Archero – Nowe Funkcjonalności

Archero

Właśnie, dla wybranych graczy w grze archero pojawiły się nowe funkcjonalności.

System Klejnotów w Ekwipunku

Najważniejszą z nowych funkcjonalności jest zapewne dodawanie klejnotów do ekwipunku. Wraz z nową funkcjonalnością pojawił się dodatkowy etap do wykonania w misjach. W tym etapie można zdobywać klejnoty które następnie można umieścić w ekwipunku. W zależności od typu ekwipunku, mamy możliwość wzmocnienia ataku, obrony oraz punktów życia.

Koszt Energii w Archero

Wraz z nowymi zmianami weszła możliwość dwukrotnego wykonywania trybu Infinity w ciągu dnia oraz możliwość wykonania labiryntu raz dziennie. Zwiększenie możliwości wykonania dodatkowych misji spowodowało również obniżenie cen energii w Archero. Teraz 20 pkt energii kosztuje 60 diamentów zamiast 100.

Umiejętności dla Chowańców

Kolejną ciekawą funkcjonalnością która została dodana, jest zdobywanie umiejętności przez naszych chowańców podczas podnoszenia się poziomu bohatera w misji. Przykładowo, Chowaniec może zdobyć teraz rykoszet, dual shot, czy każdą inną umiejętność oprócz dodatkowego życia i zwiększenia punktów życia. Otrzymanie nowych umiejętności przez chowańca, wynika zawsze ze zwiększenia poziomu bohatera. Wydechowa nie zdobywa umiejętność mała ikonka pojawia się zaraz przy nim.

Kiedy zmiany w nowej wersji archero zostaną wprowadzone dla wszystkich użytkowników?

Niestety trudno mi odpowiedzieć na to pytanie jestem tak naprawdę osobą która testuję nową wersję została mi włączona bez poprzedniego uprzedzenia oraz wysłania jakiejkolwiek wiadomości i poprzedzającej. Nowe funkcje zobaczę cię na wideo zapraszam!

Koniecznie sprawdźcie poradnik archero. Niestety dotyczy starej wersji ale większość funkcjonalności działa.

Fishing Clash – Kody

Kody podarunkowe w fishing clash

Jak korzystać z kodów w Fishing Clash?

Aby skorzystać z kodu podarunkowego należy Kliknąć w prawy górny róg ekranu, przycisk z czarnym hamburgerem na niebieskim tle. Następnie wybierz opcję kody. Poniżej schemat krokowy. Po wprowadzeniu kodu podarunkowego otrzymasz nagrodę która została przypisana do kodu.

fishing clash - menu
1
fishing clash - kod podarunkowy
2
fishing clash - ekran wprowadzenia kodu
3

Skąd wziąć kod podarunkowy do Fishing clash?

Kod podarunkowy jest publikowany na łamach oficjalnej grupy na Facebook zrzeszającej fanów Fishing Clash i można go znaleźć pod linkiem: Gdzie są publikowane kody fishing clash. Jeśli nie jesteś jeszcze członkiem społeczności, warto się zapisać, ponieważ odbywają się tam różne wydarzenia które mają wpływ na samą grę.

Co można otrzymać wprowadzając kod podarunkowy w Fishing Clash?

Można otrzymać zasadniczo każdy przedmiot zużywalny jak i nie zużywalny, taki jak przynęta, wędka, bonusy itp.

Kto może wprowadzić kod podarunkowy w grze Fishing Clash?

Kod podarunkowy może wprowadzić każdy kto ma zainstalowaną grę. Kody podarunkowe mają określony czas ważności który jest krótki, zatem warto śledzić forum FB aby wprowadzić kod gdy tylko się pojawi.

Ryby na florydzie w naturalnym środkowisku
Ryby z amazonki w naturalnym środowisku oraz w akwariach
Ryby z Guntersville w naturalnym środowisku

Więcej o samej grze możesz znaleźć pod linkiem: Fishing Clash.

Mam nadzieję, że materiał okazał się pomocny! Powodzenia wędkarze.

Warto sprawdzić również wpis -> Gry jako lekarstwo na problemy z zasypianiem

Archero

Archero

Archero – doskonała gra na wieczorne posiedzenie ze smartfonem

Krótko o grze Archero

Archero jest to gra RPG posiadająca unikatowy system rozwoju umiejętności. Podczas każdego etapu możemy rozwinąć inne umiejętności, co nadaje pewnego zróżnicowania w grze, czyniąc ją jeszcze ciekawszą. Wraz z rozwojem postaci kształtujemy własną strategię na pokonywanie kolejnych poziomów.

Po rozegraniu kilkunastu godzin, postanowiłem że omówię tę grę ponieważ uważam że jest godna zachodu. Gra posiada tryb Hero Duo, w którym lokalnie możemy grać na dwóch graczy co jest doskonałą alternatywą na spędzanie czasu we dwoje, ponieważ gra dostarcza wiele emocji i rozwija zdolności kooperacyjne. Dodatkowym trybem rozgrywki jest możliwość grania z przeciwnikami z całego świata w trybie Match, jeśli nie mamy nikogo kto będzie naszym partnerem lokalnym. Natomiast Hero Duel to pojedynki z graczami pvp – jeden na jednego z nieco innym interface’em atakowania przeciwnika.

Poradnik Archero

Ten poradnik jest po to aby pokazać jedną z możliwych strategii rozwoju postaci i umiejętności, która jest dla mnie skuteczna i zabrała mnie do 14 poziomu kampanii, 13 poziomu w trybie hero i 300 poziomu w trybie expedition. Nie posuwam się dalej ponieważ znalazłem bardzo ciekawy sposób na zdobywanie ekwipunku, więc aktualnie skupiam się na tym.

Skoro to czytacie to prawdopodobnie eksperymentowaliście już z rodzajem broni i ekwipunku. Jeśli zatrzymaliście się w miejscu i potrzebujecie pomocy, ten poradnik oświeci wam nieco mroczne lochy. W poradniku zawiera się gotowa strategia która popchnie kampanię do przodu i pozwoli wam na przejście dalej.

Ekwipunek w Archero

Nie będę omawiał wszystkich rodzajów sprzętu, skupię się jedynie na używanych przeze mnie. Poniżej na ilustracji znajduje się moja postać.

Karta postaci - Archero
Przedmioty w Archero

Broń: Saw Blade – Sztylety

Wybrałem sztylety ze względu na bonus do szybkości ataku. Przy odpowiednim losowaniu umiejętności, wykorzystanie tej broni umożliwi spamowanie atakami i unieruchamanie przeciwników.

Archero saw blade item
Saw Blade – rare

Pancerz: Tunika pustki – Void Robe

Zbroja zatruwa wszystkich przeciwników w pomieszczeniu. Jako że gram Urasilem, specem od trucizn, mogę dodatkowo wykorzystać potencjał tej postaci. Na wyższych poziomach przebudzenia posiada on umiejętności zwiększania siły jego trucizny. Aktualnie mam założoną inną zbroję, ponieważ nie posiadam jeszcze tuniki na poziomie perfect epic.

Void Robe – Epic

Pierścienie – Bull Ring – Pierścień byka

Pierścienie na poziomie epickim dają + 10% znalezionego złota każdy, czyli w sumie + 20%. Pierścień byka jest najlepszy na moby, czyli na przeciwników oprócz bossów, ponieważ zwiększa zadawane obrażenia oraz zwiększa odporność na obrażenia. Używam też FAlcon Ring – Pierścienia sokoła ale gdy tylko uda się znaleźć drugi epicki Bull Ring natychmiast je podmienię.

Archero bull ring item
Bull Ring – rare

Pierścienie – Lion Ring – Pierścień lwa

Doskonały na bossów pierścień lwa, pozwala na zadawanie zwiększonych obrażeń tym największym przeciwnikom. Czasem bywa że mamy etap gdzie występują tylko największe kreatury, zatem warto podmieniać pierścienie w zależności od przeciwników.

Pierścień lwa - Archero
Lion Ring – Perfect epis

Chowańce – Laser Bat – Laserowy nietoperz

Używam nietoperzy ponieważ mają przyspieszenie ataku własnego oraz zwiększenie obrażeń krytycznych, a atakują w linii prostej pomijając wszelkie przeszkody.

Archero laser bat familiar
Laser Bat – Epic

Chowańce – Living Bomb – Żywa Bomba

Ten chowaniec atakuje obrażeniami obszarowymi z pominięciem przeszkód. W połączeniu z umiejętnościami dla chowańców potrafi produkować bardzo dużą ilość bomb. Szczególnie przydatny w etapach z szybko przemieszczającymi się przeciwnikami.

Living Bomb – perfect epic

Branzoleta – Frozen Bracelet – Zamarznięta branzoleta

Używam jej ponieważ zwiększa obrażenia krytyczne oraz zamraża przeciwników. A w tym ustawieniu liczy się aby przeciwnicy pozostali nieruchomo.

Archero frozen bracelet item
Frozen Bracelet – Epic

Księga – Enlightenment – Księga oświecenia

Księga oświecenia pozwala na uzyskanie dodatkowych umiejętności po naładwaniu. W trybie infinity szczególnie skuteczna. Zalecam używanie jej od momentu zdobycia.

Archero book of enlightment item
Enlightement – Great

Naszyjnik – Angel Locket – Anielski Medalik

Jest to zdecydowanie najlepszy medal, który daje 25% szansę na wskrzeszenie z 10% punktów życia, w przypadku nagłej śmierci. Nie raz i nie dwa przeważył o wygranej.

Angel Locket – Epic

Rozwój postaci podczas rozgrywki i progresja umiejętności w Archero

W grze dostępnych jest bardzo wiele umiejętności które wpływają na rozgrywkę i warto wiedzieć które z nich są najbardziej pożądane dla mojego ustawienia. Omówię tylko te o najwyższym poziomie istotności, pozostałe potestujcie sami. Poniżej umiejetności z krótkim opisem.

Archero smart skill

Smart – Mądry

Umożliwia szybszy rozwój postaci i większą ilość poziomów do rozwinięcia

Archero Ricochet skill

Ricochet – Rykoszet

Umożliwia przeskakiwanie pocisków z blisko siebie stojących przeciwników

Archero bouncy wall skill

Bouncy Walls – Sprężyste ściany

Pociski odbijają się od ścian

Archero Piercing shot skill

Piercing Shot – Przebijanie

Przebija przeciwnika na wylot umożliwiając dalsze podróżowanie pocisku

Archero Rear Arrow skill

Rear Arrow – Tylna Strzała

Strzela jednocześnie w przód i w tył. W połączeniu z Bouncy Walls mamy 2 strzały w jednym kierunku

archero Multishot skill

Multishot – Wielostrzał

Dwa szybkie następujące po sobie pociski znacznie przyspieszają eliminację przeciwników

archero front arrow skill

Front Arrow + 1 – Dodatkowa strzała

Postać jednocześnie strzela dwiema strzałami, co zasadniczo generuje podwójne obrażenia

archero attack speed skill

Attack Speed Boost – Poprawa szybkości ataku

Umiejętność występuje w dwóch wariantach – z jedną strzałką lub dwoma co wpływa na moc przyspieszenia

archero side arrows skill

Side Arrows + 1 – Boczne strzały + 1

Pozwala na wystrzelenie strzał w 3 kierunkach jednocześnie. Umiejętność może być stackowana

archero diagonal arrows skill

Diagonal Arrows – Strzały diagonalne

Pozwala na wystrzelenie strzał w 3 kierunkach jednocześnie. Umiejętność może być stackowana

archero toxic strike skill

Toxic Strike, Bolt Strike, Flaming Strike, Frost Strike – Toksyczne uderzenie, Elektryczne uderzenie, Zapalające Uderzenie i Zamrażające uderzenie

Wystrzeliwuje miecz w stronę przeciwnika. Przyspieszenie ataku i ilość pocisków wpływa na prędkość ataku mieczy

toxic strike
Toxic Strike
Archero frost strike
Frost Strike
archero flaming strike
Flaming Strike
archgero bolt strike
Bolt Strike

Warto wspomnieć również o 4 umiejetnościach które utrudniają wrogowi trafienie w naszą postać.

Dodge master

umożliwia unikanie pocisków przeciwnika. W przypadku gdy przeciwnik zadaje ogromne

Invincibility star

daje nam nieśmiertelność na krótki czas, Bardzo przydatne podczas dużego zagęszczenia wrogów

Shield guard

wokół postaci wirują 2 tarcze które chronią przed atakiem gdy są skierowane w strone ataku

Wingman

pozwala na zatrzymywanie pocisków przez naszych chowańców. Bez tej umiejętności przejście niektórych plansz jest bardzo trudne

Podnoszenie Poziomów Postaci w Archero

Oprócz podnoszenia poziomu postaci możemy ją również przebudzić po osiągnięciu określonego poziomu doświadczenia. Każda z postaci posiada umiejętności które wpływają na pozostałych bohaterów, począwszy od 20 poziomu doświadczenia. Zanim zaczniesz kupować przedmioty u handlarzy, kupuj bohaterów za diamenty. Bohaterowie na niektórych poziomach mogą walczyć kolejno, a ponadto maksymalny poziom doświadczenia bohaterów zależy od twojego poziomu konta.

Wznosimy bohaterów przy wykorzystaniu hero shards – puzli z wizerunkiem bohatera. Już na początku gry można wybrać w którego bohatera będziemy inwestować, przekierowując zdobywane zasoby do jego zakupu. Do osiągnięcia określonego poziomu wzniesienia potrzebne są również ciasteczka które zdobywamy w labiryncie i w trybie hero party. Poniżej przedstawię bohaterów których udało mi się odblokować wraz z ich umiejętnościami. Musisz rozwijać wszytkich bohaterów, ponieważ posiadają oni cechy które wpływają na każdego bohatera.

Dodatkowe cechy postaci uzależnione od poziomu postaci i poziomu przebudzenia.

Począwszy od 20 poziomu postać otrzymuje cechę wpływającą na innych bohaterów, np bonus do ataku czy punktów życia. Jednym z celów powinno być najszybsze wzniesienie każdego posiadanego bohatera do 20 poziomu. Następnie należy podnieść poziom postaci do 30 i przebudzić postać (Evolution). Do przebudzenia postaci potrzebne są fragmenty bohaterów (hero shards). Przebudzenie bohatera na pierwszą gwiazdkę również gwarantuje cechę która wpływa na wszystkich bohaterów. Poniżej lista odblokowanych bohaterów wraz z umiejętnościami nabywanymi z poziomem i po przebudzeniu.

Atreus upgrade skills
Atreus – na 20 poziomie wszyscy bohaterowie otrzymują 100 dodatkowych punktów życia. Na 60 poziomie punkty życia wzrastają o 4%
Atreus evolution skills
Przebudzenie Atreusa do dwóch gwiazdek dodaje 30 do ataku wszystkim bohaterom a do 7 gwiazdek + 800 do punktów życia
Urasil upgrade skills
Urasil na 20 poziomie daje wszystkim bohaterom + 40 do ataku, a na 60 zwiększa im obrażenia krytycznie o 15%

Urasil evolution skills
Urasil dwugwiazdkowy zwiększa maksymalne życie wszystkich o 120 punktów, a na siedmiu gwiazdkach zwiększa szansę trafienia krytycznego o 2%

Phoren upgrade skills
Phoren na 20 i 70 poziomie zwiększa szansę trafienia krytycznego o 2%
Phoren evolution skills
Phoren z dwiema gwiazdkami zwiększa zadawane obrażenia latającym stworzeniom o 75, a 7 gwiazdkowy zwiększa atak o 200
Taranis upgrade skills
Taranis na 20 poziomie zwiększa szansę trafienia krytycznego o 2% i na 60 zwiększa atak wszystkich o 4%
Taranis evolution skills
2 gwiazdkowy Taranis zwiększa bohaterom punkty życia o 150, a 7 gwiazdkowy dodaje 300 wszystkim latającym stworzeniom
Helix upgrade skills
Na 20 poziomie Helix dodaje 20% obrażeń krytycznych, a na 60 poziomie zwiększa punkty życia o 5%
Helix evolution skills
Helix z 2 gwiazdkami dodaje 40 do ataku, a 7 gwiazdkowy dodaje 300 obrażeń do atakowanych jednostek dystansowych
Meowgik upgrade skills
Meowgik na 20 poziomie zwiększa atak o 50 punktów, a na 60 poziomie o 4%
Meowgik evolution skills
2 gwiazdkowy Meowgik zwiększa efekt leczących serduszek o 10% a 7 gwiazdkowy dodaje 1000 do punktów życia wszystkim bohaterom
Shari upgrade skills
Shari evolution skills

Kostiumy postaci

Każda postać ma aktualnie możliwość zakupu jednego lub więcej kostiumów, które kupuje się za fioletowe bilety, złote bilety oraz zdobywa za określone osiągnięcie. Kostiumy są bardzo potężne i dodają nowe cechy lub wzmacniają te już posiadane. Dla przykładu, kostium Urasila daje 15% szansę uniknięcia pocisku, co jest bardzo dobrą umiejętnością. W połączeniu z umiejętnościami runicznymi, można sobie wypracować bardzo wysoki wskaźnik unikania pocisków.

Jajka w Archero

Bardzo fajną cechą gry jest posiadanie własnej farmy potworów. Potwory wykluwa się ze zdobytych w misjach jaj, Po zabiciu określonej liczby potworów danego typu jajo wykluwa się. Gdy naciśniemy na jajo, widać w jakich etapach rozgrywki znajdują się potwory na które powinniśmy zapolować. Po naciśnięciu na listę, możemy od razu przenieść się do wykonania misji. Po wykluciu jaja, potwór wędruje sobie po naszej farmie, a my możemy dodatkowo wykonać misje, dzięki którym dostaniemy dodatkowe bonusy związane z potworem z jaja.

Np. Po zabiciu n potwórów, zadane obrażenia potworowi zwrosną o n%

Runy i talenty

Jeśłi chcesz abym omówił tę zakładkę, koniecznie napisz w komentarzu.

Tryb Infinity i Ancient maze

Od pewnego poziomu postaci oblokowują się te dwa tryby. Tryb infinity umożliwia rozgrywkę do śmierci 3 postaci. Rozpoczynamy tą wybraną, a po jej zabiciu możemy użyć dwóch dowolnych. Bardzo fajne nagrody otrzymujemy w zależności od poziomu do którego uda nam się dojść. Nagrody otrzymujemy po zakończeniu sezonu który trwa kilka tygodni.

Infinity part 1
Infinity part 2
Infinity part 3

Tryb Ancient Maze to labirynt w którym zaczynamy bez ekwipunku ale ze wszystkimi bonusami od postaci oraz talentów i run. Poziomów jest 100 w trzech trybach trudności – easy, normal i hard. Przejście polega na pokonywaniu przeciwników w poszczególnych pokojach które wybieramy wchodząc do odpowiedinego portalu. Portale są 4. Zielony, niebieski, fioletowy i złoty. Zawsze wybieram fioletową bramę, jeśli jej nie ma to niebieską. Nie wchodzę do zielonych. Złota brama to oczywiście nagrody. Po przejściu labiryntu otrzymujemy nagrody w postaci żetonów wymiennych na bohaterów w sklepie labiryntu.

Podsumowanie –

Zaznaczam że jest to jeden ze sposobów rozwoju postaci. Jest sporo aspektów o których nie wspomniałem np. Talenty i runy. Wszystko raczej sprawdza się w przypadku mojego ustawienia, z wyjątkiem błyskawic, gdzie trzeba przesuwać się aby mogły zostać wyzwolone przy uderzeniu.

Zapraszam do poniższego materiału video gdzie zawarłem sposób na zdobywanie przedmiotów, zawarłem informację o kodach rabatowych oraz przedstawiłem jak działa moje ustawienie.

Oceniam grę na 8/10, dała mi sporo rozrywki. Wcale nie należy do najłatwiejszych i trzeba zaangażować się zręcznościowo.

Platforma: Android, IOS

Wydawca: Habby

Gatunek: Hack and Slash RPG

AFK Arena – Jak Pokonać Strażnika w Jaskini Skarbów

Jak wygrać w jaskini skarbów w labiryncie arkanów

Dziś pokażę jak wygrać ze strażnikiem jaskini skarbów w grze AFK arena. Strażnik znajduje się na trzecim poziomie labiryntu Arkanów w trybie trudnym, Zaczynamy!

Moje ustawienie bohaterów umożliwiające pokonanie bossa jaskini skarbów

Świetlisty Thane zadający bardzo duże obrażenia. Na tym poziomie jest dla mnie kluczowy w pojedynkach ze zwierzoludzmi. Swoimi atakami dobija praktycznie każdego bohatera który posiada mało życia, za każde zabicie zyskując 200 pkt energii co umożliwia mu dalsze wykonywanie technik.

Strażnika jaskini jest niezmiernie trudno pokonać bez bohatera takiego jak Nemora czy Lucius, którzy leczą sprzymierzeńców. Można oczywiście próbować z artefaktami do wyssania życia ale będzie to znacznie wolniejszy proces niż umiejętności specjalne healerów. W moim przypadku sprawdza się Lucius

Niemartwy Ferael – Okazuje się że na wysokich poziomach ten bohater potrafi bardzo przyzwoicie radzić sobie z bohaterami świetlistych. Jego umiejętności specjalne wysysają energię oraz zadają obrażenia, po ataku więc ferael może skupić się na atakowaniu kolejnego przeciwnika w trakcie gdy poprzednio atakowany bohater cały czas traci życie. Jego atak obszarowy jest jednym z mocniejszych ataków bohaterów opierających się na zwinności.

Świetlisty Fawkes – Jest jednym z moich dwóch kluczowych bohaterów. Zdejmuje negatywne efekty ze sprzymierzeńców i pozytywne z wrogów. Jego najlepszą umiejętnością jest zamykanie bohatera w trumnie. Znika on wtedy z pola walki na kilka sekund więc mamy jednego przeciwnika mniej. Szczególnie skuteczne na bardzo trudnych przeciwników, którzy mogą zabić bohatera techniką ostateczną

Tassi – Nie dość że potrafi uśpić wrogów na kilka sekund, gdzie otrzymywane obrażenia również są zwiększane po wybudzeniu, to jeszcze dodatkowo potrafi wyeliminować bohatera z walki, podobnie jak Fawkes. Tassi również leczy oraz teleportuje się uniemożliwiając wrogowi trafienie.

Moje ustawienie sprawdza się, jest uniwersalne i umożliwia przechodzenie wierzchołków czasu oraz labiryntu. Największą wadą ustawienia jest wolniejsze zadawanie obrażeń, z powodu umiejętności specjalnych które uniemożliwiają zranienie wygnanego, czy zamkniętego w trumnie bohatera. Można to potraktować również jako zaletę, ponieważ więcej obrażeń pozostaje do rozdzielenia pomiędzy tych którzy pozostali na polu bitwy.

Wybrane Artefakty AFK Arena

Oto artefakty które zdobyłem podczas ostatniego rajdu poprzez labirynt arkanów. Omówię tylko te które według mnie są kluczowe do pokonania strażnika w jaskini skarbów. Reszta powinna być dobierana w taki sposób aby każdy kolejny przeciwnik w labiryncie nie stwarzał problemów.

Posłaniec Ognia

Posłaniec ognia obniża skuteczność ataku przeciwników

Jest to bardzo przydatny artefakt na wysokich poziomach rozgrywki – dzięki niemu każde nasze trafienie daje szansę na obniżenie ataku. Bohaterowie tacy jak Thane, który wykonuje serie ataków, mogą bardzo szybko pozbawić przeciwnika możliwości zadawania dużych obrażeń. Strażnik ma niebotycznie wysoki współczynnik ataku więc artefakt jest bardzo przydatny. Bardzo podobnym artefaktem jest posłaniec lodu, dzięki któremu obniżamy obronę przeciwnika. W połączeniu te dwa artefakty umożliwiają pokonanie najtrudniejszych etapów.

Trujący dotyk

Trujący dotyk kumuluje obrażenia od trucizny

Każdy atak daje szansę zatrucia. Efekt jest kumulatywny, co znaczy że siła trucizny narasta z każdym kolejnym zatruciem. Bardzo skuteczny na wrogów posiadających bardzo dużo punktów życia, podobnie jak strażnik w jaskini skarbów.

 Pozostałe artefakty takie jak Szpon Bestii, Cierń Szału czy Skrzynia reliktów są pomocne w moim ustawieniu.

Jeśli chcesz grać razem ze mną w gildii, zapraszam do gildii [TnT]

Warto sprawdzić również wpis -> Gry jako lekarstwo na problemy z zasypianiem

AFK Arena jak Zdobyć Diamenty?

Kody podarunkowe AFK Arena

Typowy sposób zdobywania diamentów w AFK Arena

Misje w AFK Arena

W początkowym etapie gry AFK Arena mamy dostępny szereg misji polegających na wykonywaniu zadań w pierwszym tygodniu rozpoczęcia gry, więc warto wszystkie te zadania realizować ponieważ nagrodą są diamenty. Ponadto mamy również misje:

 • dzienne
 • tygodniowe
 • drużynowe

W których też możemy otrzymać ten cenny minerał, który pozwoli nam na przywoływanie bohaterów.

Wierzchołki czasu w AFK Arena

W zadaniach dostępnych w wierzchołkach czasu możemy zdobyć diamenty, monety, przedmioty i artefakty specjalne dla bohaterów. Wierzchołki czasu nie są łatwym zadaniem ale nagrody są opłacalne aby zainwestować w nie trochę zasobów.

Labirynt Arkanów w AFK Arena

Każde piętro labiryntu kończy się nagrodą w postaci diamentów oraz dodatków które pomogą nam w ulepszaniu naszych bohaterów. Zajrzyj do wpisu Jak pokonać Labirynt Arkanów, a na pewno będziesz w stanie wygrywać za każdym razem, gdy tylko się pojawi.

Królewska wieża w AFK Arena

Każdy ukończony poziom królewskiej wieży to dodatkowe diamenty + minerał umożliwiający podniesienie naszego bohatera na poziom pozwalający rozwinąć specjalną umiejętność.

Arena bohaterów

Tutaj otrzymujemy diamenty za osiągnięcie określonego miejsca w rankingu pojedynków na arenie, zatem im jesteśmy lepsi, tym więcej diamentów jesteśmy w stanie zdobyć.

Misje fabularne w AFK Arena

Każdy pokonany boss to dodatkowe diamenty, każdy pokonany rozdział to również pokaźna ilość diamentów. Ważnym jest aby poprawnie rozwijać swoje konto i unikać przestojów powodujących powstrzymanie nagród pochodzących z misji fabularnych.

Nietypowy sposób na zdobywanie diamentów w AFK Arena

Aktualizacje gry

Po głównych aktualizacjach, czy poprawkach błędów często otrzymujemy specjalny podarunek w postaci diamentów. Warto zaglądać do skrzynki pocztowej, gdzie otrzymujemy wiadomość z załącznikiem w postaci diamentów.

Subskrypcja

Gdy zakupimy jedną z możliwych subskrypcji, będziemy otrzymywać odpowiednią dla danej subskrypcji ilość diamentów przez cały okres jej trwania. Warto zostać subskrybentem i podnieść swój poziom VIP. Wyższy poziom VIP pozwoli otrzymywać więcej lepszych nagród.

Kody podarunkowe w AFK Arena

Specjalną funkcjonalnością gry jest możliwość wprowadzenia kodu podarunkowego dzięki któremu uzyskamy nagrodę. Zazwyczaj są to diamenty, choć na pewno może to być również inna nagroda.

Jak zdobyć kod podarunkowy w AFK Arena?

Czasem wystarczy być uczestnikiem rozbudowanego czatu jaki gra oferuje, ponieważ ludzie chętnie dzielą się informacją o nowym dostępnym kodzie podarunkowym. Innym sposobem jest przeszukiwanie forów z grą w celu odnalezienia informacji na temat kodu.

Jak wprowadzić kod podarunkowy?

Jeśli mamy już kod podarunkowy, możemy przystąpić do jego wprowadzenia. W krótkim filmiku zamieszczonym na łamach Youtube, zawarłem stosowne informacje w jaki sposób tego dokonać, zapraszam.

Warto sprawdzić również wpis -> Gry jako lekarstwo na problemy z zasypianiem

AFK Arena – Jak Pokonać Labirynt Arkanów

Labirynt arkanów

Krótko o grze, AFK Arena to gra wydana przez Lilith Games, dostępna na platformie Android oraz IOS. Można grać również na PC stosując odpowiedni emulator, taki jak Nox, Czy Blue Stacks. Więcej informacji o grze znajduje się pod linkiem AFK Arena

AFK Arena nosi znamiona gry strategicznej i rpg. Umożliwia pojedynki, wojny klanów, zawody, turnieje na arenie w trybie pasywnym, gdzie ustawiamy swoich bohaterów broniących w konkretnej formacji i czekamy na atak przeciwnika lub sami atakujemy. Bardzo ciekawym aspektem gry są misje fabularne, labirynt oraz wieża, które mocno urozmaicają grę.

O czym należy pamiętać przy wyborze artefaktów?

Poniżej lista artefaktów w kolejności od najbardziej priorytetowych do tych z mniejszym priorytetem ale nie mniej ważnych.

 1. Dodają wyssanie życia dla każdej klasy nie tylko dla Zwierzoludzi,
 2. Poprawiają szybkość ładowania się energii
 3. Poprawiają obronę i szybkość ładowania energii po zranieniu
 4. Dodają bonusy frakcyjne
 5. Poprawiają ataki krytyczne (najlepiej jeśli szansa na trafienie krytyczne wzrasta)
 6. Poprawiają szansę na trafienie i atak
 7. Zadają obrażenia przeciwnikom
 8. Poprawiają umiejętności specjalne konkretnym bohaterom.

Jakich bohaterów używać do pokonania Labiryntu Arkanów w AFK Arena?

Najlepszą drużyną do pokonywania Labiryntu Arkanów jest taka drużyna która zawiera dwóch bohaterów leczących, silnego tanka który wytrzyma dużo obrażeń i DPSów którzy będą zadawać duże obrażenia z drugiej linii. Jednym z kluczowych bohaterów jest Lucius, który leczy i chroni pozostałych bohaterów i dodatkowo jest tankiem potrafiącym wytrzymać sporo obrażeń. Do niego każda dowolna kombinacja się nada o ile będzie zawierała innych bohaterów leczących.

Jeśli nie posiadamy Luciusa, można spróbować go znaleźć w wozach w labiryncie. Jeśli natomiast posiadamy tego bohatera, do przejścia Labiryntu Arkanów, nie jest konieczne otwieranie żadnego wozu.

Jak dobierać przeciwników w Labiryncie Arkanów AFK Arena?

Zawsze staramy się wybrać ścieżkę która prowadzi poprzez najsilniejszych przeciwników. Dlaczego? Ponieważ im potyczka trudniejsza tym większa szansa na zdobycie lepszych artefaktów. Na pierwszych dwóch poziomach labiryntu wybieranie trudnych przeciwników jest kluczowe ponieważ możemy w łatwy sposób ich pokonać i zdobyć bardzo dobre artefakty dla naszej drużyny.

Czy opłaca się robić zakupy w sklepie Labiryntu Arkanów AFK Arena?

Przedmioty napotkane w labiryncie można kupić za diamenty. Czasami można tam trafić naprawdę potężny przedmiot który będzie bardzo pomocny w grze.

Czy należy korzystać z Mistyka w Labiryncie Arkanów?

Każde wykorzystanie mistyka zamiast wzięcia udziału w potyczce, pozbawia nas artefaktu. Dlatego ważny jest zespół który składa się z dwóch healerów aby każdą potyczkę kończyć z maksymalną ilością zdrowia bohaterów.

Poniżej załączam materiał video z przykładowego labiryntu.

Moja ocena: 8/10

Warto sprawdzić również wpis -> Gry jako lekarstwo na problemy z zasypianiem

Fishing Clash

poradnik fishing clash

Fishing Clash – krótko o grze

Fishing Clash to gra zręcznościowo-strategiczna-RPG, sieciowa, na systemy Android, dostępna również z poziomu gier Facebook polegająca na poławianiu ryb, umożliwiająca rozgrywkę w kilku trybach:

 • Pojedynki między graczami z całego świata
 • Tryb zawodów
 • Tryb mini zawodów
 • Tryb indywidualny
 • Tryb klanowych wojen

W każdym z tych trybów rozrywka jest bardzo przyjemna ale trzeba uważać bo można utopić w niej mnóstwo czasu, ze względu na nieumiejętne rozgrywanie pojedynków czy zawodów.

W grze Fishing Clash dostępnych jest wiele łowisk każde z różnym zestawem przynęt na które łowimy ryby charakterystyczne dla danego łowiska. Wraz z postępem w grze, czyli zdobywaniem poziomów doświadczenia za ulepszanie przynęt odblokowujemy kolejne łowiska. Niestety niektóre zwierzęta które wyławiamy są nazywane rybami, choć z rybami nie mają nic wspólnego, np. Rak na rzece Murray, lub kałamarnica na rafie koralowej. I tu potwierdza się przysłowie, na bezrybiu i rak ryba.

Przynęty dzielą się na:

 • Podstawowe
 • Zwyczajne (szare – najtrudniejsze do złowienia na wysokim poziomie)
 • Rzadkie (niebieskie)
 • Epickie (zielone)
 • Mityczne (fioletowe)
 • Legendarne (czarne ze złotą obwolutą)
 • Specjalne (czerwone)

Do łowienia służy nam licencja, która zbiera kumulatywnie punkty za każdą rybę aż do osiągnięcia 10 poziomu. Każdą licencję możemy ulepszyć do postaci PRO, dzięki czemu możemy wylosować dodatkowe 5 bonusów licencji.

Ryby posiadają również punkty życia, które sukcesywnie odbieramy wykorzystując mnożnik oraz korzystając z bonusów wędki.

Kolejnym kluczowym elementem rozgrywki jest używanie wędek które można ulepszyć do poziomu 6 gwiazdek. Wędki posiadają 2 rodzaje bonusów/ ulepszeń. Stałe, które nie podlegają modyfikacji i dynamiczne (losowe) które można przelosować za 5 pereł.

Oprócz wędki licencji i przynęt zdobywamy również dopalacze które można wykorzystać podczas łowienia.

Walutami w grze są monety za które ulepszamy przynęty oraz perły za które można ulepszyć wędkę, kupić przynęty, czy bonusy do łowienia.

Jak grać w Fishing Clash?

W tej grze dużo elementów jest pozostawionych przypadkowi ale jest kilka takich które silnie oddziałują na jakość rozgrywki. Trzy elementy które wpływają na łowienie to:

 1. Czas holowania ryby
 2. Szansa na złowienie
 3. Bonus do wagi ryby
 4. Punkty życia ryby
 5. Natychmiastowe łowienie
 6. Szczęście

Punkty 2 i 3 i 6 są kluczowe do łowienia największych ryb.

Poradnik Fishing Clash

Poniżej opisałem podstawowe problemy z którymi może borykać się gracz, które mogą skutecznie zniechęcić grę, a da się je rozwiązać przy niewielkim wysiłku.

Od czego zacząć?

Rozpocząć rozgrywkę należy od wykonania wszystkich zadań na łowisku, ponieważ daje nam to podstawowe przynęty do pojedynków i zawodów. W przypadku odblokowania kolejnego łowiska, zdobyciem przynęt należy zająć się w pierwszej kolejności. Aby wykonać wszystkie zadania czasem trzeba zdobyć przynętę podstawową na maksymalnym poziomie. Poniżej walka z 5 bossami na Florydzie, Guntersville i Rzece Kenai. Wygranie z pięcioma bossami daje nam maksymalny poziom przynęty podstawowej na łowisku którą ulepszamy otwierając menu przynęt.

Drugą w kolejności podstawową czynnością jest zwiększanie poziomu licencji. Aby poprawić poziom  licencji należy łowić najwyżej punktowaną rybę z danego łowiska. Poziom licencji wzrasta szybciej, jeśli zakupiliśmy licencję PRO za perły lub z paczki.

Mistrzostwa i zawody w Fishing Clash

Gdy już ulepszymy przynęty do poziomu umożliwiającego wygrywanie pojedynków, możemy skupić się na wygrywaniu wydarzeń, mistrzostw i zawodów. Jest to rdzeń gry, który zapewni nam mnóstwo emocji, które można dzielić między graczami w klanie.

Czym różnią się wydarzenia, zawody i mistrzostwa?

Wydarzenia są zestawem zadań dla gracza, które musi wykonać aby wygrać nagrody za poszczególne etapy wydarzenia. Każde wydarzenie ma określoną wartość punktową. Częstym elementem determinującym zdobycie punktów w wydarzeniu są zawody i mistrzostwa.

Mistrzostwa odbywają się codziennie (z małymi wyjątkami, gdy np. są jakieś błędy bądź konserwacja systemu). Mistrzostwa polegają  na złowieniu największych ryb, wskazanych na ekranie mistrzostw. Za zajmowanie wysokich pozycji w mistrzostwach czekają atrakcyjne nagrody, zarówno w postaci paczek i dopalaczy jak i punktów potrzebnych do realizacji celów w wydarzeniach.

Zawody natomiast są to krótkie przerywniki w trakcie gry gdzie trzeba złowić największą konkretną rybę, lub najlepszą z danego łowiska. Punkty z zawodów są często brane pod uwagę w wydarzeniach.

Fishing clash - ekran mistrzostw
Tu sprawdzisz współzawodników w mistrzostwach oraz ryby o które toczy się stawka.

Jakie rodzaje wydarzeń są najbardziej pożądane?

Przedstawiam listę potencjalnych wydarzeń wraz z jej omówieniem, bo warto wiedzieć czego możemy się spodziewać po zawodach. Aktualnie napotkałem następujące rodzaje:

 • Nowa Ryba (zwyczajna, rzadka, epicka, legendarna)
 • Gorączka (pereł, złota, przynęt, wędek, bonusów, dopalaczy)
 • Nowa Ryba specjalna
 • Mistrzowie łowisk (dla każdego łowiska)
 • Mistrzowie ryb (zwyczajnych, rzadkich, epickich, mitycznych, legendarnych, nowych, największych)
 • Bicie rekordów

Zawody oprócz standardowych nagród za osiągnięcie celów w zawodach, umożliwiają zdobycie nagród za miejsca rankingowe. Za miejsce indywidualne w rankingu globalnym oraz za miejsce klanu w rankingu globalnym.

Wydarzenie nowa ryba

Zawody polegają na zdobyciu i ulepszaniu nowej przynęty, wygrywaniu pojedynków z nową rybą, losowaniu bonusów, wyłowieniu największej nowej ryby i wygrywaniu mistrzostw z nową rybą. Nowe ryby najtrudniej zdobywać mając odblokowane wszystkie łowiska, ponieważ szansa na zdobycie nowej przynęty maleje proporcjonalnie do ilości możliwych do zdobycia przynęt. Na wysokich poziomach rybę można kupić aby ułatwić sobie nieco uczestnictwo i wygraną w zawodach. Zawody na nowe ryby są trudne i wymagają sporo czasu. Ponadto nowe ryby często pojawiają się w kolejnych zawodach, co podnosi poprzeczkę rozgrywki.

Gorączka

Gorączka to stan chorobowy, polegający na podwyższonej temperaturze ciała spowodowanej czynnikiem chorobotwórczym. W Fishing Clash gorączka polega na zdobywaniu jak największej ilości elementów dostępnych w grze. Gorączka przynęt i bonusów to zdecydowanie najbardziej wymagające zawody ale często są to zawody o skończonej liczbie punktów, gdzie mamy szansę uzyskać dodatkową nagrodę rankingową. Na szczególną uwagę zasługuje gorączka wędek, dzięki której zdobywamy sprzęt z atrakcyjnymi bonusami, które ułatwiają dalszą rozgrywkę.

Wydarzenie na nową rybę specjalną

Często podczas ważnych wydarzeń globalnych, świąt czy innych okoliczności pojawiają się zawody na ryby specjalne. Polegają na wprowadzeniu trzech nowych specjalnych ryb na dane łowisko, wraz z zawodami na każdy dzień. Zazwyczaj trwają 3 dni. Nagrody w tych zawodach mogą być różne. Poziom trudności tych zawodów też nie jest najwyższy, zatem każdy nawet początkujący ma w nich duże szanse powodzenia.

Mistrzowie łowisk

Zawody polegają na łowieniu największych ryb na danym łowisku począwszy od zwyczajnych aż do legendarnych. Często bywają jednodniowe i przy rozwiniętym łowisku gwarantują wysokie pozycje. Są to zawody o nieograniczonej liczbie punktowej, zatem aby osiągnąć wysoką pozycję w rankingu globalnym trzeba się mocno napracować.

Mistrzowie ryb

Zawody polegają na łowieniu wybranych ryb z różnych łowisk, zazwyczaj najwyższa wartość punktowa i ilość gwiazdek decydują o wygranej w konkretnych progach zawodów.

O czym należy pamiętać przy zakupach i zawodach w Fishing Clash?

Najtrudniejszą rzeczą do zdobycia i najdroższą do kupienia z walut, są perły. Dzięki perłom możemy ulepszyć licencje do postaci pro, co daje nam możliwość wylosowania 5 dodatkowych bonusów do ryb. Za perły możemy również resetować i poprawiać bonusy z licencji oraz wędek.

Najtrudniejszymi przynętami do zdobycia są przynęty legendarne, które można kupić lub otrzymać w wydarzeniach, w paczce klanowej lub w zawodach. Posiadanie legendarnej przynęty umożliwia wybieranie jej w pojedynkach oraz zdobycie dużej ilości pereł (150 pereł za 12 gwiazdkową rybę legendarną, 100 za 11, 50 za 10) za jej złowienie (na ekranie kolekcji) dlatego trzeba dołożyć wszelkich starań aby ją mieć.

Uwaga! W przypadku wydarzenia “Gorączka Pereł” pojawiającego się cyklicznie, zdobycie głównej nagrody powinno być dla was priorytetem.

Jak wygrywać zawody i pojedynki w Fishing Clash?

Najprostszą i prawdopodobnie jedyną bez kosztową metodą jest celowe cofanie się w rankingu aby trafić na słabszych przeciwników i słabszej klasy zawody. Gra skonstruowana jest w taki sposób, że przeciwnicy i zawody losowane są w zależności od aktualnej pozycji w rankingu (po aktualizacji algorytmu, gdzie wylosowany przeciwnik nie jest taki oczywisty). Należy pamiętać też że inni gracze również celowo się cofają w rankingu, co widać w przypadku pojedynków, gdzie przeciwnik nie łowi ale jest aktywny.  Dobicie do szczytu swoich możliwości w rankingu, powoduje niepotrzebną frustrację i stratę czasu ale pozwala osiągnąć legendarne trofea, które są nagrodą prestiżową za osiągnięcie większej ilości pucharów niż 2500, na koniec sezonu.

Jeśli jednak chcemy wybić się na czołówkę, to musimy wziąć pod uwagę następujące aspekty:

 1. Wszystkie łowiska i wszystkie ryby muszą być odblokowane
 2. Wszystkie wędki muszą być ulepszone
 3. Wszystkie przynęty powinny być na poziomie maksymalnym
 4. Wszystkie ryby legendarne powinny być zdobyte
 5. Wędki i licencje powinny być rozwinięte do maksimum.
 6. Dopalacze powinny być dostępne

Wykonanie tych celów to setki godzin grania lub bardzo dużo pieniędzy.

Jaką przynętę wybieramy do pojedynków w Fishing Clash?

Do pojedynków powinniśmy wybrać najlepszą z trzech dostępnych przynęt, lub tę którą wprowadzono niedawno, jeśli mamy ją na wysokim poziomie. Jak to określić która jest najlepsza? Najpierw bierzemy pod uwagę poziom przynęty. W przypadku różniących się rzadkością przynęt należy pamiętać że

 • rzadkie przynęty mają + 1 gwiazdkę
 • epickie +2 gwiazdki
 • mityczne + 3 gwiazdki
 • legendarne + 4 gwiazdki

Najtrudniejsze do złowienia są ryby z przynęt zwyczajnych, ponieważ nie posiadają żadnych dodatkowych gwiazdek.

Następnie patrzymy na bonus. Najlepszą sytuacją jest taka w której na daną rybę mamy aktualne zawody i mistrzostwa oraz bonus z licencji zarówno dla konkretnego gatunku jak i bonus do rywalizacji.

Fishing clash, bonusy z wędki i z zawodów
Na ilustracji po lewej i po prawej stronie, przynęty ze znaczkiem pucharka i kołowrotka, co oznacza że to ryby z zawodów z bonusem z wędki

Jak wygrywać pojedynek w Fishing Clash?

Za pomocą emotikon i krótkich treści możemy zdenerwować przeciwnika, co może w konsekwencji wpłynąć na mnożnik bonusa przy holowaniu ryby.

Skoro wybraliśmy już naszą najmocniejszą rybę z bonusami, łowimy na nią do momentu uzyskania wagi przewyższającej aktualnie łowioną rybę przeciwnika. Następnie wrzucamy bonusy do wagi, czasu holowania i szansy na złowienie na rybę wybraną przez przeciwnika i łowimy do wygranej. Jeśli przynęta którą wybrał nasz przeciwnik jest równie silna w naszym zbiorze, możemy spróbować pokonać go bez bonusów.

Jedną z metod na wygranie, jest również przetrzymanie przeciwnika do końca, i w ciągu ostatnich 35s złowienie dwóch ryb, rozpoczynając od ryby którą wybrał przeciwnik.

Jak wygrywać mistrzostwa w Fishing Clash?

Najlepiej wygrywać mistrzostwa łowiąc w pojedynkach, z uwagi na dodatkowe bonusy do ryby.

Jak realizować wydarzenia w Fishing Clash?

Podstawową rzeczą o której należy pamiętać podczas realizowania wydarzeń, jest policzenie wartości punktowej którą faktycznie możemy osiągnąć z danego wydarzenia, dysponując takim zestawem przynęt. Nie ma sensu aby realizować jeden cel wydarzenia, jeśli wiemy że nawet po jego zrealizowaniu nie osiągniemy progu nagrody. Jest jeszcze jedna kwestia która znacznie ułatwia branie udziału w wydarzeniach, mianowicie w menu wydarzenia, kliknięcie na jeden z celów. Przenosi nas to od razu do wymaganego łowiska  i ryby lub do pojedynku na wymaganym akwenie. Na ilustracji zaznaczyłem gdzie kliknąć.

wydarzenia i poszczególne cele Fishing clash
Klikamy na zaznaczone miejsce i przechodzimy od razu do pojedynku z wybraną rybą.

Jak zwiększyć szansę na złowienie i poprawić bonus do wagi ryby w Fishing Clash?

Po odblokowaniu każdego łowiska, należy skupić się na wykonaniu misji podstawowych, które wyświetlają się w okienku w prawym dolnym rogu ekranu łowienia. Za wykonanie wszystkich misji otrzymujemy nagrodę specjalną. Po wykonaniu misji łowiska dostajemy również jedną mityczną przynętę z danego łowiska.

Szansę na złowienie ryby poprawia poziom przynęty. Jeśli na łowisku jest zadanie które wymaga złowienia ryby o określonej masie, poziomie punktowym lub liczbie gwiazdek, a nie dysponujemy przynętą umożliwiającą złowienie takiej ryby, możemy spróbować trzech działań.

 1. Łowimy na przynętę podstawową aż weźmie nam ryba boss. Po jej pokonaniu dostajemy możliwość ulepszenia przynęty podstawowej. W trakcie łowienia zwiększamy również poziom wędki, zatem szansa na rybę również rośnie. Na każdym łowisku jest 5 bossów. Wraz z ulepszaniem przynęty podstawowej zwiększa nam się waga ryby którą możemy wyłowić, zatem prędzej czy później  trafimy na sztukę którą musimy złowić w misjach łowiska. Rybę boss możemy łowić z przynęty ogólnej.
 2. Szukamy w sklepie interesującej nas przynęty, kupujemy, ulepszamy i cieszymy się złowioną rybą.
 3. Tutaj potrzebny jest co najmniej 4 poziom licencji podstawowej.  Losujemy bonus na pojedynki i rybę, istnieje prawdopodobieństwo że trafimy od razu, następnie bierzemy udział w pojedynku na danym łowisku z nadzieją że do pojedynku trafi nam się ta ryba.

UWAGA! Poziom gwiazdek ryby jest rzeczą nadrzędną i określa podstawę do mnożnika przy holowaniu. Jeśli mamy przynętę zwyczajną na 1 poziomie, czyli 1 gwiazdka to maksymalnie możemy złowić rybę mającą 7 gwiazdek ale jest to niezmiernie trudne i wymaga bardzo dużo czasu którego nie mamy. Radzę nawet nie próbować, jest to pułapka i gra nie warta świeczki, ponieważ w tym czasie można spokojnie ulepszyć wędkę  i poziom przynęty ogólnej, dzięki czemu i tak  złowimy oczekiwaną rybę. Dla przynęty o jednej gwiazdce przeciętnie trafi nam się ryba 1 lub 2 gwiazdki, rzadko, przy użyciu bonusu do wagi 3-4 gwiazdki, i najrzadziej 5-7 gwiazdek przy bonusie do wagi, bonusie z wędki i bonusie od zawodów i od pojedynku.

Dlaczego wysoki poziom licencji i wędki jest ważny?

Każda wędka ma 6 poziomów, a licencja 10. Wędki  umożliwiają odblokowania 5 bonusów dynamicznych (do przelosowania), i 4 bonusy statyczne. Licencje są podstawą, dzięki nim otrzymujemy 9 bonusów na ryby z łowiska i bonus do ryb w pojedynkach.

Losowanie bonusów do licencji

Każdy bonus do licencji możemy ponownie losować, kosztuje to 2 perły i nie gwarantuje lepszego wyniku po losowaniu. Jest to po prostu loteria ale w przypadku gdy mamy słaby bonus do rywalizacji, radzę pilnie go poprawić ponieważ gra opiera się na pojedynkach. Po kilku losowaniach można stwierdzić na których pozycjach losowania jest szansa na określone gatunki. Niekiedy w zawodach zdarzają się misje polegające na wylosowaniu bonusa do określonej ryby i warto to czasem robić o ile mamy perły w zapasie. Pierwsze losowanie bonusa, po jego odblokowaniu jest za darmo.

Losowanie bonusów do wędki

Zmiana bonusa do wędki kosztuje 5 pereł i możemy jedynie zmieniać bonus dynamiczny który polega zmianie. Na 6 poziomie wędki, możemy losować 6 bonusów.

Jak łowić największe ryby w Fishing Clash?

Załóżmy że mamy bonus na licencję,  wędkę i bonus od aktualnych zawodów ale nie możemy uczestniczyć w pojedynkach, ponieważ nie mamy celów na danym łowisku, więc nie możemy się do niego przenieść. Jest to szansa aby złowić 11 gwiazdkowe ryby w połowie wolnym (czyli bez pojedynku) w zależności od poziomu przynęt

 • 7 – dla zwyczajnej
 • 6 – dla rzadkiej
 • 4 – dla epickiej
 • 3 – dla mitycznej

Wyzwanie jest czasochłonne ale jeśli mamy wyższy poziom przynęty niż wskazany powyżej, przyspieszamy cały proces. I teraz, wybieramy rybę i łowimy kilka razy aby sprawdzić w jaki sposób zachowuje się podczas holowania. Duże ryby, niezależnie od gatunku, mają duże skoki napięcia żyłki (skali na górze podczas holowania), dzięki czemu wiemy czy aktualnie wzięła nam większa sztuka czy mniejsza.  Małe ryby zrywamy natychmiast, jest to kwestia wyczucia i możemy to opanować w kilka kilkanaście minut. Poniżej efekt z dawnych zawodów na złotą rybę.

Wygrywanie w Fishing Clash
Dzięki wygrywaniu zawodów i mistrzostw możesz otrzymać legendarne przynęty

Jak używać sonaru?

Sonar to narzędzie dzięki któremu widzimy w jakim zakresie punktowym znajduje się ryba. Omówię tutaj przykład który umożliwi wam wyobrażenie sobie jak złowić maksymalnie dużą rybę z poziomu wędki i przynęty którym dysponujecie. Liczby i ryba są fikcyjne mają na celu jedynie przybliżenie pewnej zasady.

Załóżmy że jest to ryba rzadka – poziom przynęty 8, gdzie złowienie 11-sto gwiazdkowej ryby nie stanowi dużego problemu. Przykładowo mamy rybę która mieści się w przedziale punktowym 700 – 3200, dodajmy bonusy do wagi z wędki + 5% za pojedynki oraz + 5% za konkretny gatunek + 15% ze wzmocnienia do wagi ryby – ostateczna suma daje nam tu 3200 + 5%(160) + 5%(160) + 15%(480) = 4000 punktów, czyli maksymalnie przy takim układzie wyciągniemy rybę która maksymalnie będzie miała 3200 punktów a minimalną jaką złapiemy to 875 punktów.

Aby osiągnąć maksymalny wynik punktowy potrzebne są 4 rzeczy.

 1. Nasza szansa na złowienie wyższego przedziału punktowego musi być wysoka
 2. Losowo wybrany przedział punktowy musi należeć do najwyższych na tym poziomie przynęty
 3. Musimy bezbłędnie holować rybę aby mnożnik pozostał jak największy
 4. Musimy posiadać najwyższy bonus z wędki i licencji
 5. Użyć dopalacza

W tym ostatnim, jeśli mamy bonusy do szybkości holowania, możemy ominąć moment w którym ryba najmocniej szarpie się podczas holowania i zachować wysoki mnożnik punktowy.

Jak zdobyć przynętę legendarną?

Nie ma panaceum. Trzeba kupić lub wygrać w zawodach. Jest natomiast szansa na wyłowienie ryby legendarnej bez przynęty, na co dowód znajdziecie w poniższym filmiku.

https://www.youtube.com/watch?v=3txRX_–nYU

Jak złowić rybę 12 gwiazdek?

Jak dotąd złowiłem 1 rybę 12*. Po zwiększeniu możliwych dostępnych poziomów przynęt wprowadzono również kolejną gwiazdkę dla ryby, która zapewne możliwa jest do osiągnięcia na maksymalnym poziomie przynęty, choć mi udało się złowić rybę legendarną 12* z 2 poziomu przynęty. I co ciekawe, złowiłem ją przed wprowadzeniem 12* ryb, a po wprowadzeniu, w kolekcji automatycznie dostałem jedną gwiazdkę i nagrodę 150 pereł do odbioru. Ulepszyłem już jedną zwyczajną przynętę do poziomu 11, okazuje się że można również ulepszyć do 12 poziomu.

Podsumowanie.

Ogólnie gra jest bardzo fajna i jako że jestem wędkarzem ma u mnie dodatkowe plusy, aczkolwiek na wysokim poziomie staje się niezmiernie trudną grą.

Ocena: 7/10

PS – Trwa rekrutacja do naszego klanu , oczekujemy aktywnych graczy. Dobrze ci idzie? Wygrywasz pojedynki i udaje Ci się zajmować wysokie miejsca w wydarzeniach? Zapraszamy.

Rekrutacja do klanu -GoneFishin-
Chcesz być u nas w klanie?

Chcesz o coś zapytać? Link do naszej grupy -GoneFishin- na Viber: Tutaj

Warto sprawdzić również wpis -> Gry jako lekarstwo na problemy z zasypianiem

Floryda
Guntersville
Amazonka