziennie, z wyjątkiem niektórych sytuacji. Ja nie miałem przerw w ostatnim czasie, więc należało by napisać do supportu.

 14. Ja ostatnio miałam zadania do zrobienia na łowisku które długo jeszcze będzie nie osiągalne….pisałam do supportu żeby coś z tym zrobili ale nie dostałam odpowiedzi….Najgorsza jest sprawa z monetami bo jest ich zdecydowanie za mało. Otwiera się paczki zdobywa przynęty a nie ma ich za co ulepszyć…to trochę śmieszne żeby za wyłowienie ryby była 1 moneta. Czy jest szansa żeby coś z tym zrobić?

  1. Z paki klanowej da się wycisnąć parę tysięcy, poza tym są sposoby na zdobywanie monet. Zasada jest taka. Zatrzymujesz monety do momentu gdy naprawdę będą potrzebne (ważne zawody, liczący się pojedynek). Gorączka złota zdarzyła się zaledwie 2 razy na 8 miesięcy (o ile dobrze pamiętam). Do wyjęcia było do 250k monet z jednej, za złotą rybę. Skup się na bieżących zawodach, jeśli nie możesz ich zrobić, bo nie osiągnęłaś określonego poziomu aby odblokować łowisko, ulepszaj co się da. Wędki, poluj na bossów, trenuj z łowieniem. Ostatecznie i tak wygra wytrwałość, konsekwencja i upór. Rozumiem twoją frustrację ale zakładając że masz już jakiś poziom, pozostawienie Cię w grupie w której wygrała byś wszystkie zawody mogło by spowodować zniechęcenie słabszych graczy… Można to tak tłumaczyć ale na tym świecie nie ma sprawiedliwości i są silniejsi i słabsi. Jak pisałem w poradniku, jeśli policzysz swoje szanse i podzielisz przez czas jaki jest potrzebny do realizacji zadań, będziesz wiedziała czy warto męczyć się i próbować. Jedną monetę zarabia się, gdy wyłowisz 50 ryb punktowanych normalnie. Za chwilę będę miał lenoka na 5 poziomie i liczę że za każde łowienie będę zarabiał od 90 do 130 monet * 50 to ok. 5k z samych ryb. Ja osobiście lubię wyzwania, nie koniecznie muszę być pierwszy ale fakt stawienia czemuś czoła, nawet z małym sukcesem jest budujący. Lepszy mały sukces niż żaden.

  1. Musisz połączyć się przez social media i znajomych z Facebook możesz zapraszać do klanu:) Zawsze możesz zostawić swój klan i przyjść do nas, jesteśmy aktywni.

 15. AM problem z zalogowanie. Się do gry na tel. Android
  .. ciągle jest ładowanie i sprawdzanie osiągnięć od 3 dni nie mogę wejść na konto pomocy

  1. Ryby legendarne dostaje się w zawodach. Musisz ukończyć próg wymagany do otrzymania legendarnej ryby i taką też otrzymujesz. Ryba zazwyczaj jest losowa ale zdarza się że pojawia się paczka konkretnej ryby.

 16. witam mam pytanie czy jest mozliwosc połaczenia gry z telefonu i komputera ? chodzi mi o to zeby w domu grac a jak wychodze to na telefonie na tym samym koncie … dziekuje za odpowiedz

 17. Podczas uruchamiania gry wyskakuje i komunikat:
  Out of memory. If you are the developer of this content, try allocating more memory to your WebGL build in the WebGL player settings.

  Brak pamięci. Jeśli jesteś twórcą tej treści, spróbuj przydzielić więcej pamięci do swojej wersji WebGL w ustawieniach odtwarzacza WebGL.

 18. Witam. Mam pytanko , czy wie ktoś dokładnie jak są liczone pkt. klanu? I czy cotygodniowa paczka klanowa jest zależna od ilości pkt. klanu ?

  1. Punkty klanu rosną wraz z wygranymi pojedynkami a spadają z przegranymi. Dodatkowo w klanie istotne są darowizny które informują o hojności klanu.

 19. Hej. Koleżanki i koledzy wędkarze – proszę o podpowiedź jak najszybciej zdobyć monety . Za każdą złowiną rybę przybywa tylko po jednej sztuce., a chcąc zwiększyć poziom przynęty wydajemy niekiedy majątek gdyż jest do kupienia za mnóstwo kasy. Raz miałem przypadek że niektóre ryby warte były kilkanaście lub kilkadziesiąt monet. Nie wiem jak do tego doszło i kiedy zniknęło. Połamania wędek

  1. Licznik ryb resetuje się u nas o północy, wszystko zależy jak masz ustawione dane w urządzeniu. Jeśli tradycyjnie – polska, Warszawa-Zagrzeb to o północy masz do złowienia 50 ryb o wartości monet adekwatnej do wartości punktowej. Wtedy idziesz na najlepsze łowisko i łowisz ryby mityczne o maksymalnej wartości punkowej. Na Bajkale można dostać 150 monet za łowioną rybę, co daje 7500 monet jeśli uda się złowić 50. Moim zdaniem, jest to rzecz drugorzędna. Pamiętaj, że gdy rozwiniesz poziom przynęty do maksymalnego, wtedy każdą nadwyżkę przynęt możesz sprzedać. Czasami pojawia się gorączka złota, więc warto wtedy przycisnąć i zdobyć główną nagrodę.

 20. Jak czesto pojawia sie event „fiesta ulepszen”??? Bo nie wiem czu warto trzymac monety i mozliwosc ulepszania przynet do tego eventu, w ogole to chcialem wiedziec czy ta taktyka ma sens?

  1. Fiesta przynęt, fiesta ulepszeń… Eventy zdarzają się ale każdy jest indywidualnie budowany więc trudno ocenić z jaką częstością wystąpią. Niekiedy jest tak że określona grupa użytkowników nie będzie miała eventu a inna będzie. Natomiast co do praktyki – jest to dobra praktyka, ponieważ w zawodach mogą wypaść różne ryby, więc jeśli np. przed zawodami ulepszysz strętwę a w zawodach będzie łopatogłów i zabraknie ci kasy, zakładając że masz możliwość ulepszenia, to zapłacisz za to słabszym wynikiem.

  1. Ulepszeń się nie zdobywa, zdobywa się przynęty. Po zdobyciu określonej liczby przynęt wymaganych do ulepszenia przynęty, możliwość ulepszenia staje się dostępna.

 21. Witam.
  Mam pytanie.
  Jestem w grze na poziomie Bajkał.
  Gra przez dwa dni nie chiała załadować się telefonie.
  Odinstalowałem i zainstalowałem grę. Jak mogę teraz zalogować się na własny nick ? Nie mam zapisanego ID.
  Mam tylko parę maili z Google Play o dokonanych zakupach.

  1. Jeśli nie połączyłeś konta z usługami Google Play lub Facebook, możesz mieć problem. Dwoje graczy z naszego klanu straciło konta na poziomie ok 100.
   Napisz do supportu, najlepiej z maila. Tutaj

 22. Kapitalny poradnik. Naprawdę świetna robota! Bardzo mi pomógł. Sporo skorzystałem na tej lekturze, wiele mi wyjaśniła. Dziękuje Ci. Polecam wszystkim.

  1. Na tę chwilę odblokowane są jedynie wędki na łowisku Hawaje i Rzeka Murray. Odblokowanie wędki odbywa się wraz z wydarzeniem na tę wędkę. W miniony weekend walczyliśmy wszyscy o wędki na Murray właśnie.

  1. Natychmiastowe łowienie jest to specjalna cecha wędek. Aktualnie odblokowane są wędki na łowisku Hawaje i Rzeka Murray. Poza tymi łowiskami natychmiastowe łowienie nie jest dostępne.

 23. Witam,
  Gram już trochę i wszystko jest ok, ale czy ktoś może Mi wytłumaczyć na czym polega „natychmiastowe łowienie czy wyłowienie” bo póki co nie ogarnęłam tego zagadnienia.
  Z góry dzięki za pomoc lub wskazówki
  Chętnym Mi pomóc proszę o email z wyjaśnieniem

  1. Cecha wędki „natychmiastowe łowienie” polega na natychmiastowym wyłowieniu ryby bez holowania, z maksymalnym możliwym mnożnikiem punktowym.

  1. Z natychmiastowym łowieniem chodzi o to, że jest to cecha wędki którą warto mieć. Na rzece Murray, w wydarzeniu wędek była dostępna wędka z natychmiastowym łowieniem na poziomie 5%, co oznacza że ok. 1 na 20 ryb była wyciągana automatycznie. Wędki posiadają cechy stałe oraz losowe, więc na 3 poziomie wędki mam już 8% na natychmiastowe złowienie, co oznacza że wyciągam automatycznie 1 na ok. 12 ryb.

  1. Proponuję dołączyć do klanu i zorientować się co się wiąże z zarządzaniem klanem. Założenie klanu jest proste, znacznie trudniejsze jest zarządzanie nim. Opcji klanów masz możliwość utworzenia, po osiągnięciu wymaganego poziomu.

 24. Witam. Takie pytanko mam:
  Na danym łowisku nie mam przynety na rybe x ale chce ja zlowic. Wiem mozna przyneta ogolna lowiska ale to jest losowe. Czy np. wieksza szansa jest na zlowienie jej na przynete innej ryby z tej samej kolekcji? Np. na przynete ryby y ktora tez jest drapieznikiem?

 25. Hej
  Świetny poradnik, zwłaszcza dla ludzi takich jak ja zaczynających swoją przygodę.
  Mam pytanie, Czy warto robić 1vs1 kiedy mam zajete wszystkie miejsca na paczki, czy może odpuscic sobie i poczekac ąz sie zwolni miejsce.
  Rozumiem że nie ma sesu walczyc jesli skończyłem robienie paczki haczyków.
  Druga sprawa ryby legedarne:
  Czy mozna je dostac jedynie z specjalnych eventów czy może jest jakas szansa na drop z paczek za mistrzostwa. Wczoraj udalo mi sie zając pierwsze miejsce. Niestety z tej paczki nie dostałem żadnych legędarnych zanęt, więc zastanawiam sie czy warto mocno cisnąc bo jednak przydała by sie mi ta legęda.

 26. Witam mam poziom 11 w grze ale nie na wszystkich łowiskach mam zlowione ryby Boss czy jest jeszcze szansa na ich zlowienie?
  Np. Na łowisku Rafa mam 1 bossa
  A na fjordach 2
  I właśnie pytanie dotyczy czy jeszcze mogę mieć na każdym łowisku 5 bossów?

 27. Od czego zależy jaki są paczki klanowe tzn 10 i 11.
  Jestem na poziomie 112 w klanie i już 4 raz z rzędu dostajemy 10.
  I jaki poziom trzeba osiągnąć aby utworzyć własny klan i gdzie są opcje do tego ?

  1. Paczka klanowa 11 to wydarzenie. Standardowo jest dziesiąta. Gdy będzie możliwe wbicie 11, zostanie to odpowiednio zapowiedziane w charakterze „Starcie klanów” lub coś podobnego.

  1. To nie jest kwestia klanu, po prostu aktualnie nie ma wydarzenia na 11 paczkę klanową. Jeśli się mylę i w innych klanach jest, to proszę napisz.

     1. Sojusz był mao aktywny wiec nie byo opcji.
      Wiec skończyło sie na 10 paczce.
      Dzieki za propozycje ale właśnie znalazłem ciekawy sojusz i własnie sie przeniosłem. Mam nadzieje że aktywnośc i nagrody bedą lepse niz w poprzednim

 28. prosze o pomoc jak wygrać punkty w zawodach płaszczki plamistej? !następne zdobycze są na poziomie 30000 a ja mam uzbierane nie całe 24000 przy czym mam rybę na 11 gwiazdkowa i wszystko zdobyte prócz wylosowanego bonusu do ryby,mimo że straciłem ponad 350 perel! !!!ale to i tak jest tylko 4000 wiec i tak nie zdobędę tych 30000!mam rybę na poziomie 6!a jeszcze zaznaczę ze wczoraj w zawodach zająłem 2 miejsce a dzisiaj 1 i nawet nie podniosło mi poziomu tylko dodało 10 pkt do ryby !!miałem poziom 6 i 644/100 a po wygraniu zawodów mam poziom 6 i 654/100!!! zresztą też nie wiem po co i czemu mają służyć te punkty ?jestem laikiem w tej grze i jak i w innych,wiek !z góry dziękuję za odpowiedź i rade co i jak.

  1. Zakładam że były jeszcze mini zawody w których można było otrzymać przynęty. Ogólnie liczba punktów jest adekwatna do tej którą można zdobyć. Jeśli widzisz w tym jakiś problem, należy to zgłosić do supportu gry. Zapraszamy do nas do klanu, na samym dole wpisu masz informację, jak się do nas dostać.

 29. W poradniku pisałeś jak rozpoznać wielkość ryby. Niestety chyba cossie od taqmtej pory zmieniło bo u mnie to nie wygląda takjak opisałeś. Obeżałem też kilka filmików na you tube i widziałem że odchylenia były sporo większe niż ja mam u siebie. Dodam teżże zdażyłóo mi się wyciągnąc 10 i 11 gwiazdkowe ryby w przypadku gdzie po zacięciu mogłem odłożyc telefon i obserwowac lub minimalnie korygowac napięcie żyłki.
  Też tak macie czy może u mnie coś jest inaczej?

  Zastanawiam sie tez nad tym czy jeśli mam słabo rozwiniete epickie i mityczne przynety to mimo wszystko lepiej łowić na przynęcie ogólnej (mam max )czy może jednak próbować mimo wszystko na dedykowanej?

  1. Są zmiany w algorytmie ale w gro przypadków sprawdza się to nadal, ta analiza zależy również od jakości konta i osiągnięć indywidualnych. Poradnik jest dla początkujących i średnio zaawansowanych graczy, 5mc – Dla czołówki poradnik nie wypłynie;) Wbij do nas do klanu.

   1. Po kilku testach stwierdzam że to o czym piszesz to łowienie z dopalaczami. Niektóre ryby da się wyciągnąć wtedy bez oporu. Oczywiście na pierwszych łowiskach.

     1. Filmik juz nieaktualny dzisiaj zasza zmiana w rozgrywce i ryba chodzi dokadnie tak jak widziałem u innych na youtube. Moze to jakis błąd u mnie lub moze młode konto bo gram jakis miesiąc.

 30. Jest jakis aktywny sojusz? poszukuje gram od wczoraj narazie 38 lvl wszystkie bossy zlapalem na 4 lowiskach i nie wiem czy dalej beda sie lowic. czy da rade zlowic legendarna rybe czy tylko w zadaniach.. ogolnie mam wiele pytan.

 31. Spoko poradnik 🙂 na początku dużo mi pomógł, choć nadal mam dużo pytań 🙂 Chętnie dołączyłbym do Twojego klanu, ale minimum to 1500, a ja utrzymuję cały czas poziom na 399 (mniej nie można), jest to świetny sposób na podium na każdych zawodach. Jedno z moich pytań: mam 60 poziom, czy dźwigać go do góry, czy dopiero gdy pojawiają się specjalne zawody np z wędkami?

  1. To co robisz ma sens ale niestety wpływa negatywnie na inne aspekty. Postaram się wyczerpująco odpowiedzieć, bo to dość ważne.
   Najpierw opowiem po co należy utrzymywać maksymalną możliwą liczbę pucharów. Mianowicie, każda wygrana to punkty dodawane do globalnych punktów klanu. Każda przegrana to odjęcie punktów, zatem powinieneś już wiedzieć dlaczego zależy mi na wysokiej ilości pucharów każdego klanowicza. Dopuszczamy schodzenie w rankingu w celu osiągnięcia celów, które w normalnym przypadku są bardzo trudne lub nie realne do osiągnięcia, np. wygranie 25 pojedynków z rzędu. Dodam że u nas w klanie 2 osoby osiągnęły ten cel, ja i Worf. Innym negatywnym elementem tak mocnego schodzenia w rankingu jest psucie rozgrywki innym graczom. A co do nagród, wiadomo wszem i wobec że przy małej ilości pucharów masz słabsze nagrody z pojedynków i mało monet za wygraną.
   Kolejną kwestią jest osiąganie poziomów. Jeśli będziesz utrzymywał swoją postać na niskich poziomach, nie będziesz brał udziału w rozgrywkach które odbywają się dla wyższych poziomów. Ja mam odblokowane ostatnie łowisko i miałem bardzo dużo szczęścia ponieważ odblokowałem je zaraz po jego wdrożeniu, więc objęły mnie zawody, co dało mi sporo dedykowanych paczek na Jezioro Biwa. Zrobiłem również wędkę lv.4, ponieważ zawody na wędki już się odbyły. Na wysokich poziomach są zawody łączone. Gdy ostatnio odbyły się zawody wędek na Amazonce, ja miałem dodatkowo zawody na Bajkale, gdzie za osiągnięcie głównej wygranej również otrzymałem 4lvl wędki. Pozytywna rzecz w takim rozwijaniu konta, to zrównoważony przyrost przynęt. Im masz więcej łowisk odblokowanych tym mniejsza szansa na zdobycie określonych gatunków. Gra w raz z rozwojem staje się trudniejsza i bardziej wymagająca. Reasumując, albo będziesz pływał z płotkami na płyciznach albo powalczysz z rekinami na głębokości:)
   Ogólnie to mamy również stronę klanową, http://gonefishinclan.eu gdzie możesz zobaczyć nasze osiągnięcia.

 32. siemka czemu jak w telefonie jak polacze konto w grze z kontem na fb to jak wchodze w te gre przez fb to jest tak jakbym zaczynal od zera i nic nie jest polaczone z tym z telefonem?

  1. Lepiej łącz przez usługi Google. Znam przypadki kont które zostały odłączone od urządzenia i nie są używane. A jeśli masz szersze pytania techniczne, to pisz do supportu.

 33. Zastanawia mnie mechanika rozgrywki. A w szczególności od czego zależy ilość gwiazdek które otrzymuje ryba. Czy jest to zaene od wagi czy też poziomu posiadanej zanęty. Z moich obserwacji podczas łowienia z użyciem sonaru wynika druga opcja. Ale może ktoś tu posiada szerszą wiedzę.

  1. Głównie prestiż. Nasz klan nie dotarł do pierwszej setki jak dotąd, zatem nie mogę jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Jeśli ktoś wie, proszę podzielić się wiedzą. Jeśli klan jest wysoko w rankingu może liczyć na lepszych graczy.

 34. Zgodnie z tym co posałeś, wbiłem 1400 pucharów. Niestety za dużo profitów z tego nie miałem. Paczki są oczywiście lepsze o pare przynęt, ale wygranie 6 pojedynków z rzędu niestety jest w moim przypadku niemożliwe. Zbiłem puchary znów do 399 i teraz utrzymuję go między 399 a 800. Mając niski ranking łatwiej idzie mi w mistrzostwach i eventach. Jedynie na zawodach nie mogę się przebić.

  1. Romku, Złota liga zamyka się co dwa tygodnie, nic nie stoi na przeszkodzie abyś w ciągu pierwszego tygodnia ligi zjechał w dół z pucharami, a później sukcesywnie do góry. W przypadku tych najtrudniejszych zawodów, gdzie trzeba wygrać nawet i 30 pojedynków, bez zjechania w dół z rankingiem wygrana nie jest możliwa. Jeśli twój klan nie zdobywa legendarnej klanowej paczki 11, to bez dobrych wyników w zawodach nie zdobędziesz tych przynęt. Powyżej rangi rekin jest już 300 monet za pojedynek. Dodatkowo na wysokim poziomie konta masz lepsze nagrody w mistrzostwach, np. u mnie od 140 poziomu za pierwsze miejsce otrzymuje się 2 złote paczki, 2 srebrne i sonary. Problemy ze zrobieniem zawodów mogą wynikać z naprawdę różnych przyczyn no i pamiętaj, wraz ze wzrostem poziomów gra staje się trudniejsza i dostarcza więcej emocji:) Na koniec dodam że po zamknięciu złotej ligi, wszyscy gracze mający > 2500 pucharów, trafiają do tego samego pułapu, to znaczy że wszystkie puchary > 2500 sztuk zamieniane są na legendarne trofea, a pozostaje ci jedynie 2500. Zatem później schodzenie w rankingu nie jest rzeczą niezbędną i można sobie poradzić nawet i bez tego. Zapraszamy do nas do klanu, mamy fajną zwartą grupę która dobrze radzi sobie w zawodach.

 35. Witam

  zmieniłem telefon i nie mogę dostać się na swoje konto do kogo pisać miałem 76 poziom i nie chcę tego stracić należałem do klanu szczupaki opp nie mogę się z Góralem skontaktować i nie wiem jak wrócić pisałem do administratorów gry ale nikt nie odpisał. Na nowym telefonie nie mogłem tego konta wgrać tylko nowe weszło i chyba była synchronizacja włączona a na starym telefonie wieczorem jeż starego konta nie było tylko drugie nowe poziom 1 ,ale ja chcę wrócić do swojego starego. Specjalnie przed zmianą telefonu zrobiłem kopie i zalogowałem się na google play, ale i tak jest problem nie mam gry… pomóżcie

  1. Niestety jeśli źle połączyłeś konta, to pozamiatane. Kilka osób u nas w klanie miało podobną sytuację, dlatego mamy też vibera, aby porozumieć się ze sobą w razie jakiegoś problemu.

 36. To znowu ja 🙂 Po wielu zmaganiach z grą, muszę przyznać Ci rację… lepiej jest mając więcej pucharów. Problemy mam na łowiskach od 8 do 11 ponieważ brakuje mi złota na rozwój, ale na łowiskach 1-7 zawsze jestem w pierwszej dziesiątce na mistrzostwach i z eventów mam sporo nagród. Aktualnie jest wojna klanów gdzie wygranie 15 pojedynków pod rząd nie sprawiło mi problemów. Ranking utrzymuję na poziomie 1200-1400, ale zbijam go gdy trzeba wygrywać walki pod rząd. Zaraziłem również żonę tą grą , ma około 1400 pucharów 😛 Do paczki klanowej zawsze wbijamy po minimum 100 haczyków 🙂

  Aktualnie będziemy zmieniać klan 🙂 nasz jest mało aktywny… może na Twój klan ?

  1. Cały czas jesteśmy aktywni, zapraszamy. Jesteśmy w randze Bronze III, możliwe że będziemy silver I, po dzisiejszym dniu. Gra u nas kilka par ale są również samotne wilki. Mój osobisty rekord to 30 pojedynków pod rząd. Nasze wymagania minimalne to 30 haków do paki klanowej 10lv i 50 haków do 11lv.

 37. Witam, czy jest mozliwe zlapanie legendarnej ryby majac zalozona przynete na cale lowisko?? juz chyba z 2000 ryb lowie na jednym lowisku i nie moge jej zlapac a nie mam odblokowanej karty legendarnej.

   1. To nie legenda. Mi udało się złowić Suma Albinosa na podstawową przynętę max lvl., bo potrzebowałem do eventu. Zajęło to ok. 1h. Zarzucałem wędkę i od razu zrywałem, pojawiła się legendarna, dałem 2 perły i poszło 🙂

 38. zablokowało mi gre na telefonie podczas logowania wyswietla komunikat wystąpił błąd aplikacja zostanie uruchomiona ponownie i tak w kołko co zrobic zeby odblokowac i nie stracic konta

  1. Jeśli jesteś w klanie musisz oszacować czy lepiej sprzedać przynęty czy czekać aż ktoś poprosi aby mu przynętę wydać. Ja osobiście traktuję przynęty jako lokaty, gdy potrzebuję ulepszyć jakąś przynętę w trybie pilnym, robię małą wyprzedaż. Farma przynęt to też jedna z metod zarabiania w grze.

 39. Może mi ktoś wytłumaczyc jak to jest ze na dwóch łowiskach mam odkryte ryby legendarne a po jednej mitycznej nie? jak je odkryc?

 40. Zacząłem grę na Facebooku i chciałbym przenieść się także na telefon. Jednak przeniesienie konta jest możliwe tylko przez Google Play, a logowanie do Google nie ma w grze na Facebooku, więc konta nie da rady przenieść. Nie wiecie kiedy będzie możliwość zalogowania się przez Google, żeby móc przenieść konta?

  Myślałem, że można przenieść konto przez połączenie za pomocą Facebooka, ale się nie przenosi i dalej na telefonie konto z 1 lvl.

 41. Witam szybkie pytanko co zrobić by złapać rybę 12 gwiazdkową ? Domyślam się ze przynęta na maxa 10 + wędka na maxa 6 + dopalacze itd . Czy jest gdzieś to powiedziane jakie musi spełnić wymagania by osiagnąć 12 gwiazdek w danej rybie. Pozdrawiam

  1. 12* ryba to ryba z tablicy rekordów świata. Mi udało się złowić legendarną 12* z drugiego poziomu przynęty. Bez dopalaczy, z normalną wędką.

 42. witam,mam takie pytanie.dopiero co zaczalem grac w te gre i mam problem bo nie mam pojecia jak ulepszyc wedke.pisze,ze potrzebuje wedek jednogwiazdkowych a nie wiem czy trzeba je kupic a jak tak to gdzie albo wogole jak zdobyc te wedki z jedna gwiazdka

  1. Wędki zdobywa się z zadań, paczek, zawodów. Można je również kupić w sklepie. Są wędki specjalne na określony rodzaj ryby, dzięki którym zwiększa się szansa na złowienie ryby.

  1. Pewnie wędka na tego suma, czy na specjalne by się przydała. Iddź do klanu -Gone Fishin-, szukaj w międzynarodowych, jeslio nie załozyli limitów, to na pewno cię przyjmą, to fajna zwarta ekipa, jest od początku i daje radę.

 43. czy powinienem ulepszać ryby aby zdobyć wszystkie na łowisku bo gdy ulepszam to wbijam następne łowisko a wtedy może być trudniej lub po prostu łowić na jednym łowisku do oporu aż zdobędę wszystkie?

  1. Hej, zarówno jedna metoda jak i druga ma swoje wady i zalety.
   Niektórzy utrzymują poziom, nie ulepszając ryb ale to ogranicza możliwości partycypowania w misjach na łowiskach które nie sa odblokowane. Nie należy się tym szczególnie przejmować, bo wiem że zawody są również dopasowywane do poziomu i odblokowanych łowisk. Z innej perspektywy patrząc może być tak że w zawodach klanowych które również odbywają się na różnych łowiskach, nie będziesz mógł zdobywać punktów a to z kolei oznacza brak nagród etc… Ponadto z tego co pamiętam, im wyższy jest poziom tym trudniej w mistrzostwach i trafiasz do grupy z wyższymi poziomami, co w konsekwencji powoduje mniejszą szansę na wygraną. Ja grałem lewelując od samego początku ale miało to sens gdy odblokowywałem łowiska z innymi graczami. Na koniec dodam jeszcze, że jeśli nie odblokujesz wszystkich ryb na łowisku to w pojedynkach będziesz miał problemy.

    1. Nie znam żadnego patentu aby było szybciej i lepiej ale wiem że czasem jest tak że gdy odblokujesz nowe łowisko, to masz zawody na to łowisko z paczkami zawierającymi ryby z tego łowiska.

 44. Witam dopiero zaczolem grać w grę Chce ulepszyc wedke ale mam ulepszeń zablokowany i wyskakije komunikat że muszę mieć wedke 1,2 itp gwiazdkowa co to za gwiazki i skąd je brać i drugie pytanie czemu pomimo złowienia kika razy tej samej ryby cały czas jest nieaktywna w kartach ryb danego lowiska
  Pozdrawiam Dalf

  1. Wędki mają gwiazdki, które oznaczają ich poziom. Aby ulepszyć wędkę na 2 gwiazdki, musisz mieć 6 wędek jedno gwiazdkowych. Co do drugiego pytania, wygląda na to że nie masz przynęty na tę rybę. Musisz zdobyć przynętę czyli kartę z przynętą, z wizerunkiem ryby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *