Ozdzyskiwanie zablokowanego konta roblox na androidzie

odzyskiwanie konta roblox

Odzyskiwanie Konta Roblox w Przypadku Niezarejestrowanych kont na urządzeniu android

Zablokowało się konto Roblox? Nie możesz odzyskać hasła? Przedstawię tutaj rozwiązanie które umożliwi Ci odzyskanie konta, nawet jeśli w profilu nie podano adresu e-mail lub numeru telefonu. Jest jednak jeden warunek. Konto musi mieć jakąkolwiek transakcję zakupu robuxów, najlepiej z Google Pay.

Konto Roblox można zarejestrować na 4 sposoby:

 1. Bez podawania danych użytkownika i urządzenia ale z podaniem loginu i hasła.
 2. Z podaniem numeru telefonu – weryfikacja dwuskładnikowa, gdzie wszelkie ważniejsze działania na koncie będą potwierdzane kodami wysyłanymi na nr tel.
 3. Z podaniem adresu e-mail, również dwuskładnikowo, gdzie ważniejsze działania na koncie będą potwierdzane wiadomościami e-mail (również w przypadku zapomnianego hasła).
 4. Z podaniem nr tel i adresu e-mail. Wieloskładnikowa weryfikacja, gdzie decydujemy w jaki sposób ma zostać wysłane potwierdzenie działania.

Jeśli konto zostało zarejestrowane bez użycia e-mail lub hasła, proszę uzupełnij konto o te dane, aby w przyszłości odzyskanie konta było łatwiejsze.

Uwaga! W samej grze nie należy podawać ani wprowadzać swoich haseł do konta, adresów e-mail powiązanych z kontem oraz numeru telefonu na który zarejestrowano konto. Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie, pamiętaj o tych zasadzach. Główną przyczyną zablokowania konta może być właśnie takie lekkomyślne działanie.

Nie posiadam żadnych zarejestrowanych transakcji zakupu robuxów

Niestety w tej sytuacji zidentyfikowanie użytkownika i powiązanie go z realizującym płatności może być niewykonalne. Ponadto bez robuxów postęp w grze można odrobić przy większym lub mniejszym nakładzie czasu. Więc jeśli nie było zakupów możesz próbować pisać do supportu aczkolwiek wynik może być niezadowalający.

Kupowałem/ Kupowałam robuxy za pomocą systemu Google Pay

Przygotuj ostatnią transakcję z systemu Google Pay. Nie wiesz jak to zrobić? Już tłumaczę.

Zainstaluj aplikację Google Pay na swoim urządzeniu. Transakcje realizowane za pomocą urządzenia z androidem będą zarejestrowane na urządzeniu na którym były realizowane płatności. Następnie wybierz hamburgera w lewym górnym rogu ekranu. Następnie z listy wybierz aktywność.

Wybierz hamburgera!
Wybierz “Aktywność”

W menu “Aktywność” Znajdziesz wszystkie transakcje realizowane za pomocą urządzenia z którego korzystasz. Po wybraniu określonej transakcji, zrób zrzut ekranu z transakcji. Możesz to zrobić stukając 2x knykciem w ekran lub wciskając jednocześnie przycisk przyciszania + włączenia (to jest metoda z urządzeń Huawei, w różnych modelach telefonu zrobienie zrzutu ekranu może mieć inną kombinację). Posiadając już zrzut ekranu, pozostaje ci napisanie wiadomości do suppportu Roblox. Pamiętaj żeby podać własciwy adres e-mail, na którym będzie zarejestrowane konto Roblox oraz prowadzona dalsza korespondencja.

W treści wiadomości napisz:

I cannot log in in to my account, Available recovery methods do not work, I have not passed e-mail or phone number durning registration, please help me get back my account.

Login: Twój login

Następnie, na adres e-mail podany w zgłoszeniu, otrzymasz wiadomość zwrotną z prośbą o podanie transakcji realizowanej z tego konta. Odpowiedz na wiadomość wklejając zrzut ekranu z ostatnią transakcją G-Pay, dotyczącą Roblox i nabycia robuxów.

W odpowiedzi otrzymasz link do ustalenia adresu e-mail przypisanego do konta, następnie po jego wprowadzeniu i otwierdzeniu, na ten adres e-mail zostanie wysłany link do resetowania hasła. Zresetuj i Ciesz się odzyskanym kontem:)

W razie pytań, jestem oczywiscie osiągalny pod adresem pomoc@tipsandtricks.pl

Jeśli pomogłem, to wrzuć jakiś grosz na zrzutkę którą prowadzę. Link znajdziesz poniżej, lub po prawej stronie ekranu, jeśli korzystasz z komputera. Dzięki!!!

Wpływ smartfonów na problemy z zasypianiem

3 gry na problemy ze snem

Postanowiłem że dziś wezmę na warsztat wpływ urządzeń przenośnych typu smartfon na tę jedną z najważniejszych potrzeb natury ludzkiej, mianowicie na potrzebę snu. W artykule na abc.zdrowie, o zaburzeniach snu wywołanych przez niedobór melatoniny, jest napisane, że to właśnie światło niebieskie jest odpowiedzialne za problemy z zaśnięciem. Niestety badania które zostały przygotowane aby potwierdzić tę tezę, nie wyczerpują tematu do końca. Osobiście uważam że światło niebieskie nie jest aż tak niebezpieczne jeśli potrafimy kontrolować jego emisję. Za bezsennością wywoływaną przez urządzenia przenośne może stać coś innego.

Wpływ gier i urządzeń mobilnych na zasypianie

Aktualnie urządzenia przenośne służą nam nie tylko do komunikacji głosowej ale są potężnym narzędziem rozrywkowym. Smarfon może nam zaserwować rozrywkę społeczną, gry video oraz kinematografię czy kabaret. Zatem na nasz sen wpływa to co robimy przed zaśnięciem. Wiadomo że duża część społeczeństwa przed snem używa smartfonów w tym także gra w gry.

Nie trzeba być psychologiem aby stwierdzić, że granie w gry ma wpływ na sen. Pamiętam, że często podczas snu udawało mi się rozwiązywać problemy napotkane w grach, co też nie jest zadziwiające ponieważ już samo powiedzenie “prześpij się z tym” wskazuje na fakt, że nasz mózg podczas snu porządkuje sobie informacje zdobyte przed zaśnięciem. Niestety zdarzało się, że problem napotkany w grze nie pozwalał na zaśnięcie, co stanowiło o tym że gra wyzwalała zbyt wiele emocji, zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych.

Wpływ gier zręcznościowych na problemy z zaśnięciem

Gry zręcznościowe mogą wywoływać frustrację z powodu niepowodzenia. W najgorszym przypadku doprawadzają do wyzwolenia negatywnych emocji wobec urządzenia lub wobec siebie co może skutkować uszkodzeniem urządzenia lub ciała. Może się również zdarzyć, że agresja jest kierowana na osobę najbliższą w otoczeniu. W skrajnych przypadkach frustracja doprowadzi do wybuchu agresji zakończonej atakiem fizycznym. Jest to zachowanie naturalne przy ogromnych pokładach stresu jakie mogą wyzwolić gry. Sztuką jest panowanie nad tymi emocjami, a zwłaszcza w młodym wieku. Gdy gry video pojawiły się w naszej przestrzeni, rodzice nie byli jeszcze świadomi jak to naprawdę działa na ich dzieci.

Jeśli masz pociechę która gra przed zaśnięciem, przypilnuj aby nie grała w gry które podnoszą poziom adrenaliny. Gra może pobudzić lepiej niż tabliczka czekolady, a kto daje dzieciom czekoladę przed snem? Jeśli dziecko robiło to dotychczas i ma problemy z zasypianiem, to z całą pewnością mogę stwierdzić że gra jest tego przyczyną. Będzie ci początkowo trudno to ograniczyć ale są na to sposoby nieinwazyjne, które nie zaszkodzą dziecku. To samo tyczy się również Ciebie, uważaj na pułapkę jaką jest frustracja wynikająca z gry, bo może zaszkodzić twojemu otoczeniu.

Gry strategiczne i ich wpływ na zasypianie

Gry strategiczne należą do grupy gier rozgrywanych przez nieco starszych graczy, co automatycznie klasyfikuje je jako te bezpieczniejsze. Starszy odbiorca lepiej panuje nad emocjami ale również wyzwolenie emocji może być w takim graczu silniejsze. Tłumione emocje muszą w końcu znaleźć ujście. Generalizując, rozgrywanie gier strategicznych można porównać do środowiska w pracy lub w szkole gdzie musimy wygrywać aby otrzymywać awanse, a przegrana może zakończyć się smutkiem, rozczarowaniem, żalem czy obojetnością. Czas gry w strategie powinien być ograniczany. Przynajmniej do stopnia umożliwiającego swobodne zaśnięcie bez koniczności myślenia o grze po jej zakończeniu. Szczerze przyznaję, że nigdy nie udało mi się zasnąć podczas grania w grę strategiczną. Czasem zdarzało się, że przed snem analizowałem strategię i dokonywałem obliczeń.

Gry z elementami socjalnymi i ich wpływ na sen

Tutaj sprawa jest prosta. Wiadomo że nie przebywamy ze znajomymi 24/7 ale czasami zdarza się że poznamy kogoś w grze, z kim chcemy grać cały czas, może nawet kogoś z kim dalej będziemy iść przez życie. Rozumiem co to znaczy zarwana noc przez rozgrywkę w świetnej grupie. Sprzyjają ku temu gry MMO. Uważam, że nie stanowi to takiego zagrożenia, ponieważ gracze mogą się wspólnie motywować do zasypiania i do normalnego funkcjonowania aczkolwiek zawsze może być odwrotnie. Jeśli trafimy na jakiegoś trolla, np z solidnymi dysfunkcjami społecznymi możemy stać się jego ofiarą, a to skutecznie będzie spędzało nam sen z powiek. W tej sytuacji przyczyną jest strach lub wstyd który może wywoływać dysfunkcyjny osobnik. Szczególnie powinniśmy uważać na dzieci i dawkować im gry z elementami społecznymi z ostrożnością.

Gry uspokajające i usypiające

Tak, są oczywiście takie gry, które nie będą przeszkadzały nam w zasypianiu ale dodatkowo będą wywoływać senność. Dużą rolę w tych grach odgrywa udźwiękowienie. Dobrze skomponowane dźwięki i brzmienia wpływają pozytywnie na nasz stan emocjonalny. W takich grach powtarza się sekwencje czynności, zazwyczaj niezbyt skomplikowane, tak aby nie obciążać zbytnio naszego mózgu. Często takie gry są opatrzone przyjemną oprawą graficzną i stonowaną kolorystyką aby wzrok również mógł odpocząć. Takie gry mogą działać terapeutycznie. Nie widziałem jeszcze papieru naukowego na ten temat ale jeśli się nie mylę to pewnie powstanie. Skoro podczas różnego rodzaju terapii stosuje się materiały interaktywne, bardzo możliwe, że również gry video mogą pełnić taką rolę. Poniżej materiał video przedstawiający trzy wybrane przeze mnie gry, które pomagały mi zasnąć.

Czytanie przed snem i jego wpływ na zasypianie

Jako że urządzenia przenośne zastępują również tradycyjne książki, które również bywają metodą na zasypianie, można spróbować czytania przed snem. U mnie się kompletnie nie sprawdza bo już niejednokrotnie się zdarzyło, że zarwałem noc przez dobrą książkę. Warto jednak pamiętać aby kontrolować intensywność podświetlania ekranu naszego urządzenia aby nie męczyć wzroku.

Na zakończenie chciałbym dodać że granie w gry nie musi negatywnie wpływać na zasypianie. Wystarczy kontrolować jaki materiał podajemy sobie przed snem. Trzeba uważać żeby nie dostarczać sobie zbyt dużej dawki emocji przed zaśnięciem i to jest to.

Jeśli podobał Ci się tekst, koniecznie daj mi znać. Chętnie dowiem się co ty o tym myślisz.

Warto sprawdzić również wpis -> gry typu idle

Pay 2 Win

Pay 2 win na tle monet

Pay 2 Win w Rynku gier na smartfony

W tym artykule postaram się dobrze wyjaśnić na czym polega Pay 2 Win oraz jakie niesie za sobą zagrożenia. Podpowiem również jak się uchronić przed naciąganiem i sztuczkami psychologicznymi stosowanymi przez producentów maksymalizujących zyski kosztem graczy. Zanim jednak przejdę do konkretów, pragnę kilka słów pośwęcić na ogólne wyjaśnienia dotyczące samego rynku gier i marketingu w grach na urządzenia przenośne.

Modele zarobkowe w grach

Rynek gier (aplikacji rozrywkowych) na smartfony bardzo poważnie urusł w ostatnich latach. Grają wszyscy. Dzieci z rodzicami, przyjaciele, nieznajomi z dwóch krańców ziemii (przy założeniu że ziemia jest płaska:D). Model zarobkowy oparty na mikropłatnościach w grze stał się bardzo dochodowym i wielu producentów wybiera właśnie taki model ekonomiczny. Często zamiast tego opartego na reklamach w aplikacji. Jak sama nazwa wskazuje, Pay 2(to) Win oznacza że trzeba “Zapłacić żeby wygrać”.

Na początek modele zarobkowe. Zanim przejdę do p2w, powinniście mieć świadomość tego jak zarabia się na grach.

Wyróżniamy trzy podstawowe modele zarobkowe związane z grami:

 1. Zakup aplikacji
 2. Serwowanie płatnych reklam w aplikacji poprzez połączenie z dostępnymi platformami reklamowymi np. Google Ad Sense
 3. Mikropłatności w grze

Zakup Aplikacji

W tym modelu głównym przychodem jest opłata za instalację gry. Opłata często jest dość wysoka, tak jak ma to miejsce przy dużych produkcjach na inne platformy gamingowe. Po zakupie gry jesteśmy najczęściej uwolnieni od niepokojących reklam, a developer wydaje kolejne dodatki do gry często również płatne zwane DLC, czyli downloadable content.

Reklamy w grach

Developer zarabia na serwowaniu płatnych reklam za oglądanie których otrzymujemy dodatkowe możliwości w grze, np ulepszenie przedmiotu, więcej życia itp. Zasadniczo każdy element w grze można podłączyć do tego modelu, więc możliwości są nieograniczone. Niestety nieuczciwi developerzy często proponują wygraną pieniężną w zamian za oglądanie reklam co opisałem dokładniej w poście : Jak zarabiać pieniądze grając w gry na smartfonie.

Mikropłatności w grze

To jest jeden z najbardziej rozwijanych modeli i przyniósł on fortunę niejednemu developerowi. W połączeniu z modelem reklamy w grach działa doskonale – developer proponuje pozorny wybór – albo kupisz przedmiot za gotówkę, za pośrednictwem mikropłatności albo obejrzysz reklamę aby otrzymać ten sam lub nieco gorszy. Tak czy inaczej pieniądze trafiają do kieszeni deva.

Oprócz samego zarabiania, gry często posiadają inne cele marketingowe o których również powinniście wiedzieć. Warto mieć świadomość w jaki sposób treść zawarta w grze wpływa na nas oraz w jaki sposób wpływamy na otoczenie gry.

Cele Marketingowe w Grach na Smartfony

Niektóre aplikacje pomimo szerokiej możliwości zakupów wewnątrz mają zgoła inny cel marketingowy, a zysk jest wartością dodaną. Niektóre koncerny produkują gry na licencji które zwiększają świadomość marki i zapraszają do zabawy nie tylko grą ale innymi produktami – zabawkami, filmami, gadżetami. Ogromne rozbudowane masywne aplikacje doczekały się również fandome’ów (zamkniętych środowisk fanów) gdzie gracze napędzają rynek. Zachęcają się w zajemnie do realizowania płatności, produkują materiały dla innych graczy, dzielą się doświadczeniami i pomagają sobie wzajemnie, co bardzo pozytywnie wpływa na markę i grę samą w sobie.

Podstawowymi celami marketingowymi w grach, jakie można wyróżnić, są:

 1. Zwiększenie zasięgu aplikacji
 2. Instalacja Aplikacji
 3. Zaangażowanie w aplikację
 4. Zakupy w aplikacji

Zwiększenie zasięgu aplikacji

Odbywa się to zazwyczaj poprzez płatne promocje w sieci reklamowej Google lub innej. Celem jest informowanie użytkowników o grze która pokrywa się z ich zainteresowaniami i oczekiwaniami w stosunku do niej. Przykładowo – gdy zainstalujemy jedną grę z danej kategorii, natychmiast jesteśmy przypisywani do tej kategorii. Stajemy się członkiem grupy docelowej reklam. Wtedy łatwo kierować reklamę na tę grupę odbiorców albo podpowiadać użytkownikom co mogą jeszcze zainstalować, zbliżonego do ich zainteresowań. Warto wiedzieć że Sklep Play jest jednym z mediów reklamowych należących do Google.

Instalacja Aplikacji

Celem jest stricte instalacja innej gry lub apki, reklama zazwyczaj pojawia się w grze zarówno w wiadomościach w skrzynce gry, jak i reklamach w przerywnikach

Należy tutaj również wspomnieć o systemach partnerskich między developerami gier, lub w grach należących do tego samego developera. Systemy te polegają zachęcaniu np. za pośrednictwem reklam lub zewnętrznej aplikacji, do instalacji produktów należących do programu partnerskiego, w zamian za dodatkowe korzyści w grze. Jest to jeden z celów marketingowych zwiększających zarówno ilość instalacji jak i zaangażowanie w inne gry połączone z programem.

Zaangażowanie w Aplikację

Tutaj wykorzystuje się słabość użykowników. Zaangażowanie w aplikację można porównać do zwiększającego się uzależnienia. Im dłużej gram, tym większe mam korzyści, im większe mam korzyści tym więcej mogę wydać na grę. Im więcej wydaję, tym mam większe korzyści i koło się zamyka. Przykładowo – za osiągnięcie 20 poziomu jest fajna nagroda. Za zalogowanie się jutro też jest nagroda. Z pozoru niewinne nagrody za zaangażowanie przemieniają się w potwora która toczy zarówno naszą psychikę jak i portfel.

Uczestnicy rynku gier czyli Klienci

Na rynku gier video znajduje się w tej chwili bardzo dużo użytkowników smartfonów. Zachęcani barwnymi reklamami, personalizowanymi do ich zainteresowań, są bardziej skłonni ich do pobrania aplikacji, a samo pobranie już zwiększa zaangażowanie i powoduje chęć uruchomienia, zagrania i następnie wygrania. Jednym z dodatkowych elementów który jest bardzo atrakcyjny dla graczy, jest aspekt społeczny gry.

Aby umozliwić swobodną komunikację między graczami tworzone są czaty w grach, kanały na platformach do komunikacji między graczami takich jak teamspeak (komunikacja głosowa), a w social media (Discord, Facebook) tworzone są profile zrzeszające grupy zainteresowań. Będąc uczestnikiem społeczności, oprócz zaspokajania układu nagrody, zaspokajamy również potrzebę przynależności społecznej. Gry zawierające element społeczny wygrywają z innymi właśnie ze względu na zaspokajanie potrzeb wyższego rzędu, patrz – Piramida Maslowa.

Z uwagi na ilość czasu poświęcanego grom, wyróżniamy następujące grupy graczy:

 1. F2P – Free To Play, czyli gracze którzy mogą swobodnie grać wiele godzin w ciągu dnia, nieograniczeni obowiązkami. Są to nałogowi gracze, margines społeczny ale i niepełnosprawni oraz najbogatsi, którzy nie muszą nic robić, a granie jest jedną z ich ulubionych rozrywek. Są to również osoby zarabiające na gamingu, publikujące materiały i filmy o grach, w celach zarobkowych.
 2. CP – Casual players – wydają sporo na gry, ponieważ nie mają czasu na dłuższe posiedzenia. Głównie pracownicy fizyczni i korporacyjni, pragnący w szybki sposób zaspokoić potrzebę wygranej.
 3. P2W – Pay to Win – najczęście gracze komercyjni na zlecenie lub z inicjatywy własnej, tworzący materiały informacyjne do gier. Płacą za grę dlatego ponieważ jako pierwsi chcą zaprezentować wszystkie aspekty gry, w tym te płatne. Zależy im na szybkim osiąganiu celów w grze i prezentowaniu ich poprzez materiały tekstowe czy video, na popularnej platformie You Tube.

Pułapki w Pay 2 Win

Gdy dokonujemy mikrozakupów w aplikacji, zasilamy budżet producenta. Dzięki temu stać go na utrzymanie zespołów deweloperskich oraz na wysokie premie dla kadry zarządzającej, za znakomicie przemyślany system zarobkowy. Taki system posiada kilka cech znamionowych które stanowią pułapkę dla gracza i w łatwy sposób mogą pozbawić go wypłaty i nie tylko:

 1. Wykonywanie zadań w grze jest czasochłonne i niezmiernie trudne nawet gdy zakupimy określone dodatki
 2. Osiąganie kolejnych poziomów rozwoju wymaga zakupu dodatków za trudnodostępną walutę lub za tradycyjne pieniądze
 3. Brak możliwości wykonania zadania bez zakupu, gdzie jesteśmy zmuszeni do zapłaty jeśli chcemy grać.
 4. Kamień milowy w grze, którego osiągnięcie jest niezmiernie trudne bez ponoszenia kosztów – zazwyczaj widoczny po osiągnięciu pewnego zaangażowania w grę.
 5. Gra posiada premie za kolejne zakupy
 6. UX jest zaprojektowany w taki sposób aby gracz omyłkowo dokonywał zakupu. Przykładowo, pod przyciskiem “zamknij”, na innej karcie jest przycisk “kup”, a kilkanie zamknij powoduje ostatecznie potwierdzenie zakupu. UX zaprojektowany w taki sposób szczególnie dotyka najmłodszych odbiorców.
 7. Wygranie grupy graczy z klanu lub gildii uzależniona jest od zakupu określonego przedmiotu.
 8. Gra nosi znamiona gry hazardowej – to znaczy że nie kupujesz przedmiotu, tylko szansę na jego wylosowanie.

Zabawa zaczyna się gdy nowo wydana gra jest nieszczelna i ma sporo błędów. Sprytni gracze wykorzystują nieprawidłowości w funkcjonowaniu aplikacji aby uzyskiwać przewagę nad innymi graczami, bez ponoszenia kosztów finansowych.

Celem developerów jest wtedy zdiagnozowanie nieszczelności. Robią to zazwyczaj śledząc materiały wydane przez gracza który znalazł nieprowidłowości lub diagnozując zgłoszenia graczy do działu technicznego.

Na zakończenie chciałbym dodać, że nie tylko developerzy stosują sztuczki aby zarobić. Gracze bywają uparci i wykorzystują narzędzia do obchodzenia procedur płatniczych, stosując specjalne nakładki czy hacki. Jeśli taka osoba zostanie wykryta, developerzy za wszelką cenę będą starać się uniemożliwić granie tej osobie.

Jeśli podobała ci się moja charakterystyka rynku gier, modelu zarobkowego i marketingowego w grach, koniecznie napisz komentarz.

Pay 2 Win to czasem nie tylko zabawa ale i ciężka praca:)

Warto sprawdzić również wpis -> Gry jako lekarstwo na problemy z zasypianiem

Jak zarabiać pieniądze grając w gry na smartfonie

Jak zarabiać na grach

Zarabianie w grach na smartfonach

Czy zarabianie w grach na smartfony jest możliwe?

Grając w gry video na popularnym urządzeniu typu smartfon natkniesz się na reklamy ze sloganami typu:

“Graj w gry i zarabiaj realne pieniądze”, “Graj i zarabiaj”, “Szybkie wypałaty na PayPal”, “Ty grasz my płacimy”, “Uzyskaj dodatkową wypłatę”

Postanowiłem się przyjżeć grom i narzędziom które reklamowane są właśnie w taki sposób. Zrobiłem to dla tego, aby sprawdzić czy jest możliwość realnej wypłaty na PayPal. Nie interesowały mnie kupony Amazon ani do Sklepu Play, tylko i wyłącznie wypłata realnych środków na PayPal. Ile udało się zarobić przez pół roku?

Uwaga!!! tylko 2zł

Czyli odpowiadając na pytanie – tak zarabianie na grach jest możliwe ale kompletnie mija się z celem. Czas poświęcony często na niedopracowane, dziecinnie proste, beznadziejne, infantylne, podszyte scamem gry, nie podlega zwrotowi i nikt nam za niego nie zapłaci. Innymi słowy jest to po prostu strata czasu, zdrowia i energii. Dalej opiszę które gry i mechanizmy zarabiania które testowałem. Wskażę również, jakie są pułapki na graczy którzy mogą ulec pokusie przekonania się na własnej skórze, co to znaczy zarabiać na grach w smartfonach.

Co to jest SCAM?

Każdy szanujący się użytkownik smartfona musi wiedzieć, że SCAM to oszustwo powiązane z nowymi technologiami. Kiedyś scamerzy wykradali numery kart kredytowych instalując nakładki na bankomaty, teraz robią to w bardziej wyszukany sposób. Wiele gier które sprawdziłem było jedynie oszustwem, bez jakiegokolwiek regulaminu, kontaktu z developerem czy jakiejkolwiek innej formy kontaktu.

Model zarobkowy twórców gier w których potencjalnie można zarobić

Na czym zarabiają twórcy takich gier? Na niczym innym, jak tylko na reklamach i instalowaniu kolejnych gier i aplikacji. Często są one powiązane ze sobą w programach partnerskich, które również naszpikowane są reklamami. Zasada jest prosta, ty oglądasz reklamę, aplikacja daje ci za to kasę, przez co wygląda to dość wiarygodnie. Niestety prawda jest zgoła inna. To co widać w grze lub aplikacji nie zawsze jest zgodne z prawdą.

Jak rozpoznać czy gra w której można zarabiać jest oszustwem?

Najprostszą metodą weryfikacji czy gra w którą gramy jest scamem, jest przyrost środków do wypłaty. Początkowo duże przyrosty – po 2 USD czy nawet 5 USD dopisujące się do naszego konta, stopniowo wraz z rozwojem w grze zmniejszają się aż do 0,01 USD za zadanie. W przypadku gdy wykonanie zadania zajmuje ok. 5 minut, aby zdobyć dolara potrzebujemy 8 godzin, ciągłej nieprzerwanej gry, gdy brakuje nam 10 dolarów do wypłaty – czyli 80 godzin… Mało tego, jakimś cudem udaje nam się dobrnąc do końca a tu wypłaty nie ma bo to scam! Jeśli biegle posługujesz się językiem angielskim, zawsze możesz poszukać regulaminu oraz opinii na temat gry. Często opinie też bywają niewiarygodne, czego nie jesteś w stanie stwierdzić na pierwszy rzut oka.

Bowling masters

Pierwszą grą która oferowała 100$ wypłaty, po wykonaniu szeregu zadań jest Bowling master. Poniżej kilka screenshotów, abyście dokładnie wiedzieli o jaką grę chodzi i nigdy w nią nie grali bo to oszustwo. Studio które wyprodukowało grę posiada wiele fikcyjnych adresów e-mail. Nie możliwości kontaktu z kimkolwiek reprezentującym grę, a operatorzy usług nie reagują na zgłoszenia scamu. Gra jest na tyle dobrze zrobiona że może budzić wątpliwości. Dodatkowo jest grywalna, więc ktoś kto to stworzył musiał się napracować. Ja obieram oficjalne stanowisko – nie grać w to!

Idle Dinner

W tej grze osiągnięcie poziomu do wypłaty jest tak czasochłonne, że odechce się każdemu zapaleńcowi. Gwarantuję, przekonałem się na własnej skórze. Daję szansę jeszcze w Idle Dinner, ponieważ zostało do nazbierania 6 dolarów ze 100 i cały czas pracuję nad tym, aby potwierdzić wiarygodność tej gry. Zarabiam w tempie 10 centów na godzinę, raz dziennie, bo częściej się nie da, z powodu blokady wyświetlania się reklam. Google nie płaci za częste emisje reklam w grze. Zatem dlaczego twórca miał by płacić nam, skoro sam nie dostaje żadnych środków?

Po sprawdzeniu, napewno opublikuję wynik ale jestem sceptycznie nastawiony. Gra jest na tyle grywalna że fajnie w nią pograć aby się zrelaksować chwilę. Jeśli udało by się na niej zarobić to byłoby to bardzo dobrą wartością dodaną. Niestety już czasochłonność dawno przekroczyła jakiekolwiek korzyści. Nawet jeśli wypałcą mi te 100$ to i tak nie zwróci mi się to kompletnie. Zgodnie z psychologiczną zasadą kosztu, skoro już poświęciłem tyle czasu na tę grę, to będę grał dalej aby uzyskać nagrodę. Poniżej screeny, żebyście wiedzieli o jaką grę chodzi.

Iddle train, Iddle bowling

Iddle train i Bowling iddle nie są warte zachodu. Są kompletnie niegrywalne, reklamy wyświetlają się co kilka sekund i pomimo szybkiego przyrostu środków do wypłaty, jej osiągnięcie jest praktycznie niemożliwe z powodu dodatkowych warunków jakie trzeba spełnić. Po szybkim przeliczeniu, aby otrzymać 10$, musiałbym obejrzeć 3000 reklam. Sami oszacujcie czy warto. Natomiast gdyby nawet jakimś cudem mi się to udało, to zakładam że nie byłoby żadnej wypłaty. Nie ma żadnych regulaminów które by na to wskazywały.

Mahjong win

Mahjong win – kolejna gra typu na początku zarabiasz sporo później co raz mniej. Gra nie posiada regulaminu, jestem przekonany że nie da się wypłacić ani centa, zważywszy że wypłata od 20 USD, a zarobki na poziomie jednego centa za akcję.

Bounty Fishing, Fishing on Island, Fishing go

Bounty Fishing, Fishing on Island, Fishing go – ostrzegam przed tymi grami, mała wypałata do której nigdy nie dojdzie ponieważ butelka z łupem przestaje się pojawiać. Nawet gdyby jakimś cudem ktoś zacięcie grał w te bzdurne gry, co ma rzekomo dostaczać rozrywki, cel jest trywialny a miodność żadna, do tego wszechogarniające reklamy. Regulamin napisany lakonicznie, twórca niedostępny do komunikacji. Ostrzegam, nie grajcie w te gry.

Pop to Win

Pop to Win jest klonem popularnego bubble witch saga, wypłata od 20$, żadnego regulaminu i oczywiście drastyczny spadek zarobków, powyżej 10 zarobionego dolara, na wypłatę nie ma co liczyć. Na pewnym etapie gry, nagorda za akcję wynosi 0,00 USD, co już samo w sobie wygląda na masywny SCAM. Nie polecam, nie instalujcie tego, nie karmcie trolla.

Starry Legend

Starry Legend to całkiem nieźle zrobiona gra i na tyle miodna że można w nią pograć bez wypłaty ale… Nie instalowałem jej po to żeby sobie w nią pograć. Zrobiłem to aby zarobić. Początkowo uwierzyłem że cashout jest od 100 USD, choć nigdzie nie było podanej informacji od jakiej kwoty jest wypłata, co już wyglądało na SCAM. Regulamin jest ale nie ma w nim żadnej informacji o wygranej, pisanie na e-mail zawarty w regulaminie kończy się fiasco. Co kilka poziomów jest bonus w postaci nagrody, co raz wyższej w stosunku do ilości wygranych poziomów. Niekiedy reklamy niewyświetlają sią a nagroda jest przyznawana, więc też cuchnie scamem. Nie mam siły dalej grać w tę grę bo tradycyjnie wypłaty co raz mniejsze, a poziomy co raz trudniejsze, więc uznaję że gra nie warta świeczki. Podobno wypłata jest od 200USD, co też nie jest potwierdzoną informacją. Nie polecam.

Scratch day

Scratch day polega na głaskaniu ekranu dotykowego, co symuluje zeskrobywanie warstwy farby w tradycyjnych zdrapkach. Mała wypłata od 10 USD, niestety na tyle godzin głaskania poświęconych na tę grę nie udało mi się dobić do poziomu 10 USD, w pewnym momencie nagrody w zdrapkach przestały się pojawiać i pomimo regulaminu oraz możliwości obserwowania wygrywających poprzez połączenie na FaceBook, uznaję że ta gra to również SCAM. Nie ma co zużywać ekranu, ponieważ wymiana nie jest tania.

Agregatory gier i usług oraz programy partnerskie

Jak widać na samych grach nie udało się zarobić, więc poszedłem krok dalej. Zainstalowałem kilka agregatorów, w tym jeden z premią 4444 punktów za instalację, wystarczyło zarobić 5000 pkt i tak, otrzymałem upragnioną wypłatę. Przez pół roku zarobiłem 2zł, wiec potwierdzam zarabianie na grach jest możliwe ale mija się z celem. Na czym polegają agregatory gier? Agregatory jak sama nazwa wskazuje agregują, co agregują? Czas grania w inne gry. Po zainstalowaniu agregatora takiego jak Cash Alarm, otrzymujemy poprzez panel aplikacji, możliwość instalacji oprogramowania i gier które uczestniczą w programie partnerskim aplikacji, za które otrzymujemy punkty. Punkty przyznawane są również za wykonanie określonych akcji w aplikacjach partnerskich.

Przykładowo – w Agregatorze Make Money, można otrzymać punkty za instalację gry oraz za osiągnięcie określonego poziomu w wybranej grze. Gdzie jest haczyk? Otóż mamy określoną zamkniętą pulę instalacji. Jeśli zainstalujemy już komplet oprogramowania punktowanego, okazuje się że brakuje nam punktów do wypłaty. Trzeba więc skupić się na osiąganiu poziomów w grach. Niestety czasem zadania są tak trudne, że jeśli nie wydamy na nie pieniędzy, to wykonanie zadań w czasie wyznaczonym przez aplikację jest praktycznie nie możliwe. Jaki jest sens zarabiania 10 dolarów, przy wydatkach żędu 300 dolarów? No właśnie żaden. Inne agregatory typu Play Spot umożliwiają otrzymywanie punktów za samo granie w określone gry. Niestety punktacja jest tak niska a gry tak nieciekawe, że osiągnięcie poziomu punktowego do wypłaty jest drogą przez mękę. Jestem pewien że agregatory płacą, bo otrzymałem wypłatę, poniżej dowód. Pozostałe apki które testowałem to Money Rawr.

Wypłata za osiągnięcie 5000 pkt w Cash Alarm.

Czy zarabanie na grach się opłaca?

Zarabianie w grach to pojecie względne. Jeśli grasz w gry z listy w agregatorach, to dodatkowe środki w postaci 20USD, raz na kilka miesięcy są całkiem fajnym dodatkiem, jednak wystrzegaj się gier i reklam takich jak poniżej. Zawsze warto sprawdzić czy jest regulamin który konkretnie opisuje jak zarabiać i wypłacać środki. Jeśli nie wiesz czy gra lub aplikacja jest legalna i prawdziwa, możesz skontaktować się ze mną, spróbuję pomóc w ustaleniu w cenie 2zł na moją zrzutkę którą prowadzę.

Warto sprawdzić również wpis -> Gry jako lekarstwo na problemy z zasypianiem

Jak przygotować się do grania na smartfonie lub tablecie?

jak grać na smartfonie

Granie na urządzeniach przenośnych

Tablety i smartfony to doskonałe narzędzia, nie tylko do pracy ale i do relaksu. Można ich używać praktycznie wszędzie odcinając się od niesprzyjającego otoczenia, np. w autobusie czy w kolejce do kasy w markecie. Dzięki smartfonom przybyło również gamerów w starszych grupach wiekowych, którzy opanowali łatwe systemy android umożliwiające połączenie ze sklepem play, ogromną platformą dystrybucji oprogramowania, serwowaną przez jednego z największych graczy, czyli Google.

Przygotowanie techniczne do gry

Jeśli grasz na komputerze, możesz przejść do dalszej treści, jeśli natomiast na smartfonie lub tablecie, może się okazać że tę rady będą kluczowe. Ekran powinien być czysty i pozbawiony tłuszczu. Urządzenia przenośne służą nam cały czas ulegając zabrudzeniu przez co mogą się stać siedliskiem bakterii. Pilnuj zawsze czystości ekranu oraz czystości rąk, ponieważ podczas gry mogą wyzwolić się różne emocje, które powodują zwiększoną potliwość dłoni. W takim przypadku najlepiej przerwać i umyć dłonie, jeśli to możliwe. Nadmierny poziom emocji może doprowadzić do frustracji, a nawet załamania. Jeśli planujesz dłuższą rozgrywkę, zadbaj o komfort. Ciało i umysł męczą się podczas każdej czynności, wiec nie możesz nadmiernie eksploatować pojedynczych części ciała i rozłożyć obciążenie odpowiednio na całe ciało. 

Prawidłowa pozycja ciała podczas grania

Era smartfonów doprowadziła do powstania syndromu pochylonych głów, więc koniecznie zadbaj o to aby nie narażać karku na dodatkowy wysiłek. Najlepsza pozycja to pozycja półleżąca z oparciem na łokcie i z urządzeniem na wysokości szyi. Aby nie obciążać ramion przyda ci się również uchwyt na urządzenie, najlepiej na ruchomym ramieniu lub uchwyt mocowany na szyi, dzięki czemu nie będzie konieczności pochylania się nad ekranem.

Pamiętaj aby robić sobie częste przerwy bo mimo wszystko duża część ciała pozostaje w bezruchu, zatem wymaga rozciągnięcia i poprawy krążenia co jakiś czas. Długotrwałe siedzenie w jednej pozycji może kosztować Cię bardzo wiele, również życie, jeśli doprowadzisz do powstania zakrzepów krwi, częstej przyczyny udarów.

Przygotowanie urządzenia do grania

Jak już pisałem wcześniej ekran powinien być czysty ale z pewnym zastrzeżeniem. Jeśli grasz w gry wymagające dynamicznego przesuwania palcami po ekranie, warto przygotować jeszcze jednego asa, mianowicie talk, który umożliwi gładkie przesuwanie palców po powierzchni urządzenia. Jakoś rozrywki wzrasta wtedy znacznie, przez co generujesz lepsze wyniki w grze.

Odpowiednie oświetlenie i jasność ekranu

Pamiętaj o swoich oczach. Odpowiednia jasność otoczenia oraz poziom doświetlenia ekranu to rzecz równie ważna co prawidłowa pozycja podczas grania. Nadmierne oświetlenie ekranu przy ciemnym otoczeniu może uszkodzić wzrok. Poziom jasności ekranu możesz kontrolować w ustawieniach większości urządzeń.

Kondycja psychiczna podczas gry

Pamiętaj, poziom frustracji z ciągłych niepowodzeń w grze, może narastać i kumulować się aż do przekroczenia apogeum z którym mózg sobie nie poradzi. Takie stresowe przeciążenie może spowodować somatyczne wyładowanie napięcia w postaci rzucenia urządzeniem, uderzenia czegoś/ kogoś czy nawet samookaleczenia. Jeśli czujesz narastający stres, koniecznie zostaw rozgrywkę aby w spokoju ochłonąć. Stres jest złym doradcą i jeśli zdecydujesz się na rozgrywkę w stanie niezrównoważonym, to twoje działanie wywoła efekt kuli śniegowej. Obniżający koncentrację stres będzie powodował co raz większe niepowodzenia.

Granie w gry na smartfonie

Uzależnienie od gier video

Jeśli udało Ci się dotrzeć aż tu, może okazać się że uzależnienie od gier video osiągnęło u Ciebie poziom uniemożliwiający normalne funkcjonowanie bez gier. Uzależnienie od gier video jest bardzo powszechne i może prowadzić do tego stopnia, że granie staje się twoim źródłem utrzymania. W takiej sytuacji gra to praca, a jeśli to lubisz to jest to najlepszy przykład na połączenie życia zawodowego z rozrywką. Któż nie lubi świetnie się bawić podczas wykonywania zawodu? Jednakże rzeczywistość może być zgoła inna jeśli dojdą do tego dodatkowe nałogi. Pamiętaj. We wszystkim należy znaleźć umiar, zbyt długie przebywanie w jednej pozycji kończy się tak samo.

Warto sprawdzić również wpis -> Gry jako lekarstwo na problemy z zasypianiem