Jackal Squad – Recenzja

jackal squad recenzja

Jackal Squad – Recenzja

Jeśli nie chce Ci się czytać, poniżej materiał na Youtube.

Pamiętasz grę J­ackal od Konami na nintendo? Ja pamiętam dość dobrze, bo graliśmy w nią całymi rodzinami w długie zimowe wieczory. Dzisiaj nie spędza się tylu godzin przed telewizorem co kiedyś, a rozrywka przeniosła się częściowo na smartfony.

Abstrachując, zapewne wiesz że na rynku dostępne są telewizory z androidem na których można gierczyć tak jak na smartfonie?

Ale wracając do tematu. Szukałem ostatnio czegoś nowego do pogrania i co się okazało? Mamy następcę szakala od zacnego studia Konami, grę Jackal Squad wydaną przez OneSoft Global PTE. LTD. właśnie na urządzenia z androidem. Gdy tworzyłem ten materiał nie wiedziałem że Konami zrobiło własny remake tej interesującej gry na konsole nowszej generacji.

Oczywiście Jackal sqad różni się od protoplasty diametralnie ale podstawowy cel został zachowany. Dobra zabawa to podstawa. Grafika pixel art nadaje dodatkowego smaku i niesie nostalgiczne wspomnienia gier z lat 80′


Podstawowym celem gry jest przechodzenie kolejnych etapów które wraz z progresją stają się co raz trudniejsze. Typowym jest rozwiązanie gdzie każdy etap można rozegrać na trzech poziomach trudności. Główny bohater może prowadzić cały wachlarz pojazdów od jeepa do ciężko opancerzonych czołgów, co stanowi ogromny skok w stosunku do starego szakala. Do pomocy mamy elementy wyposażenia takie jak działo, czy drony które można ulepszać i łączyć ze sobą, co zaczerpnięto z gier typu 'merge’ (z ang. łączyć). Niestety tak jak w innych tego typu produkcjach osiągnięcie najwyższej klasy zasobów będzie wymagało astronomicznej ilości czasu lub kosmicznej ilości pieniędzy. Model zarobkowy oparty na zaangażowaniu użytkownika jest jak dotąd jednym z najbardziej skutecznych testowanych przeze mnie ale o tym opowiem innym razem.

Cel gry Jackal Squad

Na tyle czasu ile zdążyłem poświęcić grze jackal squad, gra jest angażująca i gra się przyjemnie. Na pewno będę do niej wracał ale jest to kolejna produkcja oparta na modelu autoshoot, gdzie my poruszamy pojazd a magia dzieje się sama. Oznacza to tyle że pociski same są wystrzeliwane z naszego pojazdu a my kierujemy tylko pojazdem i unikamy co raz to bardziej zróżnicowanym pociskom przeciwnika.

Z całą pewnością na uwagę w tej grze zasługuje walka z bossami. Przekrój militarny jest pokaźny. Od czołgów poprzez bazy i fortece, pociągi aż do łodzi podwodnych, statków i maszyn powietrznych. Zaznaczam że gra wcale nie jest prosta, a pokonanie niektórych bossów na najtrudniejszym poziomie, graniczy z cudem.

Jackal Squad Easter Eggs

Oprócz ciekawej rozgrywki jaką oferuje gra możemy znaleźć w niej bardzo fajny pokłon w stronę graczy z lat 80 i 90 mianowicie wielkanocne jaja z ang. Easter Eggs pojawiające się na planszy, których nie będę zdradzał bo mam nadzieję że sami zobaczycie i ocenicie jak to fajnie wygląda i dzięki temu nie popsuje wam zabawy. Oprócz trybu na jednego gracza jest również tryb dla wielu graczy który jest dosyć dziwnie skonstruowany z mojej perspektywy. Polega na tym że zarówno ty jak i twój przeciwnik zostajecie wyrzuceni gdzieś w misję, bez szansy na spotkanie się, a wartość punktowa jaką zdobędziesz jest porównywana z wartością punktową przeciwnika i na tej podstawie szacowana jest wygrana. Nie Widzimy tutaj swojego oponenta jedynie polegamy na mechanizmie gry który weryfikuje zdobytą wartość punktową. Oprócz trybu na dwóch graczy jest również tryb walki z bossami i gdzie kolejno przychodzimy wszystkich bossów umieszczonych w grze, również na różnych poziomach trudności. Na koniec chciałbym jeszcze dodać że tryb rozgrywki który najbardziej mnie zainteresował i który sprawił mi najwięcej frajdy, to tryb nieskończonej walki czyli tryb Infinity w którym cały czas mamy do napływ nowych przeciwników atakujących bez przerwy przez całą rozgrywkę. My musimy się bronić uciekać. W raz z upływem czasu gra się coraz trudniej się pojawiają się coraz mocniejsi, coraz silniejsi przeciwnicy, mocno zwiększając poziom trudności. Wyznacznikiem wygranej jest wytrzymanie jak najdłużej.

Podsumowanie

Okej To tyle co chciałem powiedzieć na temat Jackal squad. Zainstaluj, sprawdź, zobacz i zagraj. Gra przysporzyła mi około kilku godzin solidnej fajnej rozrywki gdzie zdążyłem przejść kilka misji, w których naprawdę nieźle się bawiłem. Prawdopodobnie wrócę jeszcze do tej gry, natomiast aktualnie chciałbym jeszcze ograć kilka innych tytułów. Jeśli chcesz dowiedzieć się coś więcej na temat innych gier, proszę Napisz w komentarzu. Postaram się także opracować te tutuły, zagrać w nie i opowiedzieć o nich trochę więcej. Może potrzebny jest jakiś poradnik to wtedy też chętnie się nad tym pochyle o ile oczywiście będzie większa grupa osób które chciałyby się z takim poradnikiem zapoznać. Dobra to tyle na dzisiaj dzięki serdeczne za uwagę i wszystkiego naj w tu tauzen twenti tu.Moja Ocena: 7/10

Typ: Strzelanina, Zręcznoścowa

Wydawca: OneSoft Global PTE. LTD.

Rate this post

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *