Jak zarabiać pieniądze grając w gry na smartfonie

Jak zarabiać na grach

Zarabianie w grach na smartfonach

Czy zarabianie w grach na smartfony jest możliwe?

Grając w gry video na popularnym urządzeniu typu smartfon natkniesz się na reklamy ze sloganami typu:

„Graj w gry i zarabiaj realne pieniądze”, „Graj i zarabiaj”, „Szybkie wypałaty na PayPal”, „Ty grasz my płacimy”, „Uzyskaj dodatkową wypłatę”

Gry do Zarabiania PayPal

Postanowiłem się przyjżeć grom i narzędziom które reklamowane są właśnie w taki sposób. Zrobiłem to dla tego, aby sprawdzić czy jest możliwość realnej wypłaty na PayPal. Nie interesowały mnie kupony Amazon ani do Sklepu Play, tylko i wyłącznie wypłata realnych środków na PayPal. Ile udało się zarobić przez pół roku?

Uwaga!!! tylko 2zł

W co grać żeby wygrać pieniądze

Czyli odpowiadając na pytanie – tak zarabianie na grach jest możliwe ale kompletnie mija się z celem. Czas poświęcony często na niedopracowane, dziecinnie proste, beznadziejne, infantylne, podszyte scamem gry, nie podlega zwrotowi i nikt nam za niego nie zapłaci. Innymi słowy jest to po prostu strata czasu, zdrowia i energii. Dalej opiszę które gry i mechanizmy zarabiania które testowałem. Wskażę również, jakie są pułapki na graczy którzy mogą ulec pokusie przekonania się na własnej skórze, co to znaczy zarabiać na grach w smartfonach.

Co to jest SCAM?

Każdy szanujący się użytkownik smartfona musi wiedzieć, że SCAM to oszustwo powiązane z nowymi technologiami. Kiedyś scamerzy wykradali numery kart kredytowych instalując nakładki na bankomaty, teraz robią to w bardziej wyszukany sposób. Wiele gier które sprawdziłem było jedynie oszustwem, bez jakiegokolwiek regulaminu, kontaktu z developerem czy jakiejkolwiek innej formy kontaktu.

Model zarobkowy twórców gier w których potencjalnie można zarobić

Na czym zarabiają twórcy takich gier? Na niczym innym, jak tylko na reklamach i instalowaniu kolejnych gier i aplikacji. Często są one powiązane ze sobą w programach partnerskich, które również naszpikowane są reklamami. Zasada jest prosta, ty oglądasz reklamę, aplikacja daje ci za to kasę, przez co wygląda to dość wiarygodnie. Niestety prawda jest zgoła inna. To co widać w grze lub aplikacji nie zawsze jest zgodne z prawdą.

Jak rozpoznać czy gra w której można zarabiać jest oszustwem?

Najprostszą metodą weryfikacji czy gra w którą gramy jest scamem, jest przyrost środków do wypłaty. Początkowo duże przyrosty – po 2 USD czy nawet 5 USD dopisujące się do naszego konta, stopniowo wraz z rozwojem w grze zmniejszają się aż do 0,01 USD za zadanie. W przypadku gdy wykonanie zadania zajmuje ok. 5 minut, aby zdobyć dolara potrzebujemy 8 godzin, ciągłej nieprzerwanej gry, gdy brakuje nam 10 dolarów do wypłaty – czyli 80 godzin… Mało tego, jakimś cudem udaje nam się dobrnąc do końca a tu wypłaty nie ma bo to scam! Jeśli biegle posługujesz się językiem angielskim, zawsze możesz poszukać regulaminu oraz opinii na temat gry. Często opinie też bywają niewiarygodne, czego nie jesteś w stanie stwierdzić na pierwszy rzut oka.

Gry z wypłatami na paypal

Bowling masters

Pierwszą grą która oferowała 100$ wypłaty, po wykonaniu szeregu zadań jest Bowling master. Poniżej kilka screenshotów, abyście dokładnie wiedzieli o jaką grę chodzi i nigdy w nią nie grali bo to oszustwo. Studio które wyprodukowało grę posiada wiele fikcyjnych adresów e-mail. Nie możliwości kontaktu z kimkolwiek reprezentującym grę, a operatorzy usług nie reagują na zgłoszenia scamu. Gra jest na tyle dobrze zrobiona że może budzić wątpliwości. Dodatkowo jest grywalna, więc ktoś kto to stworzył musiał się napracować. Ja obieram oficjalne stanowisko – nie grać w to!

Idle Dinner

W tej grze osiągnięcie poziomu do wypłaty jest tak czasochłonne, że odechce się każdemu zapaleńcowi. Gwarantuję, przekonałem się na własnej skórze. Daję szansę jeszcze w Idle Dinner, ponieważ zostało do nazbierania 6 dolarów ze 100 i cały czas pracuję nad tym, aby potwierdzić wiarygodność tej gry. Zarabiam w tempie 10 centów na godzinę, raz dziennie, bo częściej się nie da, z powodu blokady wyświetlania się reklam. Google nie płaci za częste emisje reklam w grze. Zatem dlaczego twórca miał by płacić nam, skoro sam nie dostaje żadnych środków?

Po sprawdzeniu, napewno opublikuję wynik ale jestem sceptycznie nastawiony. Gra jest na tyle grywalna że fajnie w nią pograć aby się zrelaksować chwilę. Jeśli udało by się na niej zarobić to byłoby to bardzo dobrą wartością dodaną. Niestety już czasochłonność dawno przekroczyła jakiekolwiek korzyści. Nawet jeśli wypałcą mi te 100$ to i tak nie zwróci mi się to kompletnie. Zgodnie z psychologiczną zasadą kosztu, skoro już poświęciłem tyle czasu na tę grę, to będę grał dalej aby uzyskać nagrodę. Poniżej screeny, żebyście wiedzieli o jaką grę chodzi.

Iddle train, Iddle bowling

Iddle train i Bowling iddle nie są warte zachodu. Są kompletnie niegrywalne, reklamy wyświetlają się co kilka sekund i pomimo szybkiego przyrostu środków do wypłaty, jej osiągnięcie jest praktycznie niemożliwe z powodu dodatkowych warunków jakie trzeba spełnić. Po szybkim przeliczeniu, aby otrzymać 10$, musiałbym obejrzeć 3000 reklam. Sami oszacujcie czy warto. Natomiast gdyby nawet jakimś cudem mi się to udało, to zakładam że nie byłoby żadnej wypłaty. Nie ma żadnych regulaminów które by na to wskazywały.

Mahjong win

Mahjong win – kolejna gra typu na początku zarabiasz sporo później co raz mniej. Gra nie posiada regulaminu, jestem przekonany że nie da się wypłacić ani centa, zważywszy że wypłata od 20 USD, a zarobki na poziomie jednego centa za akcję.

Bounty Fishing, Fishing on Island, Fishing go

Bounty Fishing, Fishing on Island, Fishing go – ostrzegam przed tymi grami, mała wypałata do której nigdy nie dojdzie ponieważ butelka z łupem przestaje się pojawiać. Nawet gdyby jakimś cudem ktoś zacięcie grał w te bzdurne gry, co ma rzekomo dostaczać rozrywki, cel jest trywialny a miodność żadna, do tego wszechogarniające reklamy. Regulamin napisany lakonicznie, twórca niedostępny do komunikacji. Ostrzegam, nie grajcie w te gry.

Pop to Win

Pop to Win jest klonem popularnego bubble witch saga, wypłata od 20$, żadnego regulaminu i oczywiście drastyczny spadek zarobków, powyżej 10 zarobionego dolara, na wypłatę nie ma co liczyć. Na pewnym etapie gry, nagorda za akcję wynosi 0,00 USD, co już samo w sobie wygląda na masywny SCAM. Nie polecam, nie instalujcie tego, nie karmcie trolla.

Starry Legend

Starry Legend to całkiem nieźle zrobiona gra i na tyle miodna że można w nią pograć bez wypłaty ale… Nie instalowałem jej po to żeby sobie w nią pograć. Zrobiłem to aby zarobić. Początkowo uwierzyłem że cashout jest od 100 USD, choć nigdzie nie było podanej informacji od jakiej kwoty jest wypłata, co już wyglądało na SCAM. Regulamin jest ale nie ma w nim żadnej informacji o wygranej, pisanie na e-mail zawarty w regulaminie kończy się fiasco. Co kilka poziomów jest bonus w postaci nagrody, co raz wyższej w stosunku do ilości wygranych poziomów. Niekiedy reklamy niewyświetlają sią a nagroda jest przyznawana, więc też cuchnie scamem. Nie mam siły dalej grać w tę grę bo tradycyjnie wypłaty co raz mniejsze, a poziomy co raz trudniejsze, więc uznaję że gra nie warta świeczki. Podobno wypłata jest od 200USD, co też nie jest potwierdzoną informacją. Nie polecam.

Scratch day

Scratch day polega na głaskaniu ekranu dotykowego, co symuluje zeskrobywanie warstwy farby w tradycyjnych zdrapkach. Mała wypłata od 10 USD, niestety na tyle godzin głaskania poświęconych na tę grę nie udało mi się dobić do poziomu 10 USD, w pewnym momencie nagrody w zdrapkach przestały się pojawiać i pomimo regulaminu oraz możliwości obserwowania wygrywających poprzez połączenie na FaceBook, uznaję że ta gra to również SCAM. Nie ma co zużywać ekranu, ponieważ wymiana nie jest tania.

Agregatory gier i usług oraz programy partnerskie

Jak widać na samych grach nie udało się zarobić, więc poszedłem krok dalej. Zainstalowałem kilka agregatorów, w tym jeden z premią 4444 punktów za instalację, wystarczyło zarobić 5000 pkt i tak, otrzymałem upragnioną wypłatę. Przez pół roku zarobiłem 2zł, wiec potwierdzam zarabianie na grach jest możliwe ale mija się z celem. Na czym polegają agregatory gier? Agregatory jak sama nazwa wskazuje agregują, co agregują? Czas grania w inne gry. Po zainstalowaniu agregatora takiego jak Cash Alarm, otrzymujemy poprzez panel aplikacji, możliwość instalacji oprogramowania i gier które uczestniczą w programie partnerskim aplikacji, za które otrzymujemy punkty. Punkty przyznawane są również za wykonanie określonych akcji w aplikacjach partnerskich.

Przykładowo – w Agregatorze Make Money, można otrzymać punkty za instalację gry oraz za osiągnięcie określonego poziomu w wybranej grze. Gdzie jest haczyk? Otóż mamy określoną zamkniętą pulę instalacji. Jeśli zainstalujemy już komplet oprogramowania punktowanego, okazuje się że brakuje nam punktów do wypłaty. Trzeba więc skupić się na osiąganiu poziomów w grach. Niestety czasem zadania są tak trudne, że jeśli nie wydamy na nie pieniędzy, to wykonanie zadań w czasie wyznaczonym przez aplikację jest praktycznie nie możliwe. Jaki jest sens zarabiania 10 dolarów, przy wydatkach żędu 300 dolarów? No właśnie żaden. Inne agregatory typu Play Spot umożliwiają otrzymywanie punktów za samo granie w określone gry. Niestety punktacja jest tak niska a gry tak nieciekawe, że osiągnięcie poziomu punktowego do wypłaty jest drogą przez mękę. Jestem pewien że agregatory płacą, bo otrzymałem wypłatę, poniżej dowód. Pozostałe apki które testowałem to Money Rawr.

Wypłata za osiągnięcie 5000 pkt w Cash Alarm.

Czy zarabanie na grach się opłaca?

Zarabianie w grach to pojecie względne. Jeśli grasz w gry z listy w agregatorach, to dodatkowe środki w postaci 20USD, raz na kilka miesięcy są całkiem fajnym dodatkiem, jednak wystrzegaj się gier i reklam takich jak poniżej. Zawsze warto sprawdzić czy jest regulamin który konkretnie opisuje jak zarabiać i wypłacać środki. Jeśli nie wiesz czy gra lub aplikacja jest legalna i prawdziwa, możesz skontaktować się ze mną, spróbuję pomóc w ustaleniu w cenie 2zł na moją zrzutkę którą prowadzę.

Używanie Telefonu do Zarabiania Pieniędzy

Czyli jak zarobić na smartfonie i grach jednocześnie

Po wielu godzinach spędzonych na oglądaniu reklam doszedłem do wniosku że nie warto tracić czasu na wątpliwe mechanizmy zarabiania. Idąc krok dalej natknąłem się na metodę która pozwala faktycznie zarobić ale bardzo niewielkie pieniądze. Co jest istotne, to to że zarabiasz w kryptowalutach, których ceny zmieniają się z dnia na dzień ale w wieloletniej perspektywie potrafią zarówno spaść jak i wzrosnąc o kilkaset procent.

Jeśli zatem chcesz zdobyć kryptowaluty i masz dostęp do starych smartfonów z androidem, to mam dla Ciebie sposób który pozwoli ci na skrobanie ok. dolara miesięcznie, w popularnym Bitcoinie za pomocą dwóch aplikacji.

Niezbędne Narzędzia do Kopania Kryptowaluty

Aby móc gromadzić kryptowalutę potrzebujesz portfela crypto. Jest na rynku kilka portfeli godnych uwagi, ja natomiast używam crypto.com jeśli zainstalujesz aplikację na urządzeniu z androidem, i podasz kod polecający hmt9anun9g, a następnie zamówisz kartę ruby lub wyższą, dokonasz tzw. stake (zasilisz kartę przedpłaconą) to obydwoje otrzymamy równowartość w kryptowalucie wydanej przez crypto.com czyli cro, w wysokości 25 dolarów. Co jest ciekawe, to to że te karty są świetnym narzędziem do robienia zakupów w sieci oraz płatności za usługi. Są to karty VISA prepaid, z funkcją payback (zwrotu części wydanej kwoty za transakcje) oraz z paybackiem za netflix i spotify, do określonej kwoty – więc możesz, używając karty wydanej przez crypto.com otrzymać całkowity zwrot za te usługi, co w standardzie wynosi jakieś 50zł oszczędności miesięcznie. Założenie konta w crypto.com jest bezpłatne ale wymagane są dane takie jak choćby twój dokument tożsamości, wyciąg z twojej karty kredytowej czy inny dokument potwierdzający tożsamość. Załóżmy że udało Ci się skonfigurować konto. Teraz aby móc realizować wpłaty, aby twoje oszczędności w kryptowalutach mogły się rozmnażać, potrzebujesz portfela DEFI, który również udostępnia crypto.com. Są różne portfele, możesz testować do woli. Ja korzystam z tego. Prawda jest taka, że zasiliłem sobie portfel za 100zł, kupiłem za tę kasę z portfela trochę kryptowaluty CRO, trochę BTC, i kilka innych, a ku mojemu zdziwieniu, po 3 miesiącach ze 100zł zrobiło się 120. Przy rosnącej inflacji, to jedna z alternatyw oszczędzania. Niestety bardzo ryzykowna. Kryptowaluty nadal są nieuregulowane na rynkach finansowych i mogą spotykać je bardzo duże wzrosty jak i spadki, więc robisz to tylko na własne ryzyko. Ja to robię dla tego, bo znalazłem metodę na kopanie BTC – bitcoina, właśnie za pomocą smartfonów.

Kopanie Kryptowaluty za Pomocą Smartfona

Powiesz bieda i ciułanie, a ja powiem – to kryptowaluta. Albo ją kupię albo zdobędę, więc wolę zdobyć. Jak to robię? Crypto Tab Browser.

Wziąłem stare urządzenia z androidem, wyczyściłem je doszczętnie, założyłem konta gmail, podłączyłem do sieci, uruchomiłem Crypto Tab Browser na każdym, zainstalowałem VPN również od Crypto Tab, i mam sieć wirtualnych koparek za darmo. Kopią bardzo powoli i co 2g trzeba odświeżać kopanie, jest to uciążliwe ale mam budzik ustawiony na co 2h i 10 min, więc gdy zadzwoni robię aktualizację. Nie należy generować zbyt wielu koparek bo system prawdopodobnie uzna to jako próbę nadużycia ale… Właśnie. Byłbym zapomiał. Crypto Tab ma program afiliacyjny i jeśli wejdziesz w ten link i dalej zainstalujesz przeglądarkę oraz zaczniesz korzystać, dołączysz do sieci moich górników i ja będę zarabiał odrobinę więcej.

Serio, to działa zrobiłem sobie wypłatę na mój portfel DEFI w crypto.com. W pierwszym miesiącu zarobiłem 66 centów, w bitcoinie co stanowiło 100% moich zarobków na grach i aplikacjach, nie licząc 1,97 na paypala, za instalację oprogramowania.

Gdzie jest Haczyk w Kopaniu Kryptowalut za Pomocą Tab Browser

Haczyk jest. Crypto Tab ma dostęp do prawie wszystkich funkcjonalności telefonu, a poprzez VPN również ograniczony dostęp do naszej sieci, bo właściwie to my łączymy się z siecią prywatną. Czy to jest bezpieczne? Nie wydaje mi się, dlatego potrzebne wyczyszczone telefony, bez facebooków i innych social media na kontach email założonych tylko do tego celu, najlepiej z własną siecią GSM (przecież możesz mieć prepaida, nie?).

Koniecznie daj mi znać co o tym myślisz i jeśli potrzebujesz pomocy w konfiguracji, wal jak w dym. Pozdrawiam serdecznie i pamiętaj o programie afiliacyjnym (czyli sieci kopaczy) pod tym linkiem: mój profil kopacza.

[crypto-donation-box type=”popup”]

Warto sprawdzić również wpis -> Gry jako lekarstwo na problemy z zasypianiem

Rate this post

10 komentarzy

  1. Witam 🙂
    Z czystej ciekawości sama zainstalowałam kilka gierek, niektóre zostały wymienione powyżej i potwierdzam BUBLE !!. Obecnie testuje grę SwipeToBlast, zaskakujące jest to że 4 razy udało mi się nazbierać 500 $ i teoretycznie wysłać na PayPal. Póki co minęło na razie 5 dni, nie posiada gra regulaminu, więc ciężko sprawdzić w jakim terminie powinna „należność” wpłynąć.
    Ale jest to totalna abstrakcją i było by za piękne tyle kasy wygrać.

    1. Oczywiście że to buble, szykuję materiał o reklamach które noszą znamiona bubli i pojawiają się w grach, może ktoś na tym skorzysta. Masz rację, trochę to za piękne aby było prawdą, właśnie na takich emocjach żerują twórcy tych gniotów.

  2. To stuprocentowo oszustwo. Przez trzy dni wygrałem jakieś 2.000$. Tylko, tylko , musisz obejrzeć 30 reklam potem niespodzianka nagle musisz obejrzeć następne 50 reklam które prowadzą do zainstalowania następnej gry.
    Totalne dno.
    Pozdrawiam i nie grajcie w te gry. Tu wrzucę parę tych padlina.
    Smash Ball. Merge.Slide Block.Hole vs Block.Helix Rush. To tylko kilka z nich.

  3. Są lepsze aplikacje na telefon, które dają zarobić prawdziwe pieniądze. Wypróbowałem ich naprawdę sporo i wybrałem kilka najlepszych. Dzięki nim zarabiam 100 zł miesięcznie w ogóle nic nie robiąc. Pozdrawiam

  4. a jak z grami typu: PopIT, Cash Kings, Match Coin Master oraz Coin Merger. widze troche osob w to gra, ja sama sprobowalam, dobilam do okreslonych kwot (ale po obejrzeniu iles set reklam razem) i zastanawiam sie czy jakas wyplata nastąpi, czy to też oszustwo. Ktoś może sprawdził?

    1. Gry oparte o mechanizm wypłat poprzez zarabianie podmiotu wypłacającego na reklamach raczej nie będą wypłacać środków. Sprawdzę jeszcze te tytuły ale możesz sama zerknąć czy masz regulaminy wypłat. Jeśli regulaminu nie ma, nie ma również kontaktu z developerem lub adminem, to raczej nie liczył bym na wypłatę. Te gry psują systemy reklamowe i powodują przepalanie budżetów reklamodawców, którzy często słono płacą za emisję. Bywa tak że czasem system reklamowy jest zbudowany o sieć takich gier i reklamy wyświetlają się w nich zamiennie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *