Kopanie Bitcoina za pomocą CryptoTab

crypto tab digger

W ostatnim czasie wpadła mi w ręce aplikacja afiliacyjna CryptoTab, dzięki której możemy kopać bitcoin zarówno na komputerze jak i na smartfonie. Najciekawszym elementem tej aplikacji jest zwiększanie ilości wydobywanych monet w zależności od ilości użytkowników, którzy pobrali aplikację korzystając z naszego linku. Zanim jednak poproszę o wejście w link wyjaśnię to i owo o samym zagadnieniu.

Czy kopanie kryptowalut się opłaca?

Kryptowaluty na świecie mają się całkiem dobrze i pomimo szalonych spadków jak i wzrostów ich cen, popularność kryptowalut rośnie. Są one co raz łatwiejsze do obsługi, a sieć aż się roi od aplikacji stanowiących wirtualne portfele wirtualnych walut. Oczywiście najpopularniejszy jest Bitcoin ale jego klony co raz szybciej pędzą w górę stanowiąc alternatywę dla innych form oszczędzania lub inwestowania. Handel kryptowalutami jest bardzo podobny do rynku Forex i międzynarodowej wymiany walut. Ale do rzeczy.

Jeśli posiadamy maszynę o ogromnej mocy obliczeniowej i dobrym chłodzeniu, możemy kopać na okrągło relatywnie spore ilości kruszcu jakim jest kryptowaluta ale musimy mieć na uwadze jaki to ma stosunek do ilości pobieranej energii. Dodatkowo w przypadku koparek sieciowych i chmurowych możemy płacić abonamenty za zwiększenie mocy obliczeniowej do wydobycia.

Na obrazku koparka uruchomiona na VPS z dwoma rdzeniami i 4GB pamięci ram i szybkim dyskiem SSD. Jak widać prędkość wydobycia nie jest zadowalająca.

Na czym polega kopanie kryptowaluty?

Kopanie kryptowalut nie różni się niczym od udostępniania mocy obliczeniowej i zasobów urządzenia do przeprowadzania różnego rodzaju operacji, wymagających ogromnych zasobów sprzętowych. Jeśli uda się stworzyć komputery kwantowe które będą mogły przeprowadzać różnorodne obliczenia oraz będą ogólno dostępne dla każdego, to rynek kryptowalut zmieni się z całą pewnością. Możliwe że nie będzie potrzeby wynajmowania takich ogromnych ilości zasobów do przeprowadzenia operacji obliczeniowych.

Za moc obliczeniową trzeba zapłacić, podobnie jak za energię potrzebną do jej wytworzenia. Stąd właśnie bierze się zapotrzebowanie na kryptowaluty. Ludzie niechętnie godzili by się na pomoc i udostępnienie zasobów prywatnym podmiotom, tak jak to stało się w programie SETI, gdzie wszyscy byli zaangażowani w poszukiwanie pozaziemskiej cywilizacji. Ale gdy w perspektywie jest zarobienie kasy, zawsze znajdzie się ktoś kto tę szansę wykorzysta. Szybsze maszyny są bardziej atrakcyjne dla podmiotu końcowego, dlatego może za nie zapłacić relatywnie więcej za szybsze osiągnięcie zadowalającego efektu.

Kopanie na I7 4 generacji, z 16GB RAM, szybkimi dyskami SSD i przepustowością łącza, powyżej 300GB. Tu już widać nieznaczne efekty.

Co zrobić z wykopaną kryptowalutą?

Do obsługi kryptowalut potrzebny jest portfel i najlepiej aplikacja do handlu i wymiany kryptowalut na ogólno dostępne. Ja zainstalowałem do testów Crypto.com i DeFi Wallet. Uruchomienie tych dwóch aplikacji nie należy do najłatwiejszych ale po poprawnym skonfigurowaniu możemy przechowywać i handlować kryptowalutami.

Jak zacząć kopanie kryptowalut?

Możesz zacząć tak jak ja! Na górze mówiłem o programie afiliacyjnym polegającym na zwiększeniu wydobycia Bitcoina w zależności od ilości osób które przez odnośnik dostępny w naszej aplikacji odwiedziły witrynę cryptotab i albo zainstalowały rozszerzenie albo aplikację na smartfona. Zapraszam do kliknięcia w link i niech dzieje się magia! Oczywiście gdy już zainstalujesz aplikację otrzymasz podobny link i wtedy możesz samodzielnie zacząć budować swoją sieć. Wystarczy że klikniesz w obrazek. Jeśli coś będzie stanowiło dla Ciebie problem, będą potrzebne dodatkowe informacje, jak zawsze służę pomocą. Zbudujmy coś razem!

Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *